Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

دستور پخت کیک بدون بکینگ پودر Featured

دستور پخت کیک بدون بکینگ پودر دستور پخت کیک بدون بکینگ پودر

دستور پخت کیک بدون بکینگ پودر ، برای تهیه ی کیک بدون بکینگ پودر و پف دار کردن کیک باید برخی نکات مهم را رعایت کنید و در ادامه قصد داریم شما را با 6 جایگزین خوب برای بکینگ پودر آشنا کنیم .


باورش امکان دارد کمی سخت باشد که کیک را بدون بکینگ پودر بتوان درست کرد اما در گاهی اوقات نمی شود از بکینگ پودر به کار برد و باید بشود از مواد جایگزین به کار برد تا کیک خانگی که تهیه می کنیم همانند قبل پف دار و خوش مزه باشد با لست مد همراه شوید تا 6 جایگزین دیگر برای بکینگ پودر در درست کردن کیک را به شما عزیزان معرفی نماییم .


مخلوط جوش شیرین با آب دوغ :


آب دوغ به علت خواص اسیدی که دارا است زمانی که با جوش شیرین مخلوط می شود می تواند همان خاصیت بکینگ پودر که موجب پف دار شدن کیک می شود را دارا باشد .

مخلوط جوش شیرین با ملاس :


ملاس در بیشتر اوقات به عنوان شکر تصفیه شده به کار برده می شود و ملاس خواص اسیدی زیادی دارا است و برای 80 گرم ملاس به 1 گرم جوش شیرین احتیاج است .


مخلوط جوش شیرین با آب لیمو و یا سرکه :


آبلیمو و سرکه دارای خاصیت اسیدی می باشند و خیلی راحت با جوش شیرین که از حالت بازی برخوردار است عکس العملی را دارا می باشد به همین دلیل می توانید به جای به کارگیری از 10 گرم بکینگ پودر از 2 گرم جوش شیرین و 5 گرم آبلیمو و یا سرکه به کار ببرید .

مخلوط جوش شیرین با آب گاز دار :


آب گازدار از جوش شیرین برخوردار است و زمانی که بجای بکینگ پودر به کار می بریم که خیلی دنبال حج شدن کیک و شیرینی نباشیم چون این آب مقدار کمی حجیم می کند و برای استفاده در پنکیک بسیار مناسب می باشد . همچنین می توانید از آب گازدار در تمامی کیک ها به جای آب معمولی به کار ببرید که سبب می شود کیک و شیرینی شما سبک بشود .


مخلوط جوش شیرین با پودر کرم تارتار :


اگر به دنبال یک اسید خیلی قوی هستید پودر تارتار از این دسته می باشد که به آن هیدروژن پتاسیم گفته می شود و برای پف کردن کیک خیلی مناسب می باشد و می شود به جای هر 10 گرم بکینگ پودر ،2 گرم جوش شیرین و 4 گرم پودر تارتار به کار ببرید .

 

به کار بردن سفیده تخم مرغ :


سفیده تخم مرغ باید خیلی خوب زده بشود می تواند جایگزین خوبی برای بکینگ پودر باشد و کیک پف داری را به شما تحویل دهد .دقت کنید که سفیده را درآخرین مرحله به مواد کیک بیافزایید و ففط مخلوط نمایید نیاز نیست هم بزنید زیرا موجب گرفته شدن پف کیک می شود .

 

مخلوط جوش شیرین با ماست :


از راحت ترین جایگزین ها برای بکینگ پودر ماست است چون حالت اسیدی را دارا می باشد و مخلوط آن با جوش شیرین سبب پف کیک می شود . به جای 10 گرم بکینگ پودر از ، 2 گرم جوش شیرین و 100 گرم ماست به کار ببرید


مخلوط جوش شیرین با باترملیک :


باترمیلک یک اسید می باشد و خیلی راحت با جوش شیرین که باز است عکس العمل نشان می دهد و وقتی در پختن کیک از آن به کار می بریم این واکنش موجب درست شدن حباب هایی می شود و کیک خیلی خوب پف می کند . به جای 10 گرم بکینگ پودر از ، 2 گرم جوش شیرین و 100 گرم باترمیلک به کار ببرید .

 

مخلوط جوش شیرین با شیر ترش :


شیر ترش خود مثل جانشین باترمیلک هم شناخته می شود و همینطور می توانید با مخلوط آن با جوش شیرین در زمان کیک پزی ، کیک خود را پف دار نمایید . به جای 10 گرم بکینگ پودر از ،2 گرم جوش شیرین و 100 گرم شیر ترش به کار ببرید .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.