Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

روش های تشخیص برنج اصل از تقلبی Featured

روش های تشخیص برنج اصل از تقلبی روش های تشخیص برنج اصل از تقلبی

روش های تشخیص برنج اصل از تقلبی ، از آنجایی که بافت و ظاهر تمامی برنج ها به هم شبیه است ، تشخیص برنج اصل از تقلبی کمی کار دشواری است . اما این را بدانید، برنجی که خریداری می کنید، نباید دانه های شکسته و نیم دانه داشته باشد. نکته دیگر اینکه دارای عطر خوبی باشد .


همانطور که گفته شد به دلیل یکسان بودن بافت ظاهری برنج که این مسئله بیشتر در مورد برنج های ایرانی صدق می کند، تشخیص اصل و تقلبی بودن آن کار سختی است. یکی از روش های آن پختن برنج است که کف کردن، له شدن، آب کشیدن می تواند کمک خوبی برای تشخیص برنج باشد .
اولین روش تشخیص برنج اصل از تقلبی رنگ، عطر و اندازه برنج است .
یکی از ویژگی های اصلی برنج ایرانی، عطر آن است که باعث متمایز شدن آن از دیگر برنج ها شده است. برنج های پر محصول از عطر کمتری برخوردار هستند. برای تشخیص آن کافی است که آن را بین دو کف دست قرار دهید و سپس با رها کردن آن متوجه عطر آن می شوید .


خشک بودن برنج : 


خشک بودن برنج یکی از روش های تشخیص برنج اصل از تقلبی است. زمانی که برنج را برداشت می کنند، در ابتدا رطوبت دارد. پخت و نگهداری برنجی که دارای رطوبت است، کمی کار را سخت می کند. به همین دلیل، کارخانه ها برای خشک کردن برنج از دستگاه های خشک کن برنج استفاده می کنند. نکته ای که در هنگام خشک کردن برنج از اهمیت زیادی برخوردار است، زمان و میزان حرارت دستگاه است. برخی از کارخانه ها برای اینکه برنج ها را زودتر خشک کنند، به بالا بردن درجه حرارت دستگاه ها اقدام می کنند که این روش باعث می شود، کیفیت برنج ها کم شود. برای تشخیص خشک بودن برنج کافی است که آن را در دهان بگذارید و آن را زیر دندان فشار دهید. اگر سریعا خرد شود، یعنی برنج همچنان رطوبت خود را دارد. اما اگر دیر خرد شود، یعنی کیفیت خوبی داشته و برای پختن آماده است. برنجی که به خوبی خشک شده باشد، در زمان پخت قد می کشد، زیرا در هنگام پختن آّب قابلمه را جذب می کند.


ظاهر برنج : 


ظاهر برنج نباید ترک های عرضی داشته باشد. به این دلیل که وقتی بین انگشت اشاره و شست قرار می گیرد، به راحتی خرد می شود. هنگامی این اتفاق رخ می دهد که برنج بعد از خشک شدن در کارخانه، در برابر هوای سرد قرار بگیرد.


رنگ برنج : 


برنج ایرانی دارای رنگ نیمه بلوری بوده و حالت نیمه شفاف دارد. از لحاظ ظاهری نیز، برنج ایرانی نسبت به برنج های هندی و پاکستانی قد کوتاه تری دارد. رنگ برنج های هندی و پاکستانی تیره و کدر است که این موضوع در مورد برنج ایرانی صدق نمی کند.


روش های دیگر تشخیص برنج اصل : 


یکی دیگر از روش های تشخیص برنج اصل از تقلبی این است که مقداری برنج را درون شیشه ای قرار داده و آن را در مقابل آفتاب بگذارید. اگر برنج کپک زد، به این معناست که برنج شما اصل است، اما اگر هیچگونه اتفاقی در آن مشاهده نشد، یعنی برنج شما تقلبی است.
مقداری برنج را درون ظرفی پر از آب بریزید. اگر برنج در ظرف آب ته نشین شد، به این معنی است که برنج اصل است، اما اگر روی آب باقی ماند، برنج تقلبی است.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.