Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

استفاده از رنگ مو در چه زمانی هایی ممنوع است ؟

By هما صادق زاده خرداد 11, 776 957 0
استفاده از رنگ مو در چه زمانی هایی منوع است استفاده از رنگ مو در چه زمانی هایی منوع است

مو یکی از ارگان ایی است که در زیبایی افراد بسیار موثر است . رنگ مو می تواند به زیبا ساخته چهره کمک شایانی کند. بانوان و حتی آقایان از رنگ در جهت های زیادی برای تامین زیبایی های خود استفاده می کنند . باید گفت روش های رنگ کردن مو در زنان بسیار معمول تر از اقایون می باشد ، رنگ کردن مو علاوه بر تاثیر بر زیبایی می تواند سبب اثرات نامطلوبی بر روی پوست سر و موها بشود .

اما در هر زمانی نمی توان از رنگ مو جهت رنگ استفاده کرد . یکی از این دوران، هنگام بارداری می باشد . همانطور که می دانید رنگ های موجود در بازار از مواد شیمیایی تشکیل شده اند . و هنگام زدن بر روی سر از طریق مو جذب می شوند، از طریق بند ناف به جنین وارد  شده و می تواند در رشد و سلامت جنین موثر باشد . تحقیقات صورت گرفته بر روی جنین هنوز اثرات بیشتر رنگ مو را معلوم نکرده است . اما گفتنی است در سه ماهه اول بارداری از رنگ مو استفاده نشود. زیرا در این دوره جنین در حال تقسیمات سلولی بوده و تاثیرات نامطلوب آن  بیشتر مشخص خواهد شد . می توانید از رنگ های گیاهی استفاده نمایید یا در صورت استفاده از رنگ های شیمیایی سعی کنید به ساقه و پوست سر رنگ برخورد نکند .


توصیه های پزشکان درباره‌ی رنگ کردن موها :


تحقیقات صورت گرفته توسط پزشکان درباره این تاثیرات بسیار گسترده بوده است. می توانگفت توصیه های فراوانی درباره استفاده از رنگ مو شده است . به عنوان مثال : در هنگام بیماری های عفونی به ویژه آن هایی که با تب همراه هستند ، باید گفت : در این دوران و حتیدوره بعد از نقاهت به جد از رنگ کردن موها خود داری نمایید . در زمان پریود هم می تواند آسیب زیادی به موها وارد شود .

 


عوارض استفاده مکرر از رنگ مو:


استفاده مکرر از رنگ ها می تواند سبب شکنندگی در بافت و ریشه موها شود و سلامت افراد به خطر خواهد افتاد در متن زیر به طور خلاصه به عوارض ناشی از آن اشاره خواهیم کرد .
از بین رفتن بافت مو .
طروات و در خشندگی مو کاهش می یابد .
کاهش ویتامین های مو در اثر سوخته شدن ریشه های مو .
کچلی .

چال گونه چیست؟


چال گونه یا چال خنده اصطلاحی است که در فرهنگ های مختلفی تعابیر خاصی دارد . و گاهی نشانه زیبایی به حساب می آید . به طور مثال : در کشورهای آسیابی ، چال گونه نشانه بخت و اقبال بالا و خوش شانسی است . در کشورهای غربی آن را به نشانه زیبایی در دختران جوان می دانند . چال گونه به دلایل زیادی و به طور طبیعی در عضلات صورت رخ خواهد داد . بد فرمی های عضلانی سبب فرورفتگی عضلات می شود . افرادی که دارای چال خنده می باشند هنگام خنده پوستشان به داخل عضله به داخل کشیده خواهد شد . چال لپ معمولا کنار لب ها تشکیل شده است . صورت دارای عضله های مختلفی بوده که نام یکی از آن ها عضله زایگوماتیک ماژور می باشد . هرگونه اختلال و ناقصی در این عضله سبب ایجاد چال خنده خواهد شد . این اختلال می تواند به صورت ارثی باشد ، اگر پدر و مادر به این صفت را داشته باشند . به احتمال اینکه در فرزندان بروز کند بسیار زیاد است . بسیاری از افراد با عمل زیبایی چال گونه را بر روی صورت خود ایجاد می کنند .  این عمل عوارض زیادی چون : عفونت ، سوراخ شدن صورت و غیره را ایجاد نماید . افراد چاق به خاطر جمع شدن چربی های زیر پوستشان ممکن است چال گونه بر روی پوستشان پدیدار شود . که اصلا جنبه ارثی ندارد .
با لاغر شدن صورت و افزایش سن ممکن بوده که چال لپ کمتر شود . دقت کنید این مسئله به عنوان جذابیت در ایران طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده ؛ به طوری که سالانه زنان و دختران بسیاری برای زیبا شدن این عمل را انجام می دهند . با ورزش و ماساژ عضلات صورت هم می توان به طور طبیعی آن را بر روی پوست ایجاد کرد .

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on دوشنبه, 09 مهر 1397 11:31

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552