Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

رعایت بهداشت در آرایشگری Featured

By مرضیه ملکی بهمن 06, 1397 302 0
همیشه از آرایشگاهی استفاده کنید که رعایت بهداشت در آن از اصول اولیه می باشد، سلامتی شما در درجه اول اهمیت قرار دارد. همیشه از آرایشگاهی استفاده کنید که رعایت بهداشت در آن از اصول اولیه می باشد، سلامتی شما در درجه اول اهمیت قرار دارد.

رعایت بهداشت در آرایشگری، رعایت بهداشت و ضد عفونی کردن وسایل در آرایشگری یکی از مهم ترین اساس کار است. هر آرایشگر باید به بهداشت محل کار خود اهمیت زیادی بدهد دلیل اینکه استفاده از لوازم آرایشی غیر بهداشتی ممکن است باعث بروز برخی بیماری ها از فردی به افراد دیگر منتقل شود.

ضدعفونی کردن وسایل آرایشگری


همه ی آرایشگرها برای حفظ سلامتی خودشان و مشتری های عزیزشان بهتر است بعد از اتمام کار هر مشتری وسایل فلزی از قبیل(تیغ، قیچی، کلیپس، موچین و سوهان فلزی ) را با استفاده از الکل واتوکلاو ضدعفونی کنند. همچنین برس ، شانه، حوله ، پیش بند، قلم موی رنگ، دستکش نایلونی و وسایل غیر فلزی دیگر را نیز باید با صابون و مواد شوینده ضد عفونی کرد.

توضیح بیشتر: محلول های ضدعفونی کننده معمولا بنا به توصیه کارخانجات سازنده آنها توصیه می شود، محلول با مقدار معینی آب مخلوط شود.


اتوکلاو چیست ؟


این دستگاه با تابش اشعه یو وی در مدت کوتاه، کلیه وسایل اعم از اشیا فلزی و غیر فلزی شامل موچین، قیچی، دسته تیغ، شانه، برس رنگ و ظروف را با روشی بسیار ساده استریل می‌کند. پیش از آن آرایشگران برای استریل کردن لوازم خود ملزوم به استفاده از چراغ الکلی بودند که هم اکنون نیز در برخی آرایشگاه‌ها وجود دارد.

بهداشت هنگام شیوع بیماری های مسری


بعضی مواقع برخی بیماری ها در مکان های عمومی از قبیل ( ایدز ، شپش و بیماری های پوستی) در آرایشگاهها منتقل میشود بیماران باید نوع بیماری خودشان را اطلاع بدهند.به منظور پیشگیری از انتقال کلیه بیماری‌های خونی و پوستی قابل انتقال در آرایشگاه‌ها، بهترین شیوه، استفاده از وسایل اختصاصی برای هر مشتری می‌باشد. بنابراین لازم است که متصدیان آرایشگاه‌ها از مشتریان خود بخواهند که وسایل آرایشی اختصاصی را همراه بیاورند. این وسایل شامل قیچی، شانه، برس، پیش‌بند، حوله، تیغ و دسته تیغ و ماشین اصلاح و… می‌باشد.
آرایشگرها هم همانند دندان پزشک ها باید از بیمار خودشان بپرسند آیا سابقه بیماری دارد یا خیر؟


نکاتی درباره اصلاح و کوتاهی مو


آرایشگرها اگر ناچار بودند از وسایل مشترک برا مشتری های خود استفاده کنند با نخ اصلاح در ابتدا ضدعفونی شود و همچنین در کوتاهی مو، امروزه باب شده که آرایشگر ها قبل کوتاهی از مشتری بخواهند موهای خود را شست وشو دهند که اگر بیماری پوستی یا قارچ دارند منتقل نشود.


گاهی اوقات بیماران مراجعه میکنند و نوع بیماری خود را اطلاع نداده پس با توجه به مورد، آرایشگرها موظف هستند 5مورد را رعایت کنند.


1.در آرایشگاهها باید از ماسک های پزشکی و پیش بند استفاده شود این امر بسیار ضروری است.

2.برخی بیماری های پوستی براحتی از طریق تیغ و بند منتل میشود پس هر بار باید با الکل ضدعفونی شوند.

3.حتما از دستکش های نایلونی استفاده کنید چون از تماس مستقیم با پوست جلوگیری میکند.

4.هنگام کار با تیغ خیلی احتیاط کنید و مراقب باشید که باعث بریدگی و زخم کردن پوست نشوید، اگر این اتفاق رخ داد محل بریدگی را با بتادین تمیز کنید. به راحتی این موارد را نادیده نگیرید.

5.برای اطمینان بیشتر از تیغ های یکبار مصرف استفاده کنید تا آرامش خیال داشته باشید.

استفاده از ساولن برای ضد عفونی وسایل در آرایشگاه جهت پیشگیری از انتقال و ایدز مؤثر نیست. الکل ۷۰ درجه بعد از اینکه وسیله به مدت ۱۵-۳۰ دقیقه در آن غوطه‌ور گردید، خاصیت ضدعفونی دارد، بنابراین هنگامیکه آرایشگاه شلوغ است وسیله مطمئن جهت ضد عفونی نیست. برای ضد عفونی کردن، وسایل فلزی باید حداقل یک دقیقه روی چراغ الکلی قرار گیرند.


نتیجه گیری


توصیه آخر برای حفظ سلامت خودمان و اطرافیانمان به بهداشت اهمیت دهیم شاید با نادیده گرفتن بهداشت اتفاقات ناخوشایندی بیفتد پس زمانی که برای اصلاح و کوتاهی ویا هر مورد دیگر که به آرایشگاه مراجعه میکنید از وسایل شخصی خود استفاده کنید. در مقاله بعدی با نکات اصلی و پایه هنر آرایشگری متناسب با مدل مو با ما همراه باشید.
 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 08 بهمن 1397 10:37

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

تبلیغات

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552