Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

گاهی هم لازم است زشت باشید

By نرگس گودرزی مرداد 30, 1397 654 0
گاهی هم لازم است زشت باشید گاهی هم لازم است زشت باشید

لازم است گاهی هم زشت باشید ! اشتباه ناراحت کننده ای که میان خانم ها رواج دارد ، این است که نیاز به تایید شدن و زیبا بودن در آن ها آن قدر حساس است که تبدیل به نقطه ضعف آن ها شده است . خانم های عزیز ، لازم نیست به قیمت پایمال شدن حقوقتان زیبا باشید!


حالت چهره ی خانم ها هنگام عصبانیت نه تنها برای آقایان ، بلکه برای خودشان هم نا خوشایند و تهدید آمیز است . شوهری ممکن است به همسرش بگوید : " وقتی فریاد می زنی ، بهتر است نگاهی در آینه بیاندازی و ببینی چقدر وحشتناک شده ای . " این جمله معمولا کارساز است ؛ زن خشم اش را پنهان می کند و لبخندی زیبا می زند و به این شکل اوضاع رو به راه می شود !
او متوجه نمی شود که چنین لبخندی قدرت ابراز خویشتن را از او می گیرد . از نظر او ، زیبایی از احترام به خویشتن مهم تر است . لبخند می زند ، خود را تحقیر می کند ، با اوضاع موجود سازگار می شود تا مبادا کار از کار بگذرد و شوهرش " زشتی " پنهان او را تشخیص دهد .


تاثیر این لبخند حیرت انگیز است . شوهر بر اوضاع مسلط می شود ، دلهره اش از بین می رود ، آرام می گیرد و خاسته ی خود را عملی می کند . زن باید زیبا باشد : این دامی است برای پیشگیری از ابراز خویشتن ، کسب اعتماد به نفس و احترام گذاشتن به خود . گذر از این دام به معنای تهدید زنانگی و زیبایی است . به همین دلیل است که خانم ها با نقاب لبخند ، خود را تحقیر می کنند و نتیجه اش آن است که کسی آن ها را جدی نمی گیرد و نمی توانند خود را چنانکه هستند نشان دهند  . بدین طریق از قدرت و استقلال محروم می شوند .
پس از گفتن این جمله ، میل به راضی نگه داشتن شوهر به طور ناخود آگاه بر زن غلبه می کند و حتی اگر زن بخواهد از همسرش طلاق بگیرد ، باز هم می خواهد او را راضی نگه دارد . زن اضطراب شدیدی می گیرد چرا که بیشتر از ترک کردن از ترک شدن می ترسد .
لازم نیست در همه موارد دلهره های عمیقی وجود داشته باشد تا مانع تحقق استعداد زنان شوند . غالبا الگو های فکری یکنواخت و تکراری نیز می توانند حوزه عمل و اندیشه را محدود سازند .

سخن پایانی:

همانطور که مشاهده فرمودید ، یکی از دلایلی که طی آن شوهر یک زن می تواند بر حقوق او غلبه کند ، به جایش تصمیم بگیرد و نگذارد خود واقعی اش بروز کند ، همین نقطه ضعف است ؛ میل به راضی نگهداشتن همسر . در کمال تاسف باید بگویم رسانه ها بزرگ ترین ظلم را به جنس زن کرده اند و او را موجودی سر به زیر و همیشه زیبا و دلربا نشان داده اند ، درصورتی که زندگی واقعی این طور نیست . زن گاهی یادش می رود که وجود دارد .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 09 مهر 1397 11:39

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552