Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
آموزش تناسب اندام

آموزش تناسب اندام (37)

زومبا و تناسب اندام ، ورزش زومبا یکی از ورزش های پر طرفدار است که امروزه بسیاری از جوانان به آن گرایش پیدا کرده اند. زومبا ورزشی است که با حرکات سنگین تمام عضلات بدن را درگیر می کند و به چربی سوزی بیشتر کمک می کند.

تناسب اندام با ورزش تی آر ایکس ، یکی دیگر از راه های تناسب اندام که امروزه مرسوم شده است، ورزش تی آر ایکس می باشد. چنانچه افراد قصد لاغری داشته باشند این ورزش می تواند نقطه شروع خوبی برای آنها باشد.

تناسب اندام با زومبا ، امرزه یکی از ورزش هایی که برای لاغری و تناسب اندام به خصوص در میان بانوان رواج پیدا کرده است ورزش زومبا می باشد، این ورزش تحرک بالایی داشته و ترکیبی از تمرینات هوازی و رقص می باشد که با ریتم های مخصوصی که دارد، برای ورزشکاران سرگرم کننده بوده و جذابیت بالایی دارد.

روش های کاهش اشتها ، روش های کاهش اشتها زیادی وجود دارد برای اینکه شما را به اندامی ایده آل و متناسب نزدیک کند. همان طور که می دانید لاغری یکی از موضوعات مهم برای تمام افراد جامعه است زیرا همه به دنبال داشتن فیزیک بدنی مناسب هستند. جدا از سلامتی، تناسب اندام و داشتن هیکلی مناسب به شما کمک می کند تا اعتماد بنفس بالایی داشته باشید.

کوچک کردن سینه با کمک قهوه، کوچک کردن سینه با کمک قهوه روشی اثبات شده در جهان می باشد. امروزه عمل های زیبایی مثل کوچک یا بزرگ کردن سینه، عمل بینی، لیپوساکشن لاغری در بین عموم مردم به خصوص دختر خانم ها و خانم ها از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. در این مقاله ما روش های کوچک کردن سینه را به شما خواهیم گفت لطفا ما را همراهی کنید.

معجون چربی سوز ، در این مقاله میخواهیم چند مدل معجون چربی سوز را معرفی کنیم تا بتوانیم در راه لاغری به شما عزیزان کمک کنیم. این معجون ها اکثرا طبع متعادل دارند و باعث بروز مشکل نمیشوند. البته شما میتوانید چیزهای دلخواه خود را به هرکدام از این معجون ها اضافه کنید.

رژیم غذایی ، غذا به مجموعه موادی که حاوی قند (کربوهیدرات) چربی (لیپید) پروتئین، املاح معدنی و ویتامین ها بوده و برای زندگی و حیات سلول ها و کارکرد مطلوب آن ها ضروری هستند اطلاق می شود. هیچ غذایی به تنهایی حاوی همه مواد ضروری مورد نیاز بدن نیست. رژیم های غذایی خاص همه مشکلات افراد را از نظر رشد و زنده بودن سلول ها و عملکرد دستگاه های بدن تامین نمی کنند. به عنوان مثال، رژیم خالص گیاه خواری مطلوب هیچ دانشمند یا کتاب علمی نبوده یا خذف یک یا چند غذا بدون بروز عوارض نخواهد بود. استفاده از گوشت، سبزی، میوه، غلات، محصولات دریایی و لبنی تحت یک برنامه خاص می تواند نیازهی اساسی فرد را برآورده نماید. برنامه غذایی مناسب، الزاما یک برنامه پر هزینه و سنگین نیست، بلکه دستوری با یک رویه مطلوب علمی است. تنها دلیل تنوع غذایی، نیاز دستگاه های بدن نیست، بلکه لذت غذا خوردن نیز است. تنوع در رنگ، طعم، مزه و آثار فیزیولوژیک آن در بدن نیز از عوامل ایجاد یک طیف وسیع در برنامه تغذیه ای می باشد. برای داشتن وزن نرمال داشتن یک برنامه غذایی که حاوی درصد تقریبی مصرف غذا را مطرح می کند الزامی است. تغذیه در گروه های مختلف ویژگی مناسب خود را می طلبد.

رژیم غذایی زنان حامله

زنان حامله باید از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کننده تا هم جنین به خوبی رشد و هم بدن مادر دچار ضعف و ی بیماری نشود. در زیر ما به برخی از نکات مهم در رژیم غذایی زنان حامله می پردازیم:

1- زنان حامله به برنامه ی مناسب با تکیه بر استفاده از شیر، کلسیم، آهن و رژیم های کم نمک نیاز دارند.

2- کالری: زنان باردار به حدود 300 کالری اضافه بر نیاز روزانه احتیاج دارند. این محدوده کالری برای رشد مطلوب و انرژی جهت جا به جایی جنین مورد نیازست.

3- آهن: در نیمه ی دوم بارداری مصرف آهن برای رشد جینین ضروری می باشد.

4- اسید فولیک: اسید فولیک به میزان 4/0 میلی گرم مورد نیاز بوده و در افراد با سابقه تولد نوزاد با نقص مادرزادی به 4 میلی گرم میزان درمانی نیاز است.

5- کلسیم اضافی به ویژه از ماه پنجم حاملگی به میزان 1000تا 1200 میلی گرم روزانه توصیه می شود.

6- تغذیه در زنان باردار باید کم حجم، کم نمک و متنوع باشد و با حجم کمتر در چند وعده می شود.

7- سبزیجات و میوه تازه اثرات متنوع و مثبت متعددی در سلامتی مادر و جنین دارند.

8- استفاده از گوشت، تخم مرغ و شیر، 3 پایه اصلی غذای روزانه می باشد.

9- در روزهای آخر بارداری، به ویژه روز زایمان، رژیم سوپ، شیر، عسل و آب جوجه مفیدتر است.

هرم های غذایی دنیا

در همه ی کشورهای دنیا، به علت منابع متفاوت گیاهی، عادات عمومی مسائل فرهنگی و تفاوت های ایده های دینی و سطوح غذایی مبتنی بر استفاده از کربوهیدرات (قندها)، پروتئین ها، چربی ها، ویتامین ها و مواد معدنی استوار است. میزان کالری دریافتی جهت تامین سوخت و ساز مطلوب بدن می بایست به طور تقریبی در برنامه ی غذایی روزانه تعیین شود. در کشورهای پیشرفته برای هر بسته غذایی میزن کالری، مقدار اسید چرب اشباع و میزان پروتئین محاسبه شده و به جعبه های بسته بندی آن ها به صورت بر چسب غذایی الصاق شده است. این اطلاعات در بسته های غذایی، به ویژه غذاهای آماده، پروتئین و حتی خشکبار و نوشیدنی ها درج شده است. بنابراین، در کارخانجات و کارگاه های مواد غذایی طبق استانداردهای مصوب با نظر کارشناسان صنایع غذایی این مهم می بایست عملیاتی شده تا مردم بدانند چه می خورند، چه قدر باید بخورند و کی...؟

هرم غذایی آسیایی

می دانیم که الگوهای غذایی و عادات تغذیه ای بر اساس قدرت خرید و طبقه ی اقتصادی، ویژگی و سن و سال افراد تعیین می شود. در آسیا با توجه به فرهنگ عامه، اساس هرم رژیم غذایی بر مواد غذایی زیر استوار است: برنج، ماکارونی، نان، ارزن، ذرت، میوه، سبزی حبوبات، مغز میوه ها و بذرها . منشا چربی این مردم روغن های نباتی غنی از چربی اشباع مثل روغن بادام زمینی به دست می آید. لبنیات محدودتر بوده و اغلب کم چربی اند. در آسیا رژیم غذایی بر اساس پروتئین های گیاهی، سویا، لوبیا و مغز میوهاست و در مواردی از گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ استفاده می شود.

نکته 1: به طور انتخابی در طول هفته ماهی در بعضی از کشورها استفاده می شود.

نکته 2: چای نسبتا پر مصرف است.

نکته 3: تاکید بر گوشت قرمز نیست.

رژیم غذایی مدیترانه ی

در کشورهای منطقه ی مدیترانه مثل یونان، ایتالیا، ترکیه و ... رژیم غذایی تغییرتی دارد که اساس تغییر آن با مدل تغذیه آسیایی، تمایز پروتئین گیاهی و حیوانی است. هرچند سبزیجات و میهوها جایگاه مشخص تر داشته، روغن زیتون ارزشمندتر است و تخم مرغ و ماهی جایگاه مهم تری پیدا می کند.

نکته 1: تاکید مصرف بر لوبیا، عدس و نخود زیاد است.

نکته 2: روغن زیتون اهمیت جدی تری می یابد.

نکته 3: شیوع بیماری قلبی ئر این منطقه (یونان) کمتر است.

نکته 4: مصرف الکل متاسفانه بخشی از رژیم آن ها است.

رژیم غذایی آمریکایی

این الگو که به الگوی هرم اداره ی کشاورزی و غلات آمریکا مشهور است، در سنین مختلف کودکان و سالمندان تغییراتی به همراه دارد. در قاعده هرم غذایی آمریکایی ها، دانه ها، سبزیجات، میوه ها قرار دارند. حد واسط هرم گروه شیر و پنیر و گروه گوشت و لوبیا قرار دارد. این گروه دارای پروتئین و کلسیم و آهن کافی هستند. گوشت جایگاه جدی تری پیدا می کند. هرم غذایی آمریکای لاتین در منطقه ای که مکزیک، برزیل و آرژانتین قرار دارند، سیب زمین، ذرت، میوه و سبزی اهمیت بیشتری پیدا می کند. فرآورده های لبنی و تخم مرغ هم روزانه استفاده می شود.

رژیم گیاه خواری

 

در این رژیم غذایی گوشت قرمز وجود دارند. گروهی افراطی از ماهی و مرغ هم استفاده نمی کنند. البته گروه هایی هم تخم مرغ و لبنیات را کنار می گذارند. در این رژیم غذایی نقاط قوت و ضعف متعددی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنیم: رژیم غذایی خالص گیاه خواری به علت عدم استفاده از گوشت، آمینواسیدهای ضروری کلسیم، آهن، روی، ویتامین های ب12 و ویتامین های دی با کمبود جدی رو به روست. در قاعده ی غذایی گیاه خواری، لوبیا، حبوبات، غلات، میوه ها و سبزیجات به طور اساسی وجود دارند. دانه های سبوس دار جز، اصلی موادغذایی هستند. آجیل، سفیده ی تخم مرغ و لبنیات در قله ی هرم هستند. به کلی مثل دیگر رژیم های غذایی، روزانه مصرف حداقل 6 لیوان آب معمول است.

لاغری سریع شکم و پهلو ، برای تناسب اندام یکی از مشکلات چربی های شکم و پهلو هستند که به سختی آب می شوند و تلاش های زیادی برای ار بین بردنشان انجام داد. برای لاغری سریع شکم و پهلو باید مجموعه ای از کارها را انجام داد تا به نتیجه دلخواه رسید. ورزش کردن و رژیم درست داشتن، از واجبات برای لاغری میباشد. در این مقاله به معرفی این راهکارها برای آب کردن چربی شکم میپردازیم.

معجون لاغری ، برای لاغری می توانید از دارچین سیلان همراه با عسل استفاده کنید نه دارچین کاسیا. دارچین کاسیا ممکن است دارای کومارین باشد که استفاده از آن برای بیش از دوهفته، می تواند به کبد آسیب برساند.

دارچین سیلان بخاطر دارا بودن مقدار کمتری کومارین، مناسب تر بوده و استفاده از آن به همراه عسل برای کاهش وزن، انتخاب بهتری است. احتمالا شما هم راه های مختلفی را برای کنترل وزن خود امتحان نموده اید. اما آیا تاکنون از دارچین و عسل برای کاهش وزن استفاده کرده اید؟ توجه داشته باشید این معجون یک شبه شما را لاغر نخواهد کرد اما اگر همراه یک رژیم غذایی متعادل و یک رژیم ورزشی مناسب استفاده شود، کاملا مفید واقع خواهد شد.

ترکیب عسل و دارچین باعث کاهش وزن شده  در اصل یک نوع معجون لاغری است و از هوس های غذایی پیشگیری میکند. عسل دارای آنزیم ها و آنتی اکسیدان هایی است که باعث حفظ وزن مناسب بدن می شوند. دارچین نیز دارای فواید بسیاری برای سلامتی است. به همین دلیل یک معجون ترکیبی از این دو ماده، ایده مناسبی به نظر می رسد. دارچین و عسل از چه طریقی باعث کاهش وزن می شوند؟ این دو ماده، دارای آنزیم هایی هستند که در کاهش وزن مفیداند. ترکیب عسل و دارچین با کاهش قندخون و کلسترول، از هوس های غذایی و پرخوری جلوگیری می کند.

همچنین این ترکیب با از بین بردن باکتری ها، قارچ ها و انگل های دستگاه گوارش، به گوارش بهتر کمک خواهدکرد. به این ترتیب باعث کاهش وزن نیز می شود. نوشیدن منظم این ترکیب، از تجمع چربی در بدن جلوگیری می کند. ترکیب عسل و دارچین یا معجون لاغری ، با درمان کلسترول مزمن، باعث می شود برنامه های کاهش وزن شما نتایج بهتری در پی داشته باشند. این ترکیب با بهبود سوخت و ساز بدن، باعث سوختن سریع کالری ها در بدن می شود.

ترکیب عسل و دارچین مقدار زیادی مواد مغذی را که باعث کاهش وزن می شود، در اختیار بدن شما قرار می دهد. ازجمله این مواد می توان به پروتئین ها، قند، آب و فیبر اشاره کرد. این ترکیب همچنین، باعث بهتر شدن وضعیت دستگاه گوارش می شود و از تشکیل گاز نیز جلوگیری می کند.

ترکیب دارچین و عسل برای معجون لاغری را چگونه استفاده کنیم؟

برای تهیه این داروی سلامتی در خانه، به زمان و مواد اولیه زیادی نیاز ندارید.

مواد تشکیل دهنده

• عسل یک قاشق چای خوری

• دارچین نصف قاشق چایخوری

• آب یک فنجان

روش تهیه معجون لاغری

1. مواد لازم را در یک ظرف باهم مخلوط کنید.

2. ترکیب را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس آن را از صافی رد کنید.

3. ترکیب نهایی را به دو فنجان تقسیم کنید. یکی را قبل از صبحانه و دیگری را شب قبل از خواب مصرف کنید.

4. البته این تنها روش استفاده از عسل و دارچین نیست. روش های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. چای چوب دارچین و عسل یک چوب دارچین را قطعه قطعه کرده و در یک قوری بریزید. یک و نیم فنجان آب به آن اضافه کنید و به جوش آورید. چای را همراه چوب دارچین در یک فنجان بریزید. یک درپوش روی آن قرار دهید. بعد از ده دقیقه دم کشیدن، آن را صاف کنید. برای کاهش وزن همراه این چای، عسل استفاده کنید. دارچین و عسل با لیمو یک قاشق چای خوری چوب دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط کنید. ترکیب را روی حرارت قرار داده و بعد از به جوش آمدن، اجازه دهید برای چند دقیقه در آن حالت باقی بماند. سپس ترکیب را صاف کرده و مصرف کنید. عسل و دارچین با لیمو در چای سبز برای کنترل وزن، هر روز این ترکیب را بنوشید. یک قاشق چای¬خوری آب¬لیمو، یک قاشق چای¬خوری عسل و نصف قاشق چای¬خوری پودر دارچین را در یک فنجان چای سبز ترکیب کنید.

بهترین زمان مصرف عسل و دارچین به منظور کاهش وزن چه موقعی است؟

صبح مصرف این ترکیب در صبح، کمک می¬کند روز خوبی را آغاز کنید. ترکیب عسل و دارچین باعث ایجاد حس سیری می شود که از پرخوری در طول روز جلوگیری می کند. همچنین این ترکیب باعث تقویت سوخت و ساز بدن در صبح می شود. بین وعده های غذایی اگر قصد کاهش سریع وزن خود را دارید، مصرف این ترکیب بین وعده های غذایی راهکار مناسبی است. این کار با کاهش اشتهای شما، از دریافت کالری اضافی پیشگیری خواهد کرد. همچنین ترکیب عسل و دارچین با پایین نگه داشتن سطح قندخون شما، از هوس های غذایی و مصرف تنقلات در طول روز جلوگیری میکند. پیش از تمرین ایروبیک مصرف این ترکیب انرژی شما را در هنگام ورزش افزایش میدهد. همچنین باعث کالری سوزی بیشتری در بدن خواهد شد. پیش از خوابیدن عسل، هوس خوراکی¬های شیرین را سرکوب کرده و دارچین باعث ماندن وضعیت دستگاه گوارش در بهترین حالت در طی شب میشود.

نکات احتیاطی مصرف دارچین و عسل برای معجون لاغری

برای کاهش وزن مصرف متعادل نباید این ترکیب را بیش از حد استفاده کنید. ترکیب عسل و دارچین را برای چند ماه به منظور کاهش وزن استفاده کنید. همچنین گاهی برای شرایط خاص مثل اضافه وزن و برخی مشکلات سلامت نیز آن را مصرف کنید. نوشیدن این ترکیب را به یک عادت روزانه تبدیل نکنید. ترکیب با نسبت درست از نسبت دو به یک استفاده کنید. یعنی برای هر دو واحد عسل، یک واحد دارچین اضافه کنید. نوع دارچین برای کاهش وزن می توانید از دارچین سیلان همراه به عسل استفاده کنید نه دارچین کاسیا. دارچین کاسیا ممکن است دارای کومارین باشد که استفاده از آن برای بیش از دوهفته، می تواند به کبد آسیب برساند. دارچین سیلان بخاطر دارا بودن مقدار کمتری کومارین، مناسب تر است و استفاده از آن به همراه عسل برای کاهش وزن، انتخاب بهتری است. اضافه کردن عسل خام، پس از به جوش آمدن آب هنگام استفاده از عسل خام، بهتر است آن را بعد از به جوش آمدن آب به ترکیب اضافه کنید تا تمام مواد مغذی عسل حفظ شوند.

تناسب اندام با دوچرخه سواری، یکی از راههای رسیدن به تناسب اندام، کمک از ورزش مفرحی مانند دوچرخه سواری، می باشد. که البته رعایت رژیم غذایی نیز در کنار آن، برای لاغری و کاهش وزن، لازم است.

صفحه1 از3

تبلیغات

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552