Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

تناسب اندام با ورزش تی آر ایکس Featured

By اصلانی فروردين 07, 1399 122 0
تناسب اندام با ورزش تی آر ایکس تناسب اندام با ورزش تی آر ایکس

تناسب اندام با ورزش تی آر ایکس ، یکی دیگر از راه های تناسب اندام که امروزه مرسوم شده است، ورزش تی آر ایکس می باشد. چنانچه افراد قصد لاغری داشته باشند این ورزش می تواند نقطه شروع خوبی برای آنها باشد.

این ورزش تاثیرات زیادی بر عضلات کل بدن دارد و به نوعی بدنسازی محسوب می شود با این تفاوت که در رشته بدنسازی نیروی وارده بر عضلات با استفاده از وزنه ها انجام می شود اما در رشته تی آر ایکس نیروی وارده بر عضلات از طریق وزن بدن اعمال می شود. این ورزش توسط کش های ویژه و سیم های تی آر ایکس انجام می پذیرد.


ورزش تی آر ایکس و چربی سوزی


در این ورزش قدرت تعادل و استقامت بدن تقویت می شود، در عین حال چربی سوزی نیز برای بدن اتفاق می افتد. میزان انرژی ای که در این ورزش مصرف می شود در سطح بالایی قرار دارد. در ضمن ورزش تی آر ایکس، اثرات متابولیسمی بالایی دارد. این ورزش را می توان به عنوان یک کلید برای ورود به سایر ورزش ها در نظر گرفت چرا که استقامت وقدرت تعادل بدن را افزایش می دهد. از آنجایی که ورزش تی آر اتیکس از وزن بدن برای چربی سوزی و عضله سازی استفاده می کند، تمامی ماهیچه های بدن را در یک زمان درگیر می کند. تمرینات تی آر ایکس ساده اما قدرتی بوده و در نهایت با گذشت دو الی سه ماه شاهد تغییرات در فرم بدن خود و شکل گیری اندامتان خواهید بود. تمرینات تی آر ایکس دامنه حرکتی بالایی داشته و محدود به دستگاه نمی باشد.


تی آر ایکس در مقایسه با بدنسازی و پیلاتس


ورزش بدنسازی برای بزرگ کردن و حجیم کردن عضلات و تقویت آنها به کار گرفته می شود اما تی آر ایکس بیشتر به منظور افزایش استقامت و افزایش قدرت عضلات مناسب است. حرکات تی آر ایکس، عملکردی بوده و تمامی عضلات بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. البته شما می توانید با کمک گرفتن از دو رشته بدنسازی و تی آر ایکس به صورت همزمان نتایج بهتری به دست آورید. در تی آر ایکس می توان ادعا کرد میزان آسیبی که احتمال دارد به اندام ها وارد شود در مقایسه با پیلاتس و بدنسازی کمتر است چرا که از دستگاه های بزرگ و مخصوص استفاده نمی شود و کشیدگی و آسیب کمتری به مفاصل وارد می شود. تمرینات پیلاتس به منظور افزایش انعطاف پذیری کمر و شکم کاربرد دارد تمرکز اصلی ورزش پیلاتس بر چربی سوزی بوده و برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند ورزش مناسبی به شمار می رود.


حرکات تمرینی تی آر ایکس برای لاغری


حرکات اسکات با تی آر ایکس: در این حالت باید کش ها طوری نصب شوند که با کمر در یک ارتفاع قرار بگیرند. دسته های کش را گرفته و به عقب بروید کمر را صاف نگهداشته و با تا کردن زانو می توانید حرکات اسکات را انجام دهید.


حرکات بارفیکس با تی آر ایکس: در این حرکت طناب را طوری نصب کنید که سینه با دستگیره ها هم ارتفاع باشند با گرفتن دستگیره ها و رفتن به جلو، بدن را به عقب برده در جایی که پاها را نباید تکان دهید سپس عضلات شکم را سفت کنید و با عضلات بازو، بدن را به جلو بکشید.


حرکات شنا با تی آر ایکس: در این حالت کش ها باید با کمر در یک ارتفاع قرار بگیرند. دستگیره ها را گرفته و پاهایتان را به عقب ببرید و در حالت شنا قرار بگیرید. سپس آرنج خود را تا کرده و همانند حرکات شنای روی زمین، بدن را به سوی زمین ببرید و سپس بالا بیایید.


حرکات لانژ با تی آر ایکس: در این حالت بندها باید در ارتفاع سی سانتی متری از سطح زمین قراربگیرند، یکی از پاهایتان را در قلاب قرار دهید و زانو را تا کنید تا به شکل حرکت لانژ قرار بگیرید. سپس به عضلات پایتان فشار وارد کرده و به سمت بالا حرکت کنید در این حالت برای اینکه تعادل بدن خود را حفظ کنید دست ها را کشیده و به سمت جلو نگهدارید.
حرکات کرانچ با تی آر ایکس: در این حالت دستگیره ها باید در ارتفاع سی سانتی متری از سطح زمین قرار بگیرند، دو پا را در قلاب بند قرار دهید و کف دست ها را بر روی زمین بگذارید و سپس زانوها را تا کنید و به سمت داخل بدن بکشید کمی مکث کرده سپس به حالت اول برگردید.


نتیجه پایانی


چنانچه زمان کافی برای رفتن به باشگاه را ندارید می توانید بندهای تی آر ایکس را خودتان تهیه کرده و با انجام تمریناتی که در بالا گفته شد، عضلات خود را تقویت کرده و چربی های اضافی بدن خود را بسوزانید تا به اندام ایده آل خود برسید.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on پنج شنبه, 07 فروردين 1399 10:22

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552