Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

تناسب اندام در منزل Featured

By زهرا اصلانی بهمن 07, 1397 352 0
تناسب اندام در منزل، نیاز به یک پشتکار قوی و آگاهی کامل از قوانین و اصول حرکات ورزشی، دارد. در این صورت خودتان، مربی خودتان هستید. تناسب اندام در منزل، نیاز به یک پشتکار قوی و آگاهی کامل از قوانین و اصول حرکات ورزشی، دارد. در این صورت خودتان، مربی خودتان هستید.

تناسب اندام در منزل، اگر وقت کافی برای رفتن به باشگاه را ندارید و یا به هر دلیلی محیط باشگاه چندان برای شما خوشایند نیست، میتوانید یک باشگاه انفرادی در خانه با آگاهی از حرکات ورزشی، داشته باشید. حال ما به شما میگوییم که چطور در خانه تمرین کنید و به همان میزانی که در باشگاه میتوانید کالری بسوزانید، در خانه هم میتوانید به همان میزان چربی سوزی داشته باشید.


چند حرکتی که میتوانید در خانه انجام دهید

و به نوعی خودتان مربی خودتان باشید، بشرط آنکه اصولی تمرین کنید تا بدن شما دچار آسیب نشود. ورزش همانگونه که برای سلامت وبهبود عملکرد اعضای بدن مفید است، اگر اشتباه تمرین شود جراحاتی شدید و جبران ناپذیری دارد. حال چند نمومنه را بررسی میکنیم.


حرکت اسکات

حرکت اسکات، این حرکت یکی از بهترین و کارآمدترین حرکات است. ابتدا صاف بایستید و پاها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید، و دست ها را نیز صاف رو به جلو نگهدارید، سپس در همان وضعیتی که قرار دارید نشسته تا جایی که زانوهای شما با ساق پایتان یک زاویه تقریبا 90 درجه بسازد. فراموش نشود کمرتان نباید خم شود، کمر و سرو گردن باید در یک راستا قرار بگیرند، و نیم تنه بالایی بدن را یک مقدار به جلو جم کنید تا فشار اسکات را کمتر حس کنید. بعد که نشستید کمی در این مرحله مکث کنید سپس بلند شوید، بدون اینکه کمر خم شود. سعی کنید سنگینی وزنتان را به اندازه روی پاشنه و پنچه تقسیم کنید. این حرکت را میتوانید در سه ست و 12 بار تکرار کنید.

حرکت شکم کرانچ

اکثر افراد احساس میکنند این حرکت بسیار ساده است، ولی بر خلاف نظر عموم، یکی از سخت ترین و قدرتی ترین حرکات، کرانچ شکم است. که خود انواع مختلفی دارد ما برای شما نوع ساده را میگوییم تا بهتر با آن آشنا شوید. حرکت کرانچ را ورزشکاران حرفه ای نیز انجام میدهند، و این بدلیل آن است که این حرکت نقش مهمی در عضله سازی شکم و یا به اصطلاح « سیکس پک » را دارد. در حرکت کرانچ ابتدا به پشت خوابیده، سپس پاهایتان را خم کرده و کف پا روی زمین قرار گیرد، سعی کنید دستانتان زیر سر قرار نگیرد زیرا فشار وارده، به گردنتان آسیب خواهد زد. شما باید بیشترین فشار را روی عضلات شکمتان احساس کنید.بهتر است دستها باز یا روی شکم قرار گیرد و یا پنچه های انگشتتان زیر سرتان را لمس کند. حال سعی کنید بدن خود را بالا بیاورید. نه خیلی کم و نه خیلی زیاد تا آنجایی که فشار بر شکم شما کاملا احساس شود. هر چه سرعتتان بیشتر شود کالری سوزی بیشتری خواهید داشت. این ست را هم میتوانید در روزهای نخست، سه بار و در هر ست، ده مرتبه تکرار کنید.

حرکت شنا سوئدی

شنا سوئدی انواع مختلفی دارد و باعث تقویت عضلات بالا تنه مثل شکم، قفسه سینه، پشت بازوها میشود و باعث میشود بالا تنه قوی و عضلانی داشته باشید و در عین حال بسیار چربی سوز است. برای انجام این حرکت کف دستها را در راستای سینه، روی زمین قرار دهید و نوک انگشتان پا نیز روی زمین باشد. گردن و کمر و باسن در یک راستا قرار گیرد، سپس بدن را بالا بکشید تا جایی که دستها صاف شود و سپس بدن خود را پایین بیاورید ولی قبل از اینکه بدن زمین را لمس کند باز به بالا بروید. توجه داشته باشید وضعیت گردنتان بیش از حد بالا یا پایین نباشد و در یک راستا با بدنتان قرار بگیرد.


حرکات بیشمار زیادی برای انجام تمرین در خانه وجود دارد که ما در اینجا سه مورد از کارآمدترین ها را ذکر کردیم. شما میتوانید این ست ها و تعدادشان را به مرور زمان و با افزایش قدرت بدنیتان، بالا ببرید.
امید است این توضیحات مورد توجه شما قرار گرفته باشد، در مقاله بعدی مان که در مورد تناسب در یک ماه، می باشد.صحبت خواهیم کرد.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 08 بهمن 1397 09:56

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار محبوب

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552