Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

سیکس پک چیست ؟ Featured

سیکس پک چیست ؟ سیکس پک چیست ؟

سیکس پک چیست ؟ ، "سیکس پک" یا شکم شش تکه داشتن ، علاوه بر اینکه اثر مثبتی روی اعتماد به نفس و زیبایی شما دارد ، باعث افزایش چابکی ، سرعت و عملکرد بهتر در ورزش کردن شما می شود . برای اینکه بتوانید شکم خود را شش تکه کنید ، نیازمند نظم در تمرینات ورزشی هستید .


برای شش تکه شدن شکم چقدر زمان لازم است ؟


پاسخ به این سوال به فاکتورهایی مانند: جنسیت افراد ، سن ، درصد چربی در بدن و رژیم غذایی بستگی دارد . در مردان هورمون رشد بیشتری تولید می شود، پس ساختن عضله راحت تراست . به همین دلیل مردان چربی کمتری نسبت به زنان در بدن خود دارند و سریع تر به نتیجه می رسند .
با توجه به میزان چربی بدن و تلاش شما ، مدت زمان شش تکه شدن شکم بین 2 تا 20 ماه متغیر است . برای این که بتوانید شکم خود را شش تکه کنید ، باید درصد چربی بدنتان را کاهش دهید . هر فرد می تواند ماهانه حدود یک درصد چربی از دست بدهد. هرچه چربی بدن شما کمتر باشد ، زودتر به شکم شش تکه یا سیکس پک دست می یابید .


رژیم غذایی برای دستیابی به شکم شش تکه :


بهتر است در رژیم غذایی خود از موادی که فرآوری نشده اند مثل سزیجات و میوه ها و مواد غذایی پروتئین دار استفاده کنید ، همچنین از خوردن تنقلات با ارزش غذایی کم بپرهیزید . مواد غذایی زیر می تواند به شش تکه کردن شکم شما کمک کند.
•    تخم مرغ : اگر در صبحانه از تخم مرغ آب پز استفاده کنید، کم تر احساس گرسنگی می کنید ، در نتیجه وزن شما کاهش می یابد.
•    موز : خوردن موز باعث کم شدن نفخ معده و همچنین دفع آب اضافی بدن می شود. در نتیجه بیرون زدگی شکم که در اثر نفخ معده ایجاد شده، کاهش می یابد .
•    چای : انواع چای مثل چای سیاه، چای سبز و چای سفید باعث چربی سوزی در بدن شما می شوند.
•    آجیل ها : خوردن آجیل به خصوص بادام ، باعث ایجاد تعادل بین پروتئین ها و چربی های بدن می شود و در شش تکه شدن شکم شما تاثیر زیادی دارد .
•    ماست یونانی : در ماست یونانی کلسیم زیادی وجود دارد که به چربی سوزی در ناحیه شکم شما کمک می کند .
•    مارچوبه : مارچوبه ، نوعی سبزی حاوی مقدار زیادی فیبر است که در کاهش نفخ معده موثر است .
اگر می خواهید شکم شش تکه داشته باشید علاوه بر مواردی که گفته شد ، باید از خوردن  فست فود و نوشیدنی هایی مثل نوشابه نیز بپرهیزید .


تاثیر استرس روی شش تکه کردن شکم :


وقتی شما استرس دارید مقدار هورمون کورتیزول در بدن شما زیاد می شود . این هورمون باعث ذخیره چربی در بدن می شود و شش تکه شدن شکم را سخت می کند . همچنین استرس باعث بالا رفتن قند خون و کم شدن سوخت و ساز بدن می شود که رژیم غذایی شما را خراب می کند و افزایش چربی را به دنبال دارد . پس اگر دوست دارید شکم شش تکه داشته باشید باید تلاش کنید میزان استرس خود را به حداقل ممکن برسانید .


ورزش هایی برای شش تکه شدن شکم:


چرخش روسی نشسته:


برای انجام این حرکت روی یک سطح صاف به پشت دراز بکشید و بالا تنه ی خود را بالا بیاورید . پاهایتان را خم کنید و کمی از زمین فاصله بدهید . دست ها را به جلو بیاورید تا زاویه ای 90 درجه با بدن بسازد و یکبار به چپ و بار دیگر به راست بچرخید . این حرکت را با 2 ست 30 تایی شروع کنید و در هفته های بعد، بر اساس توان خود تعداد آن را افزایش دهید .
 
کرانچ :


کرانچ ، حرکتی است که به سرعت روی چربی های شکم تاثیرمی گذارد و عضلات بخش بالایی را تحت تاثیر قرار می دهد .
برای انجام این حرکت روی سطح صافی به پشت دراز بکشید . پاهایتان را به هم بچسبانید و خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. دست ها را کنار گوش یا به صورت ضربدری روی سینه قرار دهید. بالاتنه ی خود را تا جایی که کمرتان از زمین بلند نشود بالا بیاورید و به حالت قبل برگردید. این حرکت را با 2 یا 3 ست ده تایی شروع کنید و در هفته های بعدی تعداد آن را افزایش دهید.


 
پلانک:


انجام حرکت پلانک، کل عضلات شکمی را درگیر می کند. هر چه زمان بیشتری بتوانید بدن خود را در وضعیت پلانک حفظ کنید ، تاثیر این حرکت بیشتر می شود .
برای انجام این حرکت آرنج خود را در موازات شانه هایتان روی زمین قراردهید و بدن خود را دریک راستا نگه دارید . این وضعیت را برای 30 ثانیه نگه دارید و به مرور ، مدت آن را افزایش دهید .
 
بالا و پایین بردن متناوب پاها به صورت افقی:


برای انجام این حرکت روی سطح صافی به پشت دراز بکشید . دست هایتان را به صورت کشیده کنار بدن قرار دهید. پاشنه ی پا را حدود پانزده تا بیست سانتی متر از زمین بلند کنید و به صورت قیچی پاها را جابه جا کنید. این حرکت را با 30 ثانیه شروع کنید و به مرور ، مدت آن را افزایش دهید .


 
کوهنورد :


برای شروع کف دو دست خود را در موازات شانه ها روی زمین قرار دهید و همانطور که حالت صافی بدن خود را حفظ می کنید، یکی از زانو های خود را به سمت سینه بالا بیاورید و به حالت قبل برگردانید. این کار را با پای دیگر نیز تکرار کنید. این حرکت را با ده بار برای هر پا شروع کنید.


 
سوپر من:


برای اینکه این حرکت را انجام دهید ، روی سطحی صاف به شکم دراز بکشید و دست های خود را بالا بکشید. مچ پاهایتان را نیز به هم بچسبانید. حال دست ها، سینه، پاها و ران های خود را از زمین بلند کنید و بعد از چند ثانیه به حالت قبل بازگردانید؛ فقط توجه داشته باشید که دست و پاهایتان خم نشوند.


 
نتیجه گیری:


به این توجه کنید که نباید هر روز سخت تمرین کنید، چون بدنتان به استراحت نیاز دارد و اگر هر روز بدون استراحت، سخت تمرین کنید نتیجه نمی گیرید. 2 تا 3 روز تمرین در هفته برای شش تکه شدن شکم کافی است اما رژیم غذایی خود را مرتب رعایت کنید.
سعی کنید زمان برای خودتان تعیین نکنید تا در صورت نرسیدن به هدفتان در مدت معین شده، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و ورزش را رها نکنید . توصیه های گفته شده در متن را مطالعه و رعایت کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به شکم شش تکه برسید .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552