Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

هشت راز موفقیت افراد باریک اندام

By نرگس گودرزی مرداد 07, 1397 441 0
هشت راز موفقیت افراد باریک اندام هشت راز موفقیت افراد باریک اندام

هشت راز افراد باریک اندام ، ممکن است در اطراف شما هم اشخاصی وجود داشته باشند که سختی زیادی نمی کشند اما اندام باریک و متناسبی دارند . در ادامه می خواهیم هشت راز خوش اندامی این افراد را برای شما برملا کنیم .


1.آن ها سیرشدن را به پر شدن ترجیح می دهند:

به گفته جيل فلمينگ نويسنده كتاب " لاغرها بشقابشان را پاك نمی كنند " ، اگر براي پر شدن معده مقياس از 1 تا 10 را در نظر بگيريم ، باريك ها در حدود درجه 6 و 7 دست از خوردن می كشند . اما باقي افراد - از جمله من و شما - تا درجه 8 و 10 هم پيش می روند . شايد دليل اينكار اشتباه گرفتن حس "پر" بودن با سير شدن است و ما تصور می كنيم اگر زود دست از خوردن بكشيم ، خود را از غذاها محروم ساخته ايم . يا شايد عادت داريم بدون توجه به اينكه نياز بدنمان چقدر است ، هرچه در مقابلمان باشد تمام كنيم .

از لاغرها تقليد كنيم : هنگام صرف وعده بعدی غذايتان ، در ميانه غذا خوردن قاشق و چنگال را كنار بگذاريد و با استفاده از مقياس 1 تا 10 پري معده ، درجه پری خود را بسنجيد . يک بار ديگر هنگامي كه حدود 5 لقمه از غذايتان باقی مانده اين كار را انجام دهيد . هدف از اين كار افزايش آگاهي شما از ميزان سيری در طی صرف غذاست و از طرف ديگر ، اين مكث ها ، موجب می شود كه احساس سيری فرصتی برای خودنمايی يافته و شما  زودتر از قبل سيری را حس كنيد .

2. آنها دريافته اند كه گرسنگی يک مورد اورژانسی نيست:

بسياری از ما كه مدام با كيلوهای اضافه درگيريم ، گرسنگی را به عنوان شرايطی درنظر می گيريم كه بايد به سرعت برطرف شود . به گفته دكتر جوديت : " اگر از گرسنگی وحشت داشته باشيد ، مدام برای پرهيز از آن به خوردن می پردازيم ." افراد باريک گرسنگي را تحمل می كنند زيرا می دانند كه حمله های گرسنگی همواره می آيند و ميروند ، پس از اقدام فوری خودداری می كنند .

براي تقليد از آنها يک روز پر مشغله را برای به تاخير انداختن يكي دو ساعته ناهار انتخاب كنيد يا غذای ميان وعده بعد از ظهر را حذف كنيد . خواهيد ديد كه هنوز هم می توانيد به خوبی از عهده كارهايتان برآييد . پس در دفعات بعدی كه ناله گرسنگی معده را شنيديد ، در راه افتادن به سوي يخچال خودداری خواهيد كرد .



3. آنها از غذا برای تسكين غصه های خود استفاده نمی كنند:

مساله اين نيست كه زنان باريک اندام نسبت به خوردن احساسی ايمن هستند ، اما آن ها می توانند اين حالت را تشخيص داده و از خوردن دست بكشند . چه كنيم كه مانند آن ها باشيم ؟ افزودن لغت " ايست " به مجموعه لغات روزمره بسيار مفيد است . اين كلمه با فرمانهايي چون " از خوردن باقي بيسكوييت ها دست بكش" متفاوت است ، ما بايد بياموزيم كه در زمانهايی چون گرسنگي ، خشم ، تنهايی يا خستگي كه چهار دليل اصلي خوردن احساسي هستند ، به خود آمده و فرمان "ايست" را صادر كنيم .
اگر واقعا گرسنه هستيد ، يك ميان وعده متعادل مانند يک مشت آجيل خام انتخاب كنيد كه بتواند شما را تا وعده بعدي غذا نگه دارد . اما اگر خشمگين ، تنها يا خسته هستيد ، برای تسكين احساسات خود به دنبال يک راه حل جايگزين و بدون كالری باشيد . خشم خود را با پياده روی يا تنها با بالا و پايين پريدن كنترل كنيد زيرا بالا رفتن ضربان قلب می تواند از ميزان عصبانيت شما بكاهد . تنها هستيد ؟ به يك دوست تلفن كنيد ، به اقوام و دوستان يك ای-ميل بفرستيد يا برای قدم زدن به پارك يا فروشگاه برويد . حتی اگر با يک چهره آشنا برخورد نكنيد هم ، بودن در كنار ديگران شما را بيشتر به اجتماع مرتبط می كند . اگر هم خسته هستيد ، به خاطر خدا كمی خوابيد !


4. آنها ميوه بيشتری می خورند:


بر اساس تحقيقي از جامعه متخصصين تغذيه آمريكا ، افراد لاغر در طول روز به طور متوسط يك وعده ميوه بيشتر از اشخاص چاق مصرف كرده و بيشتر از آنكه به مصرف  مواد چرب تمايل داشته باشند ، به مواد فيبری علاقمندند .
تقليد از باريک اندام ها : ميوه را به غذاهاي خود وارد كنيد . ببينيد در رژيم روزانه شما چه امكاناتی براي افزودن ميوه وجود دارد . هدف شما بايد افزودن دو يا سه وعده ميوه به غذاي روزانه باشد . می توانيد ميوه را در ماست ريخته ، برشهای ميوه را به ساندويچ خود افزوده يا براي دسر از سيب پخته استفاده كنيد . همواره يك ظرف ميوه روی ميز داشته باشيد تا هنگام گرسنگی اولين ماده دم دستتان ميوه باشد .

5. آن ها بنده عادتند:

هر متخصص تغذيه به شما خواهد گفت كه داشتن رژيم غذايي متنوع بسيار مفيد است اما تنوع بيش از حد می تواند نتيجه معكوس ببار آورد . تحقيقات نشان داده اند كه مزه ها و بافت های  بيش از حد متنوع افراد را به پرخوري تشويق می كنند . به گفته دكتر بك : افراد باريك اندام داراي چيزی هستند كه من آنرا "عادت غذايی" می نامم . اكثر غذاهای اين افراد از مواد اوليه اي كه با دقت انتخاب شده اند تشكيل می شوند . اين غذاها از موارد تنوع   بخش و غافلگير كننده اندكی برخوردارند و در كل ، رژيم غذایی آن ها قابل پيش بينی است .براي در پيش گرفتن اين روش بايد در مورد وعده هاي اصلي غذايتان تا حد امكان برنامه ريزی شده و ثابت باشد ، براي مثال صبحانه شامل برشتوك و شير، سالاد براي ناهار و الی آخر . افزودن مرغ آب پز يا كبابی به سالاد در يک روز و ماهي تن در روز ديگر اشكالی ندارد ، مهم اين است كه دنبال كردن يک برنامه غذايی تقريبا از پيش تعيين شده ، امكان افراط را از شما سلب می كند .

6. آنها دارای ژن اراده و خويشتن داری هستند:

محققين در دانشگاه تافتز (Tufts) متوجه شده اند كه بزرگترين عمل تعيين كننده افزايش وزن زنان در سنين 50 و 60 ميزان رفتارهاي بی قيدانه يا به عبارت ديگر نامحدود آنهاست . زناني كه رفتارهاي بی قيد كمتری دارند و در مقابل از حس خودداری متعادلی برخوردارند ، از كمترين ميزان اضافه وزن برخوردارند . بی قيدی بيشتر و در نتيجه خودداری كمتر ، به افزايش وزن تا 15 كيلو در سنين بالاتر منجر می شود .
برای تقليد از اين خصيصه ، براي زمان هايي كه ميزان خودداريتان در كمترين ميزان آن است ، مانند مهمانی ها و حضور در گروه بزرگي از دوستان ، آماده شويد . اگر در مهمانی هستيد ، با خود قرار بگذاريد كه از هر چهار پيش غذايی كه به شما تعارف می شود ، يكی را برداريد . اگر براي شام بيرون رفته ايد ، براي غذای  اصلی ، يك پيش غذا سفارش دهيد و دسر خود را با يكي از دوستان شريك شويد . اگر عصبي هستيد (يك موقعيت ديگر از خودداري اندك ) حتما مقداری خوراكی سالم مانند ميوه يا سبزيجات خرد شده اي چون هويج و كرفس در اختيار داشته باشيد .

7. آنها اهل حركت هستند

لاغر اندام ها ، به طور متوسط هر روز دو و نيم ساعت بيش از افراد ديگر سرپا هستند كه براي سوزاندن 15 كيلو در سال كافی است .
اگر قصد داريد بر ميزان تحرك خود بيافزاييد ، قبل از هرچيز بايد صادقانه مقدار حركت خود را ارزيابی كنيد . بسياری از افراد در برآورد مقدار تحرك خود غلو می كنند . اكثر مردم 16 تا 20 ساعت از روز خود را در حالت نشسته می گذرانند . اگر يك گام شمار در اختيار داشته داريد ، در يك روز عادی آن را به كار ببريد و ببينيد تا چه حد به تعداد توصيه شده- 10 هزار قدم - نزديك شده ايد . روز شما بايد شامل 30 دقيقه تمرين ورزشي با برنامه و مجموعه اي از عادات مفيد مانند استفاده از پله به جاي آسانسور يا تميز كردن منزل با سرعت و انرژی بيشتر باشد .

8. آنها خوب می خوابند

افراد باريك در مقايسه با افراد داراي اضافه وزن ، هفته اي 2 ساعت بيشتر ميخوابند . بنا به نظر محققين  ، كمبود استراحت با چشمان بسته ، با كاهش هورمونهاي كنترل كننده اشتها مانند لپتین و افزايش هورمونهای بالا برنده اشتها مانند گرلین ارتباط مستقیم دارد .از اين روش تقليد كنيم : 2 ساعت خواب بيشتر در هفته به معنای 17 دقيقه خواب بيشتر در روز است كه حتی براي افرادی كه برنامه كاری بسيار فشرده ای دارند هم قابل اجراست . از اين مقدار افزايش به زمان خواب شروع كنيد تا بتوانيد برنامه خود را طوری تنظيم نماييد كه هر شب 8 ساعت بخوابيد .

سخن پایانی:

همانطور که مشاهده کردید افراد لاغر ، برای سرکوب کردن احساساتشان غذا مصرف نمی کنند ، با گرسنگی کنار می آیند ، از غذاهای سالم تری استفاده می کنند و به اندازه لازم می خوابند .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 08 مرداد 1397 11:44

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552