Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چطور دویدن را شروع کنیم ؟ Featured

چطور دویدن را شروع کنیم ؟ چطور دویدن را شروع کنیم ؟

چطور دویدن را شروع کنیم؟ دویدن یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توان اندامی مناسب و حسی بهتر داشت . شروع به دویدن کار سختی نیست و تنها به یک جفت کفش مناسب و انگیزه نیاز دارد. داشتن یک راهنمای خوب در این راه می تواند بسیار کمک کننده باشد .


مشخص کردن هدف برای شروع به دویدن : 


شاید شما جزء آن دسته از افرادی باشید که هدفتان دویدن مسافت طولانی باشد و بخواهید در مسابقات شرکت بزرگی مانند ماراتن شرکت کنید. ممکن است که بخواهید با دویدن استقامت قلب خود را افزایش داده و خود را برای ورزش های سخت تری آماده کنید. هدفگذاری باعث می شود که به پیشرفت های بزرگی برسید.


داشتن رژیم غذایی مناسب : 


یک رژیم غذایی مناسب، باعث می شود که سوخت و انرژی کافی برای دویدن داشته باشید. رژیم غذایی باید شامل مواد معدنی، ویتامین ها، کربوهیدرات، پروتئین و چربی باشد. در کنار این رژیم غذایی، باید به مقدار آبی که در طول روز می نوشید هم دقت کنید و روزانه 8 لیوان آب بنوشید. پیشنهاد می شود که 30 دقیقه قبل از دویدن، یک لیوان آب بنوشید.


انجام دادن حرکات کششی : 


در زمان دویدن، عضلات سفت می شوند. انجام حرکات کششی باعث می شود تا مفاصلتان حفظ شده و خون بیشتری دریافت کنند. لازم است بدانید که حرکات کششی باید بعد از دویدن انجام شود نه قبل از آن. در هنگام انجام حرکات کششی به آرامی شروع به تنفس کنید و سعی کنید که هر یک را به مدت 30 ثانیه در شش های خود نگه دارید.


فرم درست راه رفتن : 


در هنگام دویدن باید صاف بایستید تا حس راحتی بیشتری داشته باشید . سعی کنید قدم های کوتاهی بردارید تا از کشیدگی عضلات پا و کمر جلوگیری شود .


سرد کردن بدن بعد از دویدن  : 


سرد کردن بدن بعد از دویدن بسیار مهم می باشد ، زیرا با این کار فشار خون و ضربان قلب به حالت طبیعی می رسد . سرد کردن بدن به این صورت است که سرعت خود را به تدریج کاهش داده و به مدت 5 تا 10 دقیقه آهسته راه بروید .


دویدن، یک فعالیت اجتماعی : 


اگر با جمعی از دوستانتان قرار دویدن بگذارید ، این احتمال کمتر وجود دارد که برنامه خود را کنسل کنید . به عبارتی رقابت دوستانه می تواند به افزایش انگیزه برای دویدن کمک کند .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552