Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چند راه حل سریع برای آب کردن شکم و پهلو

By نرگس گودرزی مرداد 07, 1397 434 0
چند راه حل سریع برای آب کردن شکم و پهلو چند راه حل سریع برای آب کردن شکم و پهلو

راهنمایی سریع برای آب کردن شکم و پهلو ، راه های متنوعی برای این کار وجود دارد که به صورت روزانه می توانیم آن ها را انجام دهیم و پس از مدت کوتاهی نتیجه ی مطلوب بگیریم .


قطع مصرف هله هوله:

دکـتر " لزلی بونسی " از دانشگاه پترزبورگ ، بخش پزشکی اظــهار می دارد : " بسیاری از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند . در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب می شود که شکم شما نفخ کند ."

بدوید ( در حدود 2 کیلومتر ):

دکتر " دیانا تیلور " از دانشگاه کالیفرنیا ، ایالت سنفرانسیسکو ، بخش حفظ سلامتی معتقد است که : " ورزش های سنگین ، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین امر موجب می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند  اما نرمش ملایم و متعادل ( مثل یوگا و پیاده روی ) به آب شدن چربی ها سرعت می دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می کند ."

در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید:

مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می شود که شکم شما نفخ کند . یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد ، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود .

پتاسیم مصرف کنید:

این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد. می توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید .

آب بیشتری مصرف کنید:

نوشیدن آب به میزان لازم ، باعث می شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود .

چهار حرکت شکم که معجزه می کند:

با انجام این 4 حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید . 3 تمرین اول تمام عضلات شکم را به حرکت وا می دارند ؛ اثر چهارمی بر روی پهلوها می باشد . هر کدام از این حرکات را به ورزش های روزانه خود اضافه کنید آنگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباسی در اندازه جدید خریداری کنید .

دراز نشست استاندارد

در حـالی کـه زانــو هایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید . کـف پاهـا صـاف اسـت و بــر روی زمین قرار می گیرد . انگشتان دست را پشت سر بگذارید . آرنج ها بـه ســمت طرفین باشد . در هـمان حال آرنج ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر، و شانه هـا را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند . در حین انجام حرکـت سـر صـاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می شود . برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به وضعیت اولیه باز می گردید .
توجه : سر خود را با دستانتان نکشید ! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می آورید انجام دهید .

دوچرخه:

روی زمیـن دراز بـکشـیـد و دسـتهـا را پشـت سـر بـگـذاریــد. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری کـه ماهیچه ساق پا به موازات زمین قرار بگیرد . آرنج یکی از دستهـا را به سمت زانوی مخالف بیاورید. در این حالت پاها باید با هـم زاویـه 45 درجـه بسـازنـد . ایـن حـرکـت را بـرای هر دو طرف انجام دهید .
نکته ای برای تازه کارها : برای شروع می توانید پاهای خود را بر روی زمین نگاه دارید. زمانی که آرنج خود را به سمت پا می آورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند . سپس دوباره آنرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یک مرتبه دیگر تکرار کنید .

دراز نشست عمودی:

روی زمـیــن دراز بکشید ، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببـریـد ، دسـت هــای خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید . سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پــا بـرسـانید . در این حرکت باید پاها را تا آنجا که می توانید به بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند شود .
نکته ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دستـهـا و پـاهـای خـود را بـلـنـد کنید، می توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید .

پهلو ها:

بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید ، زانوهای خود را خم کنید و بـازویتـان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که آرنـج با شـانه در یک راستا باشد . تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به آرامی از روی زمین بلند کنید ، بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود. هـر چقدر می توانید در این حالت بمانید . برای شروع 10 تا 20 ثـانـیـه کـافی اســت . مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایــش دهیـد . حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید . هر چه قوی تر می شوید ، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید .

شش تصور غلط که باعث افتادگی شکم می شود:

1. برای سفت شدن شکم باید حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهید
دلیل: عضلات شکم نیاز به استراحت و بهبودی دارند. در طول زمان استراحت است که ماهیچه ساخته می شود. "کتی کیلر" مربی و نویسنده کتاب " تمرین های کتی برای هنر پیشگان" اظهار می دارد که : " انجام تمرین های شکمی برای 3 تا 5 روز در هفته موجب می شود شما عضلات سفت، و شکم صافی پیدا کنید .".


2.تمرین کامل شکم نیم ساعت طول می کشد
دلیل : کیلر معتقد است . " اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند ، پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام می دهید . من مربی " جنیفر آنیستون " بودم و ما هر هفته 3 روز بیش از 5 دقیقه بر روی شکم کار نمیکردیم ." نحوه انجام دادن حرکات را مجددا بازبینی نمایید و بر روی مدت زمان تمرکز نکنید . همیشه کیفیت مهم تر از کمیت است .

3.دراز نشست خیلی آرام، عضلات را محکم تر می کند
دلیل : آنقدر که روند معمولی دراز نشست شما را لاغر می کند ، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربی ها کمک نمی کند . در حقیقت کندی در انجام حرکات اصلا سودمند نیست . تمرینات باید به شما در هر حالتی کمک کنند : چه بخواهید وارد ورزش کیک بوکس شوید چه بخواهید یک چمدان را از روی زمین بلند کنید . در هر دو حالت ذکر شده شما کارهای در حالت اسلو میشن که انجام نمی دهید .

4.بهترین زمان برای انجام حرکات شکمی ، آخر تمرین ها می باشد
دلیل : " گیلبرت ویلت " محقق ، فیزیوتراپیست و استاد دانشگاه نبراکسا ، دانشکده علوم پزشکی می گوید : " هیچ فرقی نمی کند شما چه زمان ورزش های شکمی را انجام دهید ، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرینات است که باید مورد توجه قرار گیرد ." بنابراین بهترین زمان وقتی است که احساس کنید می خواهید تمرینات را انجام دهید . اما اگر می خواهید در ابتدای تمرینات حرکات مربوط به شکم را انجام دهید ، اول باید خودتان را حسابی گرم کنید . هنگامیکه خون در گردش باشد ، می توان به آسانی از بروز بسیاری از آسیب دیدگی ها جلوگیری کرد .

5. با انجام حرکات پایلیت نمی توانید شکم خود را 6 تکه کنید
دلیل : " کیمبرلی لیون " یک مربی خصوصی در لوس آنجلس معتقد است که : " این حرکات بیشترین تاثیر را بر روی شکم شما می گذارند و اگر آنها را به همراه یک رژیم غذایی سالم انجام دهید ، به طور حتم می توانید لایه های مورد نظر خود را بر روی شکم به وجود آوری د. شکل شکم ، قد و بلندی نیم تنه بالایی شما ، جز اموری هستند که به ژن هایتان ارتباط پیدا می کند ."

6.بدون وزنه و دستگاه نمی توانید شکم خود را آب کنید
دلیل : شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید ، البته بسیاری از ورزشکاران برای اینکه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند از وزنه استفاده می کنند . لیون می گوید : " بسیاری از دستگاهها و وزنه ها برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند ، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید ، ممکن است فشار به قسمت های که نباید ، وارد شود . او برای ما یک نصیحت دیگر هم دارد : به زمین بچسبید که هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر جایی به راحتی می توانید پیدا کنید .

نتیجه بیشتر در زمان کمتر:

لیو جردن ، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک رازها را برای ما فاش می کند .
حرکات را کمی آرام تر انجام دهید : با چهار شماره بالا بیایید و با 4 شماره به حالت اول باز گردید .
5 تا 10 ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید .
حرکات خود را کم کم انجام دهید : این کار باعث می شود تا عضلات شکم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شکم وارد شود .

شکم خود را صاف کنید:

انجام این حرکت به شما کمک می کند تا شکمتان را لاغرتر کنید . در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد ، بر روی شکم دراز بکشید . وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند کنید . برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید . سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید .

سخن پایانی:

همانطور که مشاهده نمودید ، راه کار های سریع و موثری را برای آب کردن شکم رائه کردیم . امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد .

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on دوشنبه, 08 مرداد 1397 11:38

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار محبوب

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552