Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 950

چگونه شلوار بدوزیم ؟

چگونه شلوار بدوزیم چگونه شلوار بدوزیم

یکی از نیاز های اساسی در پوشش برای تمامی افراد اعم از خانوم ها و  آقایان ، شلوار می باشد . امروزه با توجه به تغییراتی که در دنیای مد اتفاق می افتد ، با انوع شلوار ها روبه رو می شویم . در این مقاله ما مدلی از شلوار را برای دوخت انتخاب نموده ایم که برای عموم افراد مورد پسند می باشد . گروه لست مد قصد دارد با ارائه این مقاله ، شما را با الگوی  کلی شلوار آشنا نماید . با ما همرا باشید .

آموزش دوخت شلوار

خیلی راحت با آموزش دوخت شلوار سایت ما می توانید شلوار بدوزید ؛ الگوی شلوار را در راستای پارچه قرار دهید و دور تا دور الگو را با تعیین جا درز معین بچینید . پس از کوک شل و چیدن آن مراحل زیر را انجام دهید .


در صورتی که شلوار جیب یا پیلی نداشته باشد ، ابتدا پنس های جلو و پشت را بدوزید . خط اتوی شلوار را در جلو تا کرده و اتو کنید .


درز پهلوها را کوک بزنید و چرخ کنید ، درز ها را باز نمایید و اتو بزنید .


درز سرتاسری شلوار را از مچ تا میان پا چرخ کنید . این درز ها را نیز باز کرده و اتو کنید .


خط اتوی شلوار را در پشت تا کرده و اتو کنید .


یک طرف شلوار را به سمت روی پارچه برگردانید و داخل طرف دیگر شلوار نمایید . (دقت کنید طرف دوم باید به سمت پشت باشد . )
درز فاق را از قسمت پشت تا فاق جلو کوک بزنید . در صورتی که بخواهید کمر با فاق دوخته شود (مانند شکل ) فقط فاق سمت جلو را بدوزید .

آموزش دوخت زیپ شلوار

در ادامه آموزش دوخت شلوار ، به آموزش نحوه دوخت زیپ برای شلوار میپردازیم . سجاف زیپ را به طرف پشت برگردانید و کوک بزنید . درز قسمت فاق باید حدود 1 سانتیمتر و طول درز دیگر 3 میلیمتر کمتر باشد .


بهتر است از زیپ دندانه 5 استفاده کنید . از خط مرکزی جلو 1 سانتیمتر به طرف داخل تا کنید . زیپ را به سمت چپ کوک بزنید و چرخ کنید .


سمت راست را تا کنید . دقت نمایید که خط مرکزی جلو در هر دو طرف روی یکدیگر قرار گیرد . محل دوخت زیپ طرف راست از الگو به روی پارچه علامتگذاری شود .


از قسمت پشت ، زیپ را به سجاف وصل کنید و بدوزید .


روی خط علامتگذاری شده در روی الگوی شلوار ، خط دوخت را به صورت یک خط منحنی چرخ کنید . انتهای منحنی دوخته شده را چندین شلال افقی بدوزید تا زیپ محکم شود .


الگوی نقاب زیپ را روی راستای پارچه قرار دهید (به عرض 4 سانتیمتر و به طول جا زیپ ) و بچینید . سپس نقاب را بدوزید .


نقاب را به طرق روی پارچه برگردانید و لبه ی خارجی آن را پاکدوزی کنید . ان گاه به پشت جا زیپ و به درز سمت چپ سنجاق نموده و چرخ نمایید .


در صورتی که بخواهید کمر با درز فاق دوخته شود ، قبلا نوار کمری را به سمت راست و چپ کمر شلوار وصل کنید . آن گاه از مرکز کمر در پشت ، فاق را به سمت جلو چرخ نمایید .


برای دوام بیشتر دمپای شلوار می توان از نواری همرنگ پارچه ی شلوار به عرض 1 سانتیمتر و طول دمپای شلوار تهیه کرد و از قسمت رو به سجاف شلوار دوخت .

دوخت آسترکشی شلوار

معمولا پارچه های فلانل یا فاستونی به علت داشتن حرکت بدن در قسمت جلو ، دچار فرسایش و تغییر فرم می شوند . به همین علت از کمر تا زانو ی شلوار را آستر کشی می کنند تا دوام پارچه بیشتر شود .


برای آستر کشی ، الگوی شلوار را آماده کنید .
آستری را از پارچه ای با استحکام و مقاوت نسبتا خوب انتخاب کنید . برای برش آستری از الگوی کامل جلوی شلوار تا زانو (که قبلا پیلی داده شده) استفاده نمایید .


سر زانوی استر را پاکدوزی کرده و آستر را همراه تکه ی جلوی شلوار دوبل کنید . دور تا دور آستری را به قسمت جلو کوک بزنید . علامت های پیلی و موازنه ، دوخت زیپ و درزها را روی آستری مشخص نمایید . (تمام مراحل گفته شده برای دوخت شلوار را انجام دهید . )(تصویر 4-19 )

سخن آخر

درست در آوردن قسمت کمر و فاق شلوار یکی از مهمترین قسمت هایی می باشد که باید در آن متناسب با فرد که چاق یا لاغر است دقت نمائید . شما می توانید با خواندن مقاله فوق و همچنین اجرا نمودن آن به صورت آزمایشی ، به صورت مبتدی کار دوخت شلوار را انجام دهید . فقط باید به تمامی نکاتی که در متن درج شده است دقت نمایید . گروه خیاطی لست مد مقاله های حرفه ای در زمینه آموزش الگو برای شما کاربران عزیز دارد . با ما همراه باشید.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on پنج شنبه, 05 مهر 1397 09:09
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار محبوب

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552