Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 950

انتقال الگو با کاربن

همه ما می دانیم برای دوخت راحت باید حتما ابتدا الگوی آن را کشید، تا بتوانید با پیاده نمودن آن برروی پارچه آن را برش دهید و سپس کار دوخت آن را انجام دهید . گروه لست مد قصد دارد با ارائه این مقاله شما را با انتقال الگو از کاغذ به پارچه آشنا نماید با ما همراه باشید.


انتقال الگو با کاربن


از کاربن در مواردی که بخواهیم کار سریع‌تر انجام شود استفاده می‌کنیم . همچنین اگر جنس پارچه به گونه‌ای باشد که جای سوزن روی ارچه باقی بماند و نتوان از کوک شل استفاده کرد ، کاربن به کار می‌رود. باید هنگام استفاده از کاربن دقت کرد تا پارچه کثیف نشود. پس باید از کاربن مخصوص خیاطی و همرنگ پارچه استفاده شود.
بدون برداشتن الگو از روی پارچه کاربن همرنگ یا نزدیک به رنگ پارچه را ، زیر قطعه‌ی برش زده بگذارید و خطوط اصلی الگو را رولت کنید.

انتقال الگو با کاربن
انتقال الگو با کاربنالگو را از روی پارچه بردارید . طرف دیگر لباس را روی کاربن بگذارید. خطوط الگو را که قبلا روی پارچه علامتگذاری شده به طرف دیگر رولت کنید.

انتقال الگو با کاربن
انتقال الگو با کاربنانتقال الگو با کوک شل


نخ کوک ظریف را دولا کنید . برای استحکام نخ و سهولت در کار دوخت ، نخ را چندبار به موم بکشید.

انتقال الگو با کوک شل
انتقال الگو با کوک شلپس از انجام مرحله‌ی برش، بدون برداشتن الگو از روی پارچه ، پارچه را روی سطح صاف قرار دهید و دور تا دور الگو را کوک شل بزنید.

انتقال الگو با کوک شل
انتقال الگو با کوک شلپس از اتمام دوخت ، دولای پارچه را به طرفین بکشید؛ به طوری که تمام کوک‌ها به حالت آزاد و یکنواخت قرار گیرد. سپس به وسیله قیچی تیز ، کوک‌ها را از وسط بچینید. دقت کنید که در حین چیدن کوک‌ها، پارچه چیده و سوراخ نشود.

انتقال الگو با کوک شل
انتقال الگو با کوک شلپس از کوک شل ، خطوط را که به تنهایی «تا» می‌شود (مانند خط دکمه خور و خط سجاف)، قبل از پرو تک تک کوک شلال بزنید.

انتقال الگو با کوک شل
انتقال الگو با کوک شلانتقال الگو با چرت زدن


در این روش ، محل درزها و نقاط موازنه‌ی الگو به وسیله‌ی قیچی چرت زده یا به صورت مثلثی کوچک از پارچه چیده شود.

انتقال الگو با چرت زدن
انتقال الگو با چرت زدننقاطی که در آن در آن امکان چرت زدن نیست مانند محل جیب‌ها، خطوط مرکزی جلو یا پشت یا قسمت‌هایی که چرت زدن، باعث تغییر فرم آن می‌شود و … به وسیله صابون علامتگذاری شود.

انتقال الگو با چرت زدن
انتقال الگو با چرت زدن


سخن آخر


شاید در ابتدا ورود به این حرفه نیاز به طراحی الگو داشته باشید، ولی با توجه به گذشت زمان و سوابقی که شما در این زمینه بدست می آورید دیگر نیازی به به کشیدن الگو نیست و خود شما به راحتی می توانید بر روی پارچه طراحی نمایید .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on پنج شنبه, 05 مهر 1397 09:13
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار محبوب

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552