Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
انواع جیب انواع جیب

امروزه با توجه به نیاز خانم ها و آقایان برای به همراه داشتن موبایل ، کلید و....، جیب یکی از مهم ترین ارکان  یک لباس می باشد . در واقع نحوه صحیح برش زدن جیب و همچنین به صورت طراز دوختن آن از جمله نکاتی می باشد که باید خیلی به آن دقت نمود . گروه لست مد می خواهد شما را با انواع دوخت جیب ( اعم از دوخت جیب توکار و دوخت جیب روکار ) در این مقاله آشنا کند . با ما همراه باشید تا با نحوه برش و دوخت آن به طور کامل آشنا شوید .

انواع جیب

به طور کلی دوخت جیب  در لباس های زنانه به دو دسته  تقسیم می شود :

جیب های روی لباس (خارجی لباس)

جیب های روی لباس از رو دیده می شوند . معمولا از خود پارچه ی لباس درست می شوند و می توانند با آستر یا بدون آستر باشند . شکل جیب ها متفاوت است .

جیب ها معمولا مربع ، مستطیل ، نوک تیز یا گرد هستند و با نوار و یراق تزئین می شوند یا این که می توانند لبه ی برگردان یا پاکتی داشته باشند .

جیب های توی لباس (داخلی لباس)

جیب داخل لباس معمولا از پارچه ی آستری تهیه می شود . جیب ها از داخل به لباس وصل است .

جیب های داخل لباس سه نوعند :

  • جیب هایی که در داخل درز لباس ، با یک چاک در درز دوخته می شوند .

 

  •  جیب های جلوی لباس تا روی باسن کوچک ، که از کمر به طرف درز لباس وصل است .

 

  • جیب های برگردان که از رو با یک چاک در روی لباس تشخیص داده می شود و ممکن است ترکیبی از برگردان و جیب باشد.

جیب خارجی لباس بدون آستری

الگوی جیب را آماده کرده و روی لباس پهن کنید . جیب را برش بزنید و دور تا دور ان را پاکدوزی نمایید . لبه ی جیب را به طرف پشت پارچه برگردانید و شلال بزنید .

جیب با گوشه های گرد

جیب را برش بزنید و پاکدوزی نمایید . لبه ی سجاف بالا را به طرف پشت جیب برگردانید و چرخ کنید . یک الگوی مقوایی از جیب ببرید و در پشت جیب قرار دهید . گوشه های جیب را با کوک شلال ریز بزنید و نخ آن را بکشید تا کمی جمع شود و کاملا به فرم الگو در آید .

جیب با سجاف پهن تر

جیب را برش بزنید و پاکدوزی نمایید . لبه ی سجاف را تا کرده و چرخ کنید . گوشه های درز را به طرف اریب بچینید .

سجاف جیب را به طرف پشت برگردانید(چیدن اریب گوشه ها باعث می گردد تا گوشه های جیب زاویه دار نشود )لبه ی درز را به طرف پشت پارچه برگردانید و کوک شل بزنید .

جیب خارجی لباس با آستری

آستر باید همرنگ و متناسب با پارچه باشد . در صورتی که می خواهید آستر از خود پارچه باشد ، جیب و آستر را به یک اندازه ببرید و اگرپارچه ی دیگری برای استری در نظر دارید ، باید طوری از آن استفاده کنید که لبه ی آستری از لبه ی جیب بیرون نزند و دیده نشود .

جیب با آستر جداگانه

الگوی جیب را آماده کنید و سجاف را به طرف پایین و در امتداد تاخوردگی علامت بگذارید(بلندی سجاف 2-3 سانتی متر ) تکه ی پایین لبه ی سجاف الگو آستری است .

الگوی استری را اماده کرده و از بالای سجاف جیب به یکدیگر سنجاق کنید و از راست و چپ با درز (نیم سانتیمتر) بدوزید . قسمت وسط را چند سانتیمتر باز بگذارید .

سجاف و آستر را که به هم متصل شده است روی خط لبه ی جیب تا کنید . سپس دور تا دور جیب را بدوزید . اگر گوشه های جیب گرد هستند ، ابتدا اضافی درزها را چیده ، سپس مثلث های کوچکی از گوشه های آن بچینید تا جا درز جیب بخوبی برگردد و زاویه دار نشود .

سخن آخر

امیدواریم با خواندن مقاله فوق با انواع روش های دوخت جیب در لباس آشنا شده باشید . دوخت جیب شاید به ظاهر ساده باشد ولی نکات تخصصی خود را دارد که حتما باید به آنها توجه نمایید . امروزه افراد برای انتخاب لباس به جیب دار بودن یا نبودن آن بسیار دقت می کنند . پس برای اینکه لباس شما از همه جهات مناسب باشد به این نکات دقت نمائید . با گروه خیاطی لست مد همراه باشید تا نحوه انتقال الگو بر روی پارچه را به شما آموزش دهد .

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on چهارشنبه, 03 مرداد 1397 10:35
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552