Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

آزمایش 40 دقیقه ای کووید 19 با ارسال نتیجه به تلفن همراه Featured

آزمایش 40 دقیقه ای کووید 19 با ارسال نتیجه به تلفن همراه آزمایش 40 دقیقه ای کووید 19 با ارسال نتیجه به تلفن همراه

آزمایش 40 دقیقه ای کووید 19 با ارسال نتیجه به تلفن همراه ، اخیرا محققان آمریکایی روشی را برای تشخیص کووید 19 ابداع کرده اند که نتایج آن بعد از 40 دقیقه به تلفن همراهتان ارسال می شود .

آن ها معتقدند که این روش برای مناطقی که هیچ گونه زیرساخت، تخصص و تجهیزات آزمایشگاهی ندارند ، جوابگو است . زمانی که یک آزمایش دقیق وجود داشته باشد، با استفاده از آن می توان ویروس کرونا را کنترل و کاهش داد. یکی از بهترین روش های آزمایش ابتلا به کووید 19، RT-PCR است که در اروپا ، آمریکا و آسیا بسیار مورد توجه قرار گرفته و بکار می رود. این آزمایش، استاندارد بوده و معتبر است و تنها محدودیتی که ایجاد می کند ، این است که برای انجام آن تجهیزات آزمایشگاهی نیاز است .
به همین دلیل پژوهشگران دانشگاه ایلینوی ، از یک روش و آزمایش کم هزینه به نام RT0-LAMP پرده برداری کردند که در این روش، دیگر نیازی به تجهیزات آزمایشگاهی خاصی نیست و فقط به یک ابزار دستی خوانش ، تفلن همراه هوشمند و یک کارتریج سه بعدی نیاز دارد تا بر اساس آن بتواند ویروس کرونا را بعد از 40 دقیقه تشخیص دهد و به تلفن همراه ارسال کند.
محققان از روش RT-LAMP جهت تشخیص آر ان ای در ویروس HIV استفاده کرده اند. روش تشخیص این است که نمونه را تا دمای 149 درجه گرم می کنند تا ویروس ها شروع به فعالیت کنند. بعد از این مرحله، ویروس ها را تجزیه کرده تا بر اساس آن بتوانند توالی ژنتیکی ویروس کرونا را تشخیص دهند .
طبق گفته محققان، مشکلی که روش RT-LAMP دارد این است که ویروس کرونا را در سطوح پایین تشخیص نمی دهد. با این حال پژوهشگران تمایل دارند که از این روش استفاده کنند، زیرا این روش دیگر به استفاده از دستگاه های ترموسایکلر که برای تکثیر و تقویت DNA کاربرد دارند، و همینطور گذراندن چند مرحله برای جذب ویروس، نیازی ندارد .
از این روش می توان به تشخیص کووید 19 پرداخت و در مکان هایی مانند مراکز مراقبت از سالمندان و مدارس که نمی توان از تجهیزات آزمایشگاهی استفاده کرد، به کار می رود .
این گروه با شرکتی به نام Fast Radius که در شیکاگو قرار دارد، همکاری می کند تا بتواند آزمایش خود را وارد مرحله تجاری سازی کند .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.