Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

زندگینامه ی امیر عباس گلاب

By پروین ساری مرداد 10, 1397 414 0
زندگینامه ی امیر عباس گلاب زندگینامه ی امیر عباس گلاب

زندگینامه ی امیر عباس گلاب ، خواننده ای که به تازگی با آهنگی به نام گونه به شهرت رسیده است . امیر عباس گلاب ، متولد ۲۴ آبان ۱۳۶۵ ،  درشهر تهران به دنیا آمده است . فعالیت وی در زمینه خوانندگی و موسیقی است . گلاب فارغ التحصیل آکادمیک رشته موسیقی است . بجز خوانندگی ، آهنگسازی و ترانه سرایی نیز میکند ، مدتی نزد مرحوم محمد نوری آموزش خوانندگی دیده است و از بچگی دوست داشت خواننده شود .


شروع از کودکی

پدرم خواننده‌ ی موسیقی سنتی بود به همین خاطر من‌ هم از هفت سالگی فعالیت موسیقی خودم را شروع کردم و تا سن ۱۴ سالگی  نه به شکل خیلی حرفه‌ای موسیقی سنتی کار کرده‌ ام .

ترانه سرایی و آهنگسازی

امیر عباس گلاب : بعد از شروع ، با آقای فتحعلیان آشنا شدم و نوع نگاه من به موسیقی کمی عوض شد و بعد از آن شروع به آموزش گیتار فلامنکو کردم . بعد از آن کم‌ کم شروع به آهنگسازی و ترانه‌ سرایی کردم .

اولین آهنگ : فقط برو

آهنگ فقط برو اولین کار من بود و قرار بر پخش این اثر نبود ، این قطعه بر اثر یک اتفاق ساخته شد و بعد از آن‌ها ضبط شد ، چند نفری آن‌ را شنیدند و استقبال کردند که قرار بر این شد که آن را پخش کنیم .

ماجرای دومین آهنگ : توبه 

تقریبا ۱۰ سال پیش از طریق یکی از دوستان با خانمی آشنا شدم که مدتی در کما بوده است ، این خانم بعد از بهبودی کامل دستخوش تغییر شده و تبدیل به یک آدم خیر شده بود ، ایشان قطعه‌ فقط برو را شنیده و با آن ارتباط برقرار کرده بودند ، این شد که از من خواستند قطعه‌ ای با چنین مضمونی بخوانم . جالب این‌جا است که من مدتی دچار کابوس‌های وحشتناکی بودم و خواب درستی نداشتم همزمانی این اتفاق‌ ها و آرامش نسبی که بعد از خواندن این قطعه حاصل شد باعث شد که آن را پخش کنم .

کلمه خدا در همه کارهایم …

امیر عباس گلاب : در تمام کارهایی که تا به امروز خوانده‌ ام و از من پخش شده است کلمه‌ خدا وجود داشته و من قصد دارم در فضای عرفانی فعالیت موسیقی ام را ادامه بدهم و کاری به این مساله ندارم که چند نفر این حال و هوا را دوست دارند ؟ موسیقی نوعی احساس است ، نوعی عشق . من این موضوع را دوست داشته‌ ام .

خواندن تیتراژ سریال ستایش

یک روز بعد از ضبط ویدئوی توبه به سربازی رفتم و در حدود دو سال هیچ کاری ارائه نکردم .
اواخر دوره‌ی خدمت سربازی ، آقای زرین کوب ، تهیه کننده‌ سریال ستایش با من تماس گرفتند . من هم خیلی علاقه داشتم که فعالیتم را در عرصه‌ موسیقی به شکل مجاز ادامه بدهم و خواندن روی سریال شروع مناسبی برای این نوع از فعالیت بود . فیلنامه‌ کار را خواندم و خوشم آمد .

عکس امیر عباس گلاب و پدرش

بین ترانه سرایی ، آهنگسازی و خوانندگی 

من خودم را ترانه سرا نمی دانم ، همین ترانه‌ هایی هم که تا حالا سروده‌ ام خالی از اشکال نیست . آهنگسازی هم بیشتر از این که یک هنر باشد یک حس است .
از روز اول هم قرارم بر این بود که برای دلم بخوانم . قرار نبود که این‌ قدر جدی به فعالیت موسیقی ادامه بدهم اما از بچگی دوست داشتم خواننده باشم ؛ یعنی از همان انشاهای کودکی که همه دوست داشتند دکتر ، مهندس یا خلبان باشند ، من دوست داشتم که خواننده باشم و این‌ را توی انشاهایم هم می نوشتم .

آلبوم

آلبوم من که به احتمال زیاد نام آن ستایش خواهد بود ، آماده است و منتظر صدور برخی از مجوز های نهایی هستیم  . تا لحظه تنظیم این مطلب هنوز آلبوم وی منتشر نشده است .

سخن پایانی

امیر عباس گلاب مجرد و تاکنون ازدواج نکرده است . وی نیز اشاره نموده اند در تمام کارهایی که تا به امروز خوانده‌ ام و از من پخش شده است ، کلمه‌ خدا وجود داشته و من قصد دارم در فضای عرفانی فعالیت موسیقی ام را ادامه بدهم و کاری به این مساله ندارم که چند نفر از این حال و هوا استقبال می کنند .

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 15 مرداد 1397 09:23

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.