Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

زندگینامه ی حسن ریوندی

By پروین ساری مرداد 09, 1397 523 0
زندگینامه ی حسن ریوندی زندگینامه ی حسن ریوندی

حسن ریوندی ، کمدین معروف و خوش صحبت ، حسن ریوندی که امروزه بیشتر برای مراسم های بزرگ به عنوان استندآپ شرکت برگزار کننده ، شرکت می نماید . حسن ریوندی متولد 1 فروردین 1355  که در سبزوار به دنیا آمده است ، به عنوان استندآپ کمدین فعالیت میکند .

فارغ التحصیل لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشگاه حکیم سبزواری است ، از او بعنوان بنیان گذار کنسرت خنده در ایران یاد می شود ، در بچگی دوست داشت خواننده شود اما الان یک شومن مشهور است .

علاقه و شروع

علاقه ی من از کودکی به سمت این کار بود ، اوایل بین همسالان و بچه محل ها برنامه اجرا می کردم که خیلی مورد استقال قرار می گرفت ، تا اینکه در دوران راهنمایی هم در جشن های مدرسه به عنوان یک آیتم هنری این کار ار انجام می دادم . در 15 سالگی اولین قرارداد مالی‌ ام را امضا و به روی صحنه رفتم .
از همان دوران وقتی صدای شخصیت‌ های یک فیلم یا کارتون را شبیه‌ سازی می‌ کردم ، بسیار مورد استقبال قرار می‌ گرفت . این به من انگیزه می‌ داد تا این کار را ادامه دهم .

کلاس هایی که رفتم

حدود 10 سال قبل در کلاس‌ های سلفژی شرکت کردم که امتحان ورودی‌ اش را زنده‌ یاد محمد نوری گرفت و آقای شفقی هم به ما آموزش می‌ داد . کلاس‌ های فن بیان و مجری‌ گری هم بود که کمک زیادی کرد .

عکس حسن ریوندی و الناز شاکردوست

معلم ورزش و کلاسش

ریوندی که در دانشگاه تربیت معلم درس خوانده ، تعهد دبیری دارد .
او 18 سال سابقه دبیری ورزش دارد ، می گوید به عقیده من ، چاشنی ورزش می تواند خنده و شادی باشد ، با شاگردانم این دو را کنار هم داریم و خدا را شکر شاگردانم در کلاس من بسیار خوشحال و سر حال هستند ، وی البته مدتی است که بدلیل حجم کارهایش در مرخصی بدون حقوق به سر می برد . 

بداهه گویی

قسمت عمده ی اجرای ریوندی طنز بداهه و سوژه سازی آنی است به طوری که اکثر مطالب طنز در همان زمان اجرای برنامه ساخته می شود .

خانواده و ارث صدایی!

مرحوم پدر بزرگم را ندیدم اما والدینم می گویند صدای بسیار خوبی داشته به گونه ای که وقتی در روستای خود با صدای بلند اذان می گفته اهالی روستاهای دیگر هم می شنیدند .
در خانواده مان برادرم هم تقلید صدا می کرد ، سرگرمی و تفریحمان این بود که رو به روی هم بشینیم و صدای شخصیت های مختلف را تقلید کنیم .

کنسرت خنده

ریوندی اولین کنسرت خنده را در ایران ،  ۲۵ تیر ۹۲ ، در برج میلاد پایه گذاری کرد .
وی در کنسرت های خنده ، با مطرح کردن طنز های اجتماعی ، شومنی ، تقلید صدای خوانندگان و شوخی های سرگرم کننده به اجرای برنامه می پردازد . مدت زمان اجرای برنامه در کنسرت های خنده توسط ریوندی حدود ٢ ساعت است که بدون توقف و به صورت رو در رو با تماشاچیان انجام می پذیرد .

کار تیمی

در تیم ، من یک نفر را دارم که کارشناس فنی کارم است .
او در سالن می نشیند و ایرادهای حرکت های فیزیکی ، صورت ، صداها و کلام ها را می گیرد تا در اجراهای بعدی آنرا درست کنم ، یکی دیگر از اعضای تیم هم در کنار خودم مشغول جمع آوری مطالب طنز روز است .

ازدواج

مصاحبه سال 93 : سعادت آن را نداشتم ، به نظر من ازدواج مهم ترین قسمت زندگی هر انسانی است که به بلوغ می رسد و میدانم اگر من ازدواج کرده بودم کارم هزاران پله از آنچه الان هست بهتر بود .

حسن ریوندی در کنار مرحوم مرتضی پاشایی و فرهاد مجیدی

سخن پایانی

شاد بودن هنر است و شاد کردن هنری بالاتراز آن است . به عقیده بنده اگر همه انسان های دنیا شاد باشند ، هیچ بزهکاری در دنیا اتفاق نخواهد افتاد ؛  زیرا زمانی که انسان ها خوشحال باشند ، دلیلی برای آسیب رساندن به یکدیگر ندارند . وی به دلیل طنز بداهه گفتن و سوژه سازی آنی بسیار شهرت یافته است . امید است با خواندن زندگی نامه این مجری کمدی توانسته باشیم قدمی جهت اطلاعات عمومی شما برداریم  .

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on چهارشنبه, 10 مرداد 1397 13:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.