Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

زندگینامه ی عادل فردوسی پور

By پروین ساری مرداد 09, 1397 389 0
زندگینامه ی عادل فردوسی پور زندگینامه ی عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور گزارشگر فوتبال ، مجری برنامه های فوتبالی ، استاد دانشگاه ، مترجم و روزنامه نگار  در ۱۰ مهر ۱۳۵۳ به گفته خودش در یزد به دنیا آمده اما محل تولد وی را تهران نیز اعلام کردند . اصالتش به شهر رفسنجان در کرمان برمیگردد و یک خواهر و یک برادر دارد . در رشته تحصیلی مهندسی صنایع درس خوانده و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد این رشته می باشد .

فعالیت روزنامه نگاری

فردوسی پور فعالیت خود را از روزنامه نگاری شروع کرده و در سال ۷۲ به عنوان روزنامه نگار در روزنامه ابرار ورزشی در بخش ترجمه صفحه فوتبال خارجی مشغول می شود .

 

نحوه ورود به صدا و سیما و گزارشگری

ایشان در سال ۷۳ در آزمون صدا و سیما شرکت کرد و بعد از چند دوره آزمون در نهایت پذیرفته شد و در بخش ورزشی مشغول شد .

فردوسی پور در جشنواره فیلم فجر

عکس کودکی عادل فردوسی پور

ابتدا برنامه های آرشیو را گزارش می کرد  اما با گذر زمان بازی های زنده را به خوبی گزارش کرد و همین پله صعود و پیشرفتش در برنامه ها و گزارش های فوتبالی شد‌ .
مهارت وی به انگلیسی باعث شد تا بازی خارجی و نام های بازیکنان خارجی را روانتر و بهتر از گزارشگران دیگر ادا کند .

تولید برنامه نود و تهیه کنندگی

مجری سیما برنامه نود را به تهیه کنندگی خودش با هدف چالش و نقد و بررسی فوتبال ایران تولید کرد که یکی از جنجالی ترین برنامه های فوتبالی سیما می باشد .

ترجمه کتاب

عادل فردوسی‌ پور سابقه ترجمه زبان انگلیسی دارد و اولین کتاب ترجمه شده توسط وی به نام کتاب فوتبال در برابر دشمن ، که موضوع فوتبالی-سیاسی دارد می باشد . کتاب جامع فوتبال دانشنامه‌ای ۴۰۰ صفحه‌ای و تمام‌ رنگی درمورد فوتبال است . ترجمه سوم وی کتاب هنر شفاف اندیشیدن که درباره روشهای مدیریت است .

محبوبیت مجری و گزارشگر فوتبال

فردوسی پور در بین مجریان و گزارشگران ورزشی مخصوصا فوتبال از محبوبیت بیشتری برخوردار است و یکی از محبوب‌ترین چهره‌های اجتماعی به‌شمار می‌رود . وی از بهترین مجریان منتخب از نگاه مردم است .

ماجرای درگیری با علی کریمی

وی به دلیل اقدام علی کریمی که در کنفرانس خبری بعد ار بازی سپیدرود ، میکروفن برنامه نود را پرتاب کرد گفته است که اگر به خودم توهین می کرد می بخشیدم اما به سی میلیون بیننده نود توهین کرده است .

سخن پایانی

عادل فردوسی پور ازدواج کرده و متاهل است اما تاکنون عکسی از همسرش منتشر نشده و خبری از هویت و عکس همسرش در جایی منتشر نشده است . قبلا شایعه ای مبنی بر ازدواجش با مرجان محتشم منتشر شد که تکذیب شد و گویا همسرش شمالی است و خبر نا موثقی از جدایی با همسرش نیز وجود دارد . عادل فردوسی پور در برنامه دورهمی با آقای مهران مدیری نیز مصاحبه داشته است و بسیار مورد توجه مرم قرار گرفت .

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on چهارشنبه, 10 مرداد 1397 13:10

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.