Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

حسین عرفانی در گذشت

By نرگس گودرزی شهریور 23, 1397 525 0
حسین عرفانی در گذشت حسین عرفانی در گذشت

حسین عرفانی در گذشت ، حسین عرفانی از دوبلور های به یادماندنی کشورمان عصر چهارشنبه 21 شهریور 1397 که در بخش مراقبت های ویژه بستری بود ، در سن 76 سالگی دار فانی را وداع گفت . مراسم تشییع پیکر آن بزرگوار در صبح پنجشنبه 22 شهریور 1397 با حضور هنرمندان برگذار شد .


حسین عرفانی کیست ؟

حسین عرفانی پارسایی در سال 1321 در تهران متولد شد . پیش از ورود به عرصه دوبله با سینما و دوبلورها آشنا بود و در سن نوزده سالگی به علی کسمایی در استودیو مولن روژ معرفی شد . پس از مدتی نزد احمد رسول زاده رفت و در فیلم پروفسور کم حافظه به کار گویندگی پرداخت که در آنجا احمد رسول زاده وی را بعنوان یک دوبلر خوب آینده برشمرد . سپس به استودیو شهاب رفت از شاگردان ایشان می‌توان به پیمان برازنده اشاره کرد دوبلور شهریار و پس از آن با مدیران دوبلاژ بسیاری از جمله عطاءا.. کاملی آشنا شد و در اولین نقش اول خود به جای اورسن ولز صحبت کرد .
حسین عرفانی پس از آشنایی با شهلا ناظریان ، دوبلور و بازیگر معروف و موفق ایرانی ، با او ازدواج کرد و صاحب دختری به نام مهسا شد . مهسا عرفانی نیز مانند والدینش در حرفه ی دوبله فعالیت می کند .
او صدای مردانه ی منحصر به فرد و بمی داشت و آن قدر منعطف بود که قابلیت تیپ سازی فوق العاده ای داشت . عرفانی که به علت ابتلا به سرطان ریه در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری بود ، روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ در سن ۷۶ سالگی درگذشت .


جزئیات درگذشت ناگهانی حسین عرفانی:

منوچهر والی‌زاده از دوستان و همکاران نزدیک مرحوم عرفانی درباره جزئیات بیماری او گفت : « متاسفانه اجل مهلت نداد ، از روزی که او به کما رفت تا زمان فوتش تنها سه روز فاصله بود .»
این دوبلور مطرح درباره سابقه بیماری مرحوم عرفانی نیز توضیح داد : « متاسفانه دیر متوجه بیماری شدند و اساسا سرطان هم زمانی علائم بیرونی‌اش را نشان می‌دهد که خیلی پیشرفت کرده باشد . بیماری ، دست ، حنجره و چشم ایشان را هم درگیر کرده بود و چندی پیش که ایشان را به اصرار به بیمارستان بردند ، متوجه وجود غده‌ای در ریه‌شان هم شدند که البته کهنه شده بود . »
والی‌زاده ادامه داد : « بعد از تشخیص ، پرتو درمانی و سپس شیمی‌درمانی هم آغاز شد که متاسفانه بدنش پس زد و سه روز پیش هم به کما رفت . »
والی‌زاده همچنین بیان کرد : « البته عرفانی بعد از عید دیگر آن عرفاتی سابق نبود و علائم بیماری در او مشهود شده بود . »
این دوبلور با اشاره به دوستی ۶۰ ساله‌شان گفت : « ما ارتباط تنگاتنگ و صمیمانه‌ای با هم داشتیم ، دوستی خانوادگی داشتیم اما حالا فقط حسرت می‌خورم که دوستی ۶۰ ساله‌ مان رفت ، لابد بعد از او هم نوبت من است که بروم . »

سخن پایانی:

مراسم تشییع پیکر حسین عرفانی در پنجشنبه 22 شهریور برگذار شد . روحش شاد و یادش گرامی . شما با کدام کار دوبله ی این هنرمند خاطره دارید ؟

Rate this item
(2 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.