Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

سریال ممنوعه Featured

By زهرا اصلانی بهمن 15, 1397 373 0
سریال ممنوعه و حواشی آن سریال ممنوعه و حواشی آن

سریال ممنوعه، به کارگردانی امیر پورکیان و تهیه کنندگی صادق یاری، یکی از سریالهای جدید شبکه نمایش خانگی است، که با بازی بازیگران مشهوری چون نیکی کریمی، آتیلا پسیانی، مجید مظفری، میلاد کی مرام، نیما شعبان نژاد و الهه حصاری و امیر حسین آرمان و چند تن دیگر، به عرصه نمایش گذاشته شده است.

داستان فیلم ممنوعه و حواشی آن

می توان گفت سریال ممنوعه بر گرفته از سریالهای ترکی، که عشق و خیانت را به وضوح به تصویر میکشند، نشات گرفته شده است.
داستان فیلم از این قرار است که عده ای از جوانانی که با هم دوست هستند و لحظات خوب و بدی در کنار هم دارند و با یکدیگر تشکیل یک گروه را داده اند و به نوعی با هم زندگی می کنند و در جریان مشکلات و اتفاقات زندگی یکدیگر هستند. در این بین پسری، به اسم سامی، که میلاد کی مرام، نقش آفرینی می کند و فردی است که در گذشته شکست عشقی داشته و در حال حاضر، دلباخته یکی از دختران این گروه به نام برکه، که الهه حصاری نقش آن را بازی می کند. شده است. اما از بد روزگار، برکه در رابطه دیگری به سر می برد که این موضوع سامی را بسیار بهم میریزد.سامی در ضمن یک بوکسور است.

سامی گذشته خوشایندی نداشته، و با همسرش مشکلات عدیده ای داشته و همچنین پدر ثروتمندی دارد که بنا به درخواست پدرش این ازدواج را انجام داده و به همین خاطر پس از دو سال، از همسرش جدا می شود.


در این فیلم چند جوان دور هم جمع شده اند و شیطنت های زیادی دارند و شاهد عشق بین سامی و برکه هستند. اما بعدها همه متوجه رابطه برکه با فردی دیگر می شوند که همه تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرند. در این حال که همگی در سفر هستند، سامی به شدت بهم میریزد و به تهران بازمیگردد. برکه نیز برای دلجویی، دنبال او میرود ولی در مسیرجاده، در دره سقوط می کند و ......


همانطور که گفته شد در این فیلم صحنه های بیشماری از شک و خیانت، آن هم در رده های سنی مختلف دیده میشود.
مواد مخدر به راحتی در بین جوانان مصرف میشود و جز لاینفک ماجراست
که نهایتا همه این ها، دست به دست هم می دهند و مقدمات طلاق و جدایی را برای بعضی از این زو ج های هنری، بوجود می آورد
یکی دیگر از صحنه های دیگری که در این فیلم دیده میشود و شاید از دید عده ای نامتعارف باشد، وجود یک ترنس است که آرایش زننده ای دارد که نیما شعبان نژاد آن را، نقش آفرینی می کند


در حال حاضر این سریال با انتقاد تند بعضی رسانه ها، به دلیل رفتارهای نامتعارف و غیر اخلاقی روبرو شد و نظر بر این بود که هیچ نظارتی بر پخش این سریال وجود نداشته که ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمای گفت :که البته قصد سازندگان این فیلم، صرفا نمایش ابتذال و غیر اخلاقی بودن رفتارها نیست بلکه قصدش، حل این مشکلاتی است که امروزه به وفور در میان جوانان به وفور یافت می شود. که بیننده باید با صبر و تحمل به عواقب بد ناشی از این رفتارها، پی ببرد و درس عبرتی برای آنها باشد.

 
مساله تراجنسی نیز یکی دیگر از موضوعات این فیلم است که نباید نگاهی شرم آلود و محرمانه به این موضوع داشت و باید در کنار مسایل دیگر اجتماعی، قابل بیان باشد و افراد باید بدانند با این موضوع چگونه رفتار کنند.


در مجموع محتوای فیلم، داستان و مشکلات سه نسل را با هم به نمایش می گذارد. مشکلاتی از قبیل اعتیاد، خیانت و طلاق و... که امید است بتواند گرهی از مشکلات جوانان و حتی افراد میانسال کشورمان را حل و فصل نماید.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.