Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

دومین برد ایران در تاریخ جام‌های جهانی رقم خورد

بعد از نزدیک به ۲۰ سال تیم ملی ایران پیروزی در جام جهانی را تجربه کرد. به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با یک گل مراکش را در سن پترزبورگ شکست دهد. حالا فوتبال ایران بعد از ۲۰ سال دومین برد خود در جام جهانی را جشن گرفت. ایران آخرین بار در سال ۹۸ توانست آمریکا را شکست دهد.

گزارش بی‌بی‌سی از برد تاریخی تیم ملی ؛ سه امتیاز حیاتی برای ایران

گزارش بی بی سی را از پیروزی تاریخی ایران مقابل مراکش مرور می کنیم، در گزارش این رسانه انگلیسی چنین آمده است:

با گل به خودی عزیز بوهدوز، تیم ملی ایران به اولین بردش در تاریخ جام جهانی بعد از جام جهانی ۱۹۹۸ رسید. عزیز بوهدوز در پنجمین دقیقه از وقت های اضافه بازی با یک ضربه سر شیرجه ای به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و ایران را به سه امتیاز رساند.

این نتیجه برای تیم آفریقایی خیلی تلخ بود، تیمی که در نیمه اول موقعیت های زیادی را از دست داد و در دقایق پایانی بازی هم روی ضربه زیش خطرساز شد که بیرانوند حریف را ناکام گذاشت.

اما در نهایت این ایران بود که پیروز شد و به دومین بردش در تاریخ جام های جهانی بعد از پیروزی مقابل آمریکا در سال ۱۹۹۸ رسید. مراکش هم بعد از مصر بدل به دومین تیم آفریقایی جام جهانی شد که در روز جمعه یک گل دیرهنگام دریافت می کند و بازی را واگذار می کند.


سه امتیاز حیاتی برای ایران


هر دو تیم ایران و مراکش در دور مقدماتی عملکرد درخشانی داشتند، مراکش در هشت مسابقه مقدماتی فقط یک گل خورد و ایران هم بدون شکست و فقط با دریافت ۵ گل در ۱۸ مسابقه مقدماتی، به جام جهانی رسید.

اما هر دو تیم به نوعی بدشانس بودند که در دور گروهی جام جهانی با دو غول جهان همگروه شدند، همگروهی با اسپانیا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ و پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ در یک گروه چهار تیمی که فقط دو تیم می توانند به دور بعد صعود کنند.

پرتغال و اسپانیا تیم های رنکینگ دهم و چهارم دنیا، طی ۱۰ سال گذشته روی هم رفته به ۴ عنوان مهم بین المللی رسیده اند. قبل از این مسابقه هم کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران گفته بود که تیمش در سخت ترین گروه جام جهانی قرار گرفته است.

با توجه به حضور دو تیم بزرگ در گروه، نتیجه تساوی در این مسابقه نمی توانست برای هیچ یک از دو تیم نتیجه خوبی باشد. در وقت های اضافه بازی بود که سوفیان امربات خطای بی موردی را در گوشه چپ زمین روی سامان قدوس انجام داد و به احسان حاج صفی این فرصت را داد تا سانتری را روی دروازه انجام دهد، بوهدوز در دفع توپ بی دفت عمل کرد و ضربه سر وی به دروازه خودی رفت.

حالا مراکش در بازی بعدی خود مقابل پرتغال در روز چهارشنبه باید نتیجه خوبی را کسب کند تا وداعی زودهنگام با جام نداشته باشد.

Rate this item
(0 votes)
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.