Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چگونه عطر بزنیم؟

By مریم خطیبی مرداد 19, 1397 675 0
چگونه عطر بزنیم؟ چگونه عطر بزنیم؟

چگونه عطر بزنیم ؟ روش صحیح عطر زدن چیست ؟  به طور کلی حتما شما هم یک سری عادت ها از افرادی که در زمینه عطر حرفه ای هستند دیدید . این کارها و عادت ها همه اصول استفاده از عطر می باشند  ، زمان عطر زدن ، محل عطر زدن ، نوع عطر و نحوه چگونگی انتخاب عطر همه ی این موارد  نکاتی هستند که می توانند در لذت بردن شما از عطر خودتان کار ساز باشد . در این مقاله قصد داریم به شما بیاموزیم که با استفاده از یک پاف چگونه از عطر خود لذت ببرید . با ما همراه شوید .


چگونه عطر بزنیم؟

عطری مناسب با موقعیت پیش رویتان بزنید.

بوی عطری که می خواهید استفاده کنید بشناسید و خصوصیات آن را بدانید . به عنوان مثال عطر یک میلیون طلایی بویی مانند میوه های استوایی دارد و برای محل کار اصلا مناسب نمی باشد . برای کار های روزانه و دفتر کار خودتان ، عطرهایی که دارای بوی صابون هستند استفاده کنید . مانند عطر پرادا لا هوم که دارای بویی ساده و ماندگار است ، بی نظیر می باشد . برای بیرون از محل کار و برای مهمانی های دوستانه و دورهمی می توانید از عطرهایی با بوی خاص و جذاب مانند ورساچه اروس  ، جین-پائول ، گویلتیر الترا میل استفاده کنید . قطعا بویی مانند صابون برای مهمانی ها و دورهمی ها اصلا خوب نیست .

ماندگاری عطرتان را بدانید:

عطرها دارای انواع مختلف و بسیار زیادی هستند . که هر کدام از این مدل ها دارای مدت زمان ماندگاری خاصی هستند . اگرما عطرهای مردانه را کلن بمانیم زیر مجموعه های عطر مردانه ادکلن ، ادو تویلت ، ادو پرفیوم هستند . ادکلن کم ترین مدت زمان ماندگاری را به دلیل غلیظت پایین روغن را دارد . قوی ترین و بهترین نوع ادکلن ادو پرفیوم بوده که دارای روغن غلیظ و الکل کم است . اما حتما تمامی این قوانین برای همه ی عطرها یکسان نمی باشد . اما راه حل چیست ؟ در هنگام خرید عطر بهتر است در مغازه مقداری از عطر را بر روی نبضتان بپاشید و مدت مان ماندگاری عطر ها را باهم مقایسه کنید .

چندین عطر متفاوت را هم زمان استفاده کنید :

اگر شما هم یک عطرزن حرفه ای هستید می دانید که می توانید از چهار عطر به صورت همزمان استفاده کنید با این روش که هر کدام را روی هر یک از بازوهاتان استفاده کنید . بنابر این شما می توانید هشت  بوی متفاوت را داشته باشید . اما اگر احساس می کنید که حرفه ای نیستید با دو عطر شروع کنید . دو عطری بودن نیز مزایایی به همراه دارد از جمله صحبت با دوستان جدید به بهانه هایی همچون بو کردن و نظر دادن درباره ی عطرهای مختلفی که زده اید . عطر ها اکثرا دارای ماندگاری حدود 3 تا 5 ساعت دارند . وقتی که از بوی عطرتان خسته شدید ، محل عطر را بشویید . بهترین محل برای زدن عطر کجاست ؟

چگونه از عطر و ادکلن صحیح استفاده کنید :

برای امتحان کردن عطرهای جدید به شما دو پیشنهاد می توانیم داشته باشیم . در مکان هایی مانند هواپیما که جمعیت در فاصله نزدیکی شما هستند از روش پاشیدن عطر به روی قسمت های پشت گوش ، گردن و مچ دست استفاده کنید . حتما کسی به دلیل خوش بو شدن دستش از شما اعتراض نخواهد کرد . اما اگر امکان اسپری کردن موجود است . عطر را بهتر است به سینه خودتان اسپری کنید . و به سمت عطر حرکت کنید . در این صورت عطر شما به روی لباس پخش خواهد شد . به هر حال پیشنهاد می کنیم از روش اول استفاده کنید . قسمت هایی از بدن وجود دارند که رگ به پوست تزدیک است . قسمت های پالس بدن می باشند و حرارت به صورت دائم وجود دارد . این حرارت باعث پخش شدن بوی عطر در هوا در هوا و اطراف شما می شود .

چگونه عطر بزنیم که رایحه آن ماندگاری زیادی داشته باشد:

اگر در فضای باز هستید به شما توصیه می کنیم که میزان اسپری عطر خودتان را بیشتر کنید . به عنوان مثال دو پاف در پشت گوش ، یکی گردن و دیگری روی مچ دستتان . به هیچ عنوان سعی نکنید عطر را روی لباس اسپری کنید و تکنیک دوم قبل را فراموش کنید . حتی مچ پای شما می تواند بهترین نقطه پاشش عطر باشد . محل دیگر می تواند  صورت باشد اما بسیار دقت کنید که مقدار اسپری کم باشد . نکته دیگر این است که چگونه عطر بزنیم که رد آن بر روی لباس نماند ؟ به هیچ عنوان عطرهای روغنی را روی لباس های سفید استفاده نکنید به این دلیل که باعث ایجاد لک می شوند . اما اگر رنگ پیراهنتان تیره است می توانید اسپری را در نزدیک ترین فاصله به لباستان بزنید و از ماندگاری بسیار زیاد آن روی پارچه لذت ببرید . عطر خودتان را هدف دار بپاشید یعنی آن را با پاشیدن بر روی هوا هدر ندهید .

زمان مناسب عطر زدن :

اگر به کشور مصر رفته باشید مردمشان عادت های بویایی خاصی دارند . مردم مصر زمانی که از کنار توریست ها گذر می کنند بیشتر وقت ها از کلمه ی سردرد دارم استفاده می کنند. در بیشتر اوقات عطرها باعث ایجاد سردرد های شدید می شوند . بهتر است اگر عطری که دارای بوی تندی و خاصی است آن را در محل کار خودتان اسپری کنید . به خصوص اگر عطر شما ماندگاری بیش از سه ساعت دارد . بهتر است مردم را اول صبح دچار سردرد نکنید تا از دیدن شما هنگام ناهار خوششحال نشود . برای عطر های محل کار می توانید از بویی مانند مرکبات استفاده کنید . خوبی این عطر این است که زود از تن شما می پرد و برای محل کار بسیار مناسب است .

سخن پایانی:

حالا که متوجه شدید چگونه باید عطر بزنیم ، باید بدانیم . تمامی قوانین ذکر شده در مقاله فوق در حد حرف هستند و شما برای این که عطر مناسب خودتان را پیدا کنید باید وقت بگذارید و به صورت مکرر از عطرهای متفاوت استفاده کنید تا عطری که دلخواهتان است را پیدا کنید . اکثر افرادی که با عطر آشنایی دارند ، عطر را نشانه شخصیت شما می دانند . در واقع عطر در در کنار لباس شما جذابیت شما را بالا می برد . امیدواریم از مطالب امروز در لست مد استفاده بهینه را برده باشید .

Rate this item
(4 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.