Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 823

برای رشد موها چه باید کرد ؟

By امیر ایلخانی شهریور 06, 1397 554 0
برای رشد موها چه باید کرد برای رشد موها چه باید کرد

همه مردم دوست دارند موهای زود رشد داشته باشند که خوب رشد کند . ما با گردآوری خوراکی هایی که به این فرآیند کمک می کنند کوشیدیم تا شما را با آن ها آشنا کنیم . موهای ما  در حالت طبیعی سالانه 15 سانت رشد می کند جه عواملی همچون ژنتیک و ژن در آن سهیم هستند . با این که نمی توان ژنتیک را دگرگون کرد اما می توان راهکارهایی برای بهبود رشد مو ارائه داد به ویزه اگر فردی به دلیل کمبود مواد مغذی دچار افت رویش مو بشود .


 


 تخم مرغ:


مواد غذایی تخم مرغ که رشد مو را بهتر می کند پروتئین و بیوتین نام دارد . پروتئین نقش ویژه ای در رشد موها بازی می کند زیرا فولیکول ها از پروتئین ساخته می شوند . برای ساخت کراتین هم که پروتئین مو است  بدن به بیوتین نیازمند است . مواد دیگری که در تخم مرغ وجو د دارد و برای رشد مو خوب است زینک و سلنیوم است .
 


توت:


ترکیباتی در توت یافت می شود که کمک شایانی به رشد مو می کند از جمله به ویتامینC اشاره کرد که آنتی اکسیدان هم هست . کاری که آنتی اکسیدان ها برای مو می کنند این است که در برابر آسیبی که رادیگال های آزاد وارد می کنند فولیکول ها را حفظ می کنند . تامین 141 درصد از نیاز بدن به ویتامین C توسط توت فرنگی انجام خواهد شد . کلاژن که موها را قوی می کند به وسیله ویتامین C  ساخته می شود . اگر ویتامین C کال به بدن شما برسد برآیندش جذب بیشتر آهن خواهد بود که بسیار برای مو مفید است .


  اسفناج:


در اسفناج بسیاری از موادی که برای مو مفید است یافت می شود از جمله آهن و ویتامین های Aو C که رشد مو را چند برابر می کنند . تولید روغن به وسیله غده های پوستی کاری است که به وسیله ویتامین  A انجام می شود . برای اینکه پنجاه و شش درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین  Aرا اتامین کنید یک لیوان آب اسفناج بنوشید .


ماهی چرب:


ماهی هایی که درون خود چربی دارند کمک به رشد موها خواهد کرد . امگا 3 که دارای اسیدهای چرب بالایی است رشد موها را شتاب می بخشد.امگا 3 افزون بر این جلوی ریزش مو را هم خواهد گرفت .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.