Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

بهترین روش کاشت مو

کاشت مو یک عمل جراحی می باشد که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد که طی آن گرافت های مو به منظور کاشت در قسمت های طاس و یا کم مو، از قسمت بانک مو که در قسمت پشت سر و در فاصله میان دو گوش قرار دارد برداشته می شوند.


برای شناخت تمام روش های کاشت مو و کسب اطلاعات دقیق در مورد هریک در ادامه این مقاله همراه ما باشید.
قدیمی ترین روش کاشت مو FUT می باشد. در این روش گرافت های مو که هر گرافت شامل 1 الی 4 تار مو می باشد، توسط دکتر متخصص بصورت یک نوار به عرض 1 سانتی متر و طول تقریبی 15 سانتی متر از قسمت بانک مو برداشته می شود سپس جای برداشت گرافت ها بخیه می شود.
روش بعدی کاشت مو، برداشت و کاشت گرافت ها به روش FIT می باشد. در این روش گرافت های مو توسط متخصصین بصورت تکی و نه یکجا، برداشت شده و در قسمت های طاس و کم موی جلوی سر کاشته می شود. در این روش بخیه ای زده نمی شود و بخیه فقط از عوارض روش کاشت FUT می باشد.
افرادی هستند که قسمت جلوی سر آن ها طاسی بیشتری دارد و برای ایجاد تراکم بالاتر موها، نیاز به گرافت های بیشتری برای کاشت دارند. متخصصین برای این افراد کاشت مو به روش ترکیبی را در نظر می گیرند. کاشت مو به روش ترکیبی همان طور که از نامش پیداست ترکیبی از دو روش بیان شده قبلی یعنی کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT می باشد.
روش های بیان شده اصلی ترین روش های کاشت مو می باشند و روش های دیگر کاشت، انواع تکامل یافته ی روش FIT می باشند.
جدیدترین روش کاشت موMICRO FIT نام دارد. در این روش برداشت گرافت های مو به همان روش FIT می باشد ولی با ابزارهای دقیق تری اینکار انجام می شود که باعث افزایش کیفیت کاشت می شود. همچنین در این روش می توان کاشت مو بدون تراشیدن سر انجام داد که ما آن را U FIT می نامیم.
روش دیگر کاشت مو یعنی کاشت به روش SUT است که برخی بر این باورند که بهترین روش کاشت مو SUT می باشد. برای بررسی بهتر این روش باید گفت که در کاشت مو به روش SUT وظیفه برداشت گرافت های مو بر دوش دستگاه می باشد. یعنی گرافت های مو از قسمت بانک مو توسط دستگاه SAFER انجام می شود.
اما می خواهیم شما را با مدرن ترین روش کاشت مو یعنی روش رباتیک ARTAS آشنا کنیم. ARTAS نام دستگاهی می باشد که تمام مراحل یک عمل کاشت مو را به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می دهد. این دستگاه با تشخیص گرافت های مناسب تر، آن ها را بصورت اتوماتیک برداشته و با طراحی یک خط رشد مناسب گرافت های برداشت شده را می کارد.
حال که روش های مختلف کاشت مو را شناخته اید می توانید در مورد اینکه چه روی برای شما مناسب است و یا از مشاورتان بخواهید که بهترین روش کاشت مو را برای شما انتخاب کند. پس از انتخاب یک روش مناسب باید بدانید که عمل کاشت مو شما چه مقدار هزینه برای شما در بر خواهد داشت.


هزینه کاشت مو


شاید در تبلیغات مشاهده کرده باشید که برای کاشت مو قیمت های بسیار پایین و ارزانی را اعلام می کنند در این مورد باید گفت با توجه به هزینه های بالای عمل کاشت مو این قیمت ها صحت ندارد و فقط حقه های تبلیغاتی می باشند و یا در این مراکز کاشت به صورت قانونی و معتبر و بهداشتی انجام نمی شود.
البته در یک سری کلینیک ها قیمت های نجومی هم برای کاشت مو مشاهده می شود که این هم غیر معمول می باشد. در مورد هزینه کاشت باید گفت که در روش های مختلف هزینه ها متفاوت هستند اما یک حد مشخص و معلوم را نیز به طور میانگین دارا هستند. در کاشت مو به روش FUT هزینه ها از بقیه روش ها پایین تر می باشد. کاشت به روش ترکیبی هزینه ای کمی بیشتر از روش FUT و کمتر از FIT دارد.
برای رده بندی هزینه های کاشت مو روش SUT در رده بعدی یعنی ارزان تر از MICRO FIT قرار می گیرد و بیشترین هزینه نیز به کاشت مو به روش ARTAS تعلق دارد. اما در کل هزینه کاشت مو حدود 4 تا 7 میلیون تومان می باشد و هزینه های کمتر و یا بیشتر قابل باور و توجیه نخواهند بود.
مسئله مهم دیگر در مورد عمل کاشت مو، کلینیک معتبر کاشت مو می باشد.


بهترین کلینیک کاشت مو


معیارهایی برای سنجیدن این که کدام کلینیک می تواند کاندید بهترین کلینیک کاشت مو باشد وجود دارند. در بهترین مرکز کاشت مو یک سری فاکتورها باید رعایت شود.
در مورد ادعاهایی که در تبلیغات به آن ها پرداخته می شود و مدعی بهترین مرکز کاشت مو می باشند باید تحقیقاتی صورت بگیرد و با مراجعه به این مراکز از صحت آن ها مطلع شوید.
در یک کلینیک معتبر کاشت مو پس از مراجعه حضوری، با برخورد مناسب پرسنل، پزشک متخصص به شما مشاوره می دهد و پس از بررسی دقیق سر شما راهکارهای مناسب را به شما ارائه می دهد. این مشاوره شامل علل ریزش مو، بهترین روش کاشت موی مناسب شما، ارائه اطلاعاتی در مورد تعدادگرافت های مورد نیاز شما، هزینه تقریبی کاشت مو، توصیه های قبل از کاشت مو، مراقبت های بعد از کاشت مو و موارد دیگری که به شما در انجام این عمل کمک خواهند کرد.


معیارهای یک کلینیک معتبر کاشت مو:

  • مجوز رسمی از وزارت بهداشت : در هر کلینیک داشتن مجوز رسمی نشان دهنده مورد تایید بودن می باشد.
  • پزشک مجرب و متخصص پوست و مو : داشتن پزشک متخصص و باتجربه یکی از ویژگی های برجسته یک کلینیک معتبر و مورد اعتماد کاشت مو می باشد. اگر پزشک دارای تجربه و تخصص کافی نباشد می تواند باعث ایجاد نارضایتی و یا حتی مشکلاتی شود.
  • تیم جراحی با تجربه : برای داشتن یک عمل کاشت موی موفق تنها پزشک متخصص نقش آفرینی نمی کند بلکه یک تیم جراحی این کار را انجام خواهند داد. هرچه این جراحان تجربه و مهارت بالاتری داشته باشند به نفع شما خواهد بود زیرا برگرداندن ظاهر زیبایتان با یک کاشت موی موفق در گرو دستان این جراحان می باشد.
  • فضای مناسب و مطمئن : اطمینان خاطر شما از اینکه آیا کاشت موی موفقی خواهید داشت یا خیر را می توان با یک نگاه ساده به محیط کلینیک و بازید از اتاق های عمل کلینیک و تجهیزات مورد نیاز بدست آورد.
Rate this item
(4 votes)
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.