Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

بوتاکس چیست ؟ و مزایا و معایب آن کدام است ؟ Featured

بوتاکس چیست ؟ و مزایا و معایب آن کدام است ؟ بوتاکس چیست ؟ و مزایا و معایب آن کدام است ؟

بوتاکس چیست ؟ و مزایا و معایب آن کدام است ؟ ، در این روزها انجام عمل های زیبایی بسیار رایج شده و طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است . یکی از کارهایی که برای زیبایی بیشتر انجام می شود ، بوتاکس است .

معمولا از بوتاکس برای رفع چین و چروک های اطراف چشم ، پیشانی ، خط لبخند و ... استفاده می شود . بوتاکس علاوه بر کمک به زیبایی صورت فواید دیگری نیز دارد .


بوتاکس چیست ؟ 

یکی از مواد تشکیل دهنده بوتاکس ، کلستریدیوم بوتولینوم است . این ماده اگر به صورت خوراکی مصرف شود بسیار خطرناک است . اما استفاده از آن در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ضرری ندارد . استفاده از این مواد باعث فلج شدن عضلات و کم شدن چین و چروک ها می شود .


مزایای بوتاکس:


1-یکی از مزیت های بوتاکس کاهش میزان عرق کردن است . نسخه هایی از بوتاکس که توسط پزشکان توصیه می شوند ، باعث کاهش و متعادل تر شدن میزان عرق می شود . کسانی که از تعرق زیاد خود کلافه شده اند می توانند با مراجعه به پزشک و استفاده از تزریق بوتاکس تا چندماه مشکل خود را کاهش دهند .
2- اگر از دردهای میگرنی رنج می برید انجام بوتاکس می تواند به شما در کاهش درد کمک کند . بوتاکس با مسدود کردن پیام های عصبی درد به مغز و آرام کردن عضلات می تواند باعث کاهش درد شود .
3- آقایانی که دچار بزرگی غده پروستات هستند ، می توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند . بوتاکس باعث کوچک تر شدن غده پروستات می شود . تزریق بوتاکس در درمان تکرر ادرار و عفونت ها موثر است . تاکنون هیچ عوارضی از این نوع بوتاکس دیده نشده است .
4- تزریق بوتاکس در کاهش دردهای مفصلی نیز بسیار موثر است . بوتاکس باعث کاهش دردهای آرتریت و ورم مفاصل می شود . با یکبار تزریق بوتاکس به مدت 3 الی 12 ماه از این دردها رهایی می یابید .

معایب بوتاکس:


اگر چه بوتاکس به عنوان راهی آسان برای رفع چین و چروک ها بسیار موثر است . اما باید بدانید که بوتاکس یک دارو است نه یک وسیله آرایشی ، و ممکن است مثل بسیاری از دارو ها عوارضی داشته باشد .


عوارض بوتاکس:


1-بوتاکس برای رفع چین و چروک ، عضلات صورت را فلج می کند و ممکن است دیگر نتوانید مثل سابق اخم کنید یا لبخند بزنید . اما این مشکل بعد از گذشت چندماه حل می شود و به حالت اولیه بر می گردد .
2- ممکن است به بوتاکس آلرژی داشته باشید ، حتما قبل از ترزیق به پزشک خود یادآوری کنید که تست حساسیت گرفته شود .
3- انجام بوتاکس در دوران بارداری ممکن است روی جنین و جفت تاثیرات منفی بگذارد .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.