Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

داشتن ابرو های پرپشت و زیبا

داشتن ابرو های پرپشت و زیبا داشتن ابرو های پرپشت و زیبا

داشتن ابرو های پرپشت و زیبا ، ابروها نقش مهمی در زیبایی صورت و به‌ ویژه چشم‌های ما دارند، ابرو زیبا می‌تواند چشمان شما را کاملا متفاوت نمایان کند، متاسفانه گاهی اوقات ابروها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند و برخی از قسمت‌های آن خالی می‌شوند و به همین دلیل مانند سابق دیگر زیبا نیستند وبه خوبی حالت نمیگیرند. اما نکانی وجود دارد که بتوان ابرو را برای رشد مجدد، تحریک کرد.

معمولا بین 42 تا 56 روز طول می‌کشد که ابروها شروع به رشد دوباره کنند، اما بسیار پیش می‌آید که علاقه داریم ابروهای ما سریعترپر شوند و موهای آن زودتر رشد کنند، البته، قبل از استفاده از این راه حل ها، اطمینان حاصل کنید که ریزش مو ناشی از یک بیماری یا مشکل خاص نیست.

ماساژ ابرو


به ‌طور کلی ماساژ برای پوست ومو مفید است. برای ماساژ ابرو بهتراست که با براش کوچک مخصوص، ‌ابروها را در جهت رویش شانه کنید، علاوه بر این می‌توانید با نوک انگشت‌ها با حرکاتی چرخشی از سمت گوشه‌های صورت ، تا قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، ‌می‌توانید این کار را دو بار در روز انجام دهید. بهتر است روغن بادام حداقل ۱۵ دقیقه روی ابروها بماند و سپس صورت خود را بشویید. روغن بادام دارای مقدار زیادی ویتامین‌ E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که می‌تواند به رشد ابروها کمک کنند.

ضخامت ابرو ها

بهتر است بدانید که، وازلین ماده ای است که می‌تواند در رشد ابروها تاثیر داشته باشد. مصرف وازلین نیز تقریبا مانند روغن زیتون است. با این تفاوت که شاید مجبور باشید دو بار در روز از آن مصرف کنید. البته روغن زیتون رشد ابروها را سریع‌تر می‌کند ولی وازلین بیشتر روی ضخامت موی ابروها موثراست و ابروها ضخیم تر می شوند و در پایان ابروها پرتر وزیبا دیده میشوند، وازلین مناسب برای افرادیست که ابروهای باریک، پرویک دست را ترجیح میدهند.

ریزش ابرو

وقتی ابرو شروع به ریختن می‌کند برای بسیاری از خانم‌ها می‌تواند نگران‌کننده باشد. اما ما به شما می‌گوییم نگرانی معنایی ندارد افراد بسیاری در دنیا در معرض چنین مشکلی هستند، البته نباید این مشکل را نادیده گرفت و باید راهی برای درمان این بیماری پیدا کرد. ممکن است ابروها به علل مختلفی دچار ریزش شوند، یکی ازعلت های مهمی که می‌تواند باعث ریزش موشود نوعی خاصی از بیماری آلوپشیاست؛ در این بیماری سیستم ایمنی بدن، فولیکول‌های مو را به‌عنوان باکتری تشخیص میدهند و از بین میبرند. در نتیجه رشد موها کند و رشد دوباره آن می‌تواند بسیار دشوار باشد. علاوه بر این استرس بیش از حد هم می‌تواند موجب ریزش ابروها شود.

روغن زیتون

 
ممکن است درباره مزایای روغن زیتون بسیار شنیده باشید، اما در باره ی این که میتواند روی رشد ابرو های شما تاثیر داشته باشد، چیزی ندانید. فقط اندازه یک لیوان روغن زیتون تهیه کنید. استفاده از آن بسیار آسان است؛ مقدار کمی از آن را روی ریشه‌های قسمتی که می‌خواهید رشد کند بمالید، البته حواستان باشد که فقط روی قسمت‌های خالی و جاهایی که می‌خواهید مو رشد کند روغن بزنید، استفاده از یک گوش پاک ‌کن می‌‌تواند در استفاده راحتتر کمک بزرگی به شما بکند.. بعد ابرو را با یک براش مخصوص شانه کنید. توصیه می‌شود هر شب این کار را انجام دهید وروغن هارا صبح از روی پوستتان پاک کنید .

مکمل ها تاثیری در رشد ابروها دارند؟ 

اگر دوست دارید ابروهایتان سریع‌تر رشد کنند باید ویتامین‌های بیشتری به بدن برسانید. مولتی ویتامین‌ها می‌توانند باعث افزایش رشد موهای ابرو و سطح هورمون‌های بدن را در حد معمولی نگه دارند، مانند مصرف روزانه کپسول های ویتامین‌ E می‌تواند کمک فراوانی بکند. البته مصرف ویتامین‌های ۳B، A و C هم می‌تواند بسیار تاثیر داشته باشد. همچنین ویتامین ۶B هم می‌تواند در تقویت موها، پوست و ناخن‌ها تاثیر بسیاری داشته باشد، مصرف روزانه ویتامین B‌کمپلکس که حاوی ۱۰۰ میلی‌گرم ۶B باشد می‌تواند بسیار موثر باشد.

کدام بیماری ها موجب ریزش ابرو میشوند؟

 
اگر ابروهایتان به‌شدت می‌ریزد بهتر است به پزشک مراجعه کنید و بخواهید با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید شما را بررسسی کند، زیرا کم شدن تیروئید می‌تواند باعث نازک شدن و ریزش مو و ابروها شود، همچنین آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول‌ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک می‌کند، خوردن غذاهای حاوی آهن یا قرص‌های آهن می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

استفاده صحیح از مداد ابرو

اگر می‌خواهید از مداد ابرو استفاده کنید تا بتوانید ابرو های پر و مرتبی داشته باشید، بهتر است اول هماهنگی بین رنگ مداد ابرو و ابرو را چک کنید. تا به‌خوبی با رنگ موهای شما ترکیب شود. درغیر این‌صورت ابروهای شما مصنوعی دیده میشوند، هم چنین به نوک مداد توجه کنید، باید نوک مناسبی داشته باشد. برای استفاده اول ازضخیم‌ترین جای ابرو، کنار بینی شروع کنید؛ توجه کنید مداد را نباید بکشید با حالت ضربه ای جاهای خالی را پرکنید، سپس با نوک انگشت آرام از ضخیم‌ترین جای ابرو روی ضربه‌های مداد بکشید تا رنگ آن را پخش کرده و حالتی طبیعی به ابروها بدهید.


آیا ماینوکسیدیل هم تاثیر دارد؟

می‌توانید برای رشد ابروها، روزانه از محلول ۵ درصد ماینوکسیدیل استفاده کنید؛ به این طریقه که با احتیاط فراوان روزانه مقداری از این ماده را روی ابروها بمالید، در داروخانه‌ها ماینوکسیدیل را بدون نسخه در اختیار شما قرار می دهند و می‌تواند برای رشد موی سر و ابروها تاثیر گذار باشد. پیشنهاد می‌شود ماینوکسیدیل را با گوش پاک‌ کن به ابروها بزنید که مبادا روی قسمت‌های دیگر پوست سرایت کند. البته حواستان باشد که قطع یکباره این ماده می‌تواند موجب ریزش بیشتر ابروها شود. البته این روزها مواد تقویتی بسیاری برای ابرو در داروخانه‌ها موجود است که استفاده از بعضی از آن‌ها تاثیر زیادی دارد.

نتیجه گیری

 به ابروهایی پرپشت و زیبا به سادگی در منزل میتوانید دست پیدا کنید. با مراحلی که در بالا اشاره کردیم و مراقبت های ساده ی دیگر ابروهایی خوش حالت داشته باشید. ابرو ها عضو مهمی در صورت هستند.معجزه وازلین را هم در نظر بگیرید.

 

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.