Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

رفع جوش های صورت

By زهره احمدی ارديبهشت 13, 777 268 0
رفع جوش های صورت رفع جوش های صورت

رفع جوش های صورت، امروزه داشتن پوستی صاف و شفاف یکی از موضوعات مهم و مطرح در بین دخترهای جوان و بانوان است زیرا همانطور که می دانید پوست تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد. داشتن جوش های زیاد بر روی صورت از زیبایی شما بطور چشمگیری می کاهد بهتر است که برای داشتن پوستی صاف و زیبا این مقاله را مطالعه کنید زیرا که ما به شما در رفع این جوش های صورت کمک خواهیم کرد.

 

در ابتدا بهتر است که توضیح دهیم جوش چیست جوش یک زائده‌ی کوچک پوستی می باشد. جوش ها غدد چربی کوچک هستند که به وسیله ی میکروب ها آلوده و ملتهب شده اند که ترشحات سطح آن را پر می کند و در نهایت بر روی صورت شما ظاهر می گردند. عوامل جوش زدن استفاده بیش از حد لوازم آرایشی و تغذیه ناسالم می باشد .

 


روش های خانگی برای درمان جوش


اکثرا مردم به این باور رسیده اند که استفاده از لیزر، لایه برداری و حتی مصرف مواد و دارو های شیمیایی به رفع این مشکل پوستی کمک می کنند درحالی که در نهایت پوست را حساس کرده و مشکل بیشتر می شود اما با روش های سنتی و خانگی شما می توانید هرچه سریعتر و بدون عوارض پوست صورتی زیبا و عاری از جوش و لکه را داشته باشید.


عسل


اولین و بی ضرر ترین ماده برای از بین بردن جوش عسل می باشد. عسل یک ضد عفونی کننده طبیعی است که به از بین بردن عوامل میکروبی اطراف غدد چربی کمک می‌کند. عسل باعث کاهش رشد میکروب ها می شود .


طریقه ی استفاده از عسل برای درمان جوش صورت


یک تکه پنبه را به عسل طبیعی آغشته کنید و روی پوست صورت بمالید و به پوست ۳۰ دقیقه استراحت دهید و بعد از آن با آب گرم بشویید. می توانید با عسل یک ماسک طبیعی و مفید درست کنید به این صورت که داخل عسل طبیعی مقدار کمی دارچین بریزید و یک ماده سفت تری بدست بیاورید و در زمان خواب بر روی جوش ها بگذارید و شاهد اثر این دو ماده معجزه گر باشید.


آبلیمو


یک راه مفید دیگر برای خلاصی از جوش، استفاده از آبلیمو تازه می باشد. آبلیمو یک میکروب کش قوی می باشد که خاصیت جمع کنندگی دارد و سبب می شود که چربی های جمع شده در زیر پوست خارج شوند .


طریقه ی استفاده از آب لیمو برای درمان جوش صورت


بهتر است که قبل از خوابیدن با کمک پنبه یا یک گوش پاکن آبلیمو را بر روی جوش بمالید . آب لیمو به شفاف شدن و سفید شدن پوست هم کمک می کند.


روغن درخت چای


استفاده از روغن درخت چای هم یکی دیگر از درمان کننده معجزه آسای برای جوش های پوست می باشد. این روغن هم خاصیت ضد میکروبی و باکتریایی دارد علاوه بر این خاصیت تسکین بخشی هم دارد و خیلی زود قرمزی جوش ها را کاهش می دهد. روغن درخت چای باعث خشک شدن جوش ها می شود.


طریقه ی استفاده از روغن درخت چای برای درمان جوش صورت


تکه ای پنبه‌ را در روغن درخت چای غوطه‌ور کنید و بر موضع جوش بمالید. بعد از15 الی20 دقیقه پوست صورت خود را بشویید. و یا می توانید روغن درخت چای را با یک قاشق از ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و بر روی جوش ها بمالید و بعد از مدت زمان 20 دقیقه آن را بشویید.

 

آلوئه ورا

آلوئه‌ورا نه تنها به کاهش التهاب پوست شما کمک می کند بلکه احساسی عالی به شما می‌دهد، قرمزی جوش را از بین برده و پوست‌تان را درخشان و صاف می‌کند.

طریقه ی استفاده از ژل آلوئه ورا برای درمان جوش صورت


ژل آلوئه‌ورا را به جوش‌ها بمالید و ۱۵ دقیقه بگذارید بماند.
نکته: بعد از ۱۵ دقیقه صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

این روش های خانگی و سنتی درمان جوش می باشد. بهتر است که زمانی که از این مواد استفاده می کنید از دست کاری جوش هایتان پرهیز کنید و البته این نکته را باید بگوییم که این روش ها برای پوست های حساس توصیه نمی شوند.

Rate this item
(1 Vote)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.