Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 823

روش های خانگی برای مبارزه با نازک شدن موها

By نرگس یزدان پناه شهریور 10, 1397 589 0
روش های خانگی برای مبارزه با نازک شدن موها روش های خانگی برای مبارزه با نازک شدن موها

موهاي سر از جمله اندام هایی است که براي افراد به ویژه بانوان اهمیت بالایی چه به لحاظ زیبایی و چه به لحاظ بهداشت دارد  . بنابراین هر گونه تغییر در حالات این عضو مهم بدن می تواند نشانه پیدایش عارضه در بدن باشد و این موضوع باعث نگرانی افراد خواهد شد . نازك شدن مو نیز یکی از موارد شایع و مهمی است که در اثر عوامل مختلفی ممکن است براي افراد به وجود آید .

دانستن علل زمینه اي در ایجاد این عارضه می تواند کمک شایانی در پیشگیري و درمان آن داشته باشد . در ادامه به تعدادي از این عوامل اشاره شده است .

 

روش های خانگی برای مبارزه با نازک شدن موها


عوامل شایع در ایجاد نازکی مو:

 بیماري هاي دوره اي  مشکلات و امراض زمینه اي خاص  استرس و اضطراب هاي دوره اي و مزمن .

تغذیه نامناسب  عوامل ارث و ژنتیک  کاهش ناگهانی وزن  جراحی هاي سنگین .
 استفاده نا متعارف از مواد شیمیایی بهداشتی ، برخی از شامپوهاي نا مناسب و نرم کننده هاي مو .
 اختلال ها هورمونی در بدن  استفاده طولانی مدت از اتو ، سشوار و دیگر وسایل گرما زا در آرایش مو .
آلودگی هاي موجود در هوا .
کمبود ویتامین و دیگر مواد معدنی در خون مانند کمبود آهن  استفاده از برخی از داروها .


راهکارها و روش هاي خانگی موثر براي مبارزه با نازکی مو:


همیشه تغییر در سبک زندگی بیشترین کمک را براي پیشگیري و درمان عوامل و بیماري هایی مانند نازك شدن مو در پی خواهد داشت . این تغییر باید در جنبه هاي مختلفی از زندگی به وجود آید تا بیشترین تأثیر را از خود به جاي گذارد . از جمله این تغییرات می تواند تنوع بخشیدن در مواد غذایی باشد که در طول شبانه روز مورد مصرف قرار می گیرد . چرا که سلامتی کلیه اندام هاي بدن ارتباطی حساس و مستقیم به آنچه به عنوان غذا وارد بدن می شود را دارد . یکی از پایه هاي اصلی براي رشد مناسب مو پروتئین ها هستند و کاهش در اندازه آن ها میتواند به ریزش مو منجر شود . پس براي به دست آوردن میزان کافی پروتئین و کمک به ضخیم شدن موهاي سر در طول هفته باید مقدار کافی از موادي مانند ماهی ، گوشت گاو ، مرغ ، نخود ، لوبیا و دیگر حبوبات و انواع و اقسام مواد لبنی مانند شیر ، ماست و پنیر مصرف شود . دومین و یکی از ضروري ترین کارهاي مهم در این خصوص گنجاندن برنامه اي منظم براي تحرك و ورزش در طول روز است . این موضوع اثرات مفیدي در جمله کاهش استرس و اضطراب هاي شایع را در زندگی به دنبال خواهد داشت . تقویت مو با مصرف با مصرف مکمل هایی شامل ویتامین هاي ضروري بدن به خصوص ویتامن B و E و نیز امگا 3 نیز از دیگر راهکارهاي موثر در این خصوص می باشد . تمامی این مواد در خوارکی هاي طبیعی نیز موجود هستند که معمولاً در خانه ها موجود می باشند . امگا 3 در خوارکی هایی مانند ماهی ساردین و سالمون ، جگر و گردو بیشتر از سایر خوارکی ها یافت می گردد . همچنین برنج ، سبزي جات ، گردو ، سیب زمینی ، موز ، عدس ، فلفل و دانه ها از منابع مهم تأمین ویتامین B هستند .

Rate this item
(1 Vote)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.