Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
×

هشدار

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: پوشه را نمی تواند ایجاد نمایدPath: /home/lastadmin/public_html/cache/com_templates

سفت شدن پوست

عوامل بسیاری در شل شدن پوست تاثیر گذارهستند از جمله : افزایش سن، کاهش وزن سریع، رژیم‌غذایی نامناسب و... علت شل شدن پوست هرچه باشد، بی‌توجهی به آن، عواقب بدتری را دارد. پزشکان برای رفع شل‌ شدگی پوست روش‌های درمانی خاصی را پیشنهاد می‌کنند

همانند لیفت و جراحی که اغلب این روش های درمانی پرهزینه و گران هستند. اما راه های کم هزینه تری هم هستند مثل ماسک های طبیعی و خانگی که عاری از مواد شیمیایی و مضر هستند. در این مقاله ما تعدادی از ماسک را به شما معرفی می کنیم .

البته قبل از اینکه تعدادی ماسک را معرفی کنیم بهتر است چند روش درمانی را به شما بگوییم
آب زیاد بنوشید
آب در بدن ما معجزه می‌کند! زیرا که، آب مسئولیت حفظ قابلیت ارتجاعی پوست ما را برعهده دارد. آب به پوست صورت و بدنتان رطوبت می رساند و شما را از سموم خلاص می‌کند. پس حتماً روزی هفت هشت لیوان آب را در روز بنوشید.

 

بارژیم غذایی مناسب وزن کم کنید :


دقت کنید که بهتر است برای کاهش وزن اصولی به پزشک مراجعه کنید تا خیلی تند وزن کم نکنید اگر چنین شود پوستتان شل و آویزان خواهد شد در هفته فقط نیم تا یک کیلو وزن کم کنید بیشتر از این مقدار کاهش وزن باعث خواهد شد تا پوست شما حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد وشل شود .

 

پوست صورتتان را با روغن های طبیعی ماساژ دهید :


پوست صورتتان را با روغن نارگیل یا روغن زیتون ماساژ دهید ، روغن زیتون یک انتخاب خوب است که خاصیت ضد پیری دارد .

 

ماسک های سفت کننده پوست
1.ماسک موز و روغن زیتون
مواد لازم
نصف موز
یک قاشق چایخوری روغن زیتون
یک قاشق چای خوری عسل
طرز تهیه ماسک موز و روغن زیتون
پوست موز را گرفته و کاملا آن را له کنید وعسل و روغن زیتون را با موز مخلوط کنید تا حالت خمیری شود بعد آن را بر روی پوست صورت قرار دهید و پس از 15 دقیقه آن را با آب ولرم پوست صورت خود را بشویید. ازاین ماسک هفتگی یک یا دوبار استفاده کنید .

 

گل سرشور :

 

گل سرشور باعث افزایش گردش خون می شود. و قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد.
مواد لازم
گل سرشور یک قاشق غذا خوری
آب یا گلاب مقدار کافی
ابتدا یک قاشق غذا خوری پودر گل سرشور را با مقدار کافی گلاب یا آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیرنرم دربیاید بعد از این ماسک بر روی صورت یا گردن تان بمالید و اجاز دهید تا خشک شود بعد با آب ولرم بشویید .

 


دارچین :


درمان طبیعی و مناسب دیگر برای پوست شل، دارچین می باشد . دارچین به تولید کلاژن پوست که برای سفتی و استحکام آن (پوست) ضروری است ، کمک می‌کند .
مواد لازم
پودر دارچین
پودر زردچوبه
روغن زیتون
شکر یا نمک نصف قاشق چای خوری

ابتدا یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین و یک قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه را با مقدار کافی روغن زیتون مخلوط کنید تا به شکل خمیر دربیاید. سپس نصف قاشق چای‌خوری شکر یا نمک به آن اضافه کنید ؛ بعد از این ماسک به صورت و گردن تان بمالید و بعد از مدت زمان 20 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید
دقت کنید که اگر به هر کدام از این مواد حساسیت دارید از این ماسک ها استفاده نکنید .

Rate this item
(1 Vote)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.