Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

نکاتی که قبل و بعد از لیزر کردن موهای زائد باید رعایت کنیم

لیزر کردن موهای زائد لیزر کردن موهای زائد

از بین بردن موهای زائد، همیشه یکی از دغدغه های ذهنی خانم ها و بعضی آقایان است. زمانی که نام ازبین بردن موهای زائد به میان میاد روش هایی مانند: اپیلاسیون، تیغ، بند و لیزر در ذهن ما تداعی میشود، که هرکدام از این روش ها معایب و مزایای خود را دارند. برای از بین بردن دائمی موهای زائد کارآمد ترین و سریع ترین روش لیزر موهای زائد است. به وسیله این روش موهای زائد زیادی پس از چند جلسه لیزر برای همیشه ازبین می روند، در اینجا ما شما را برای داشتن پوستی لطیف تر راهنمایی می کنیم.

اقداماتی که قبل از لیزر کردن موهای زائد باید انجام دهیم

حدود یک ماه قبل از انجام لیزر از قرار گرفتن مقابل نور مستقیم خورشید دوری کنید، به هیچ وجه از کرم های موبر استفاده نکنید؛ چهارده روز قبل از درمان از برنزه یا سولار کردن پوست پرهیز کنید،ازانجام اپیلاسیون یا سفید کردن پوست اجتناب کنید.
24ساعت قبل از انجام لیزر موهای ناحیه درمان را با تیغ بتراشید.
مراقبت های پوستی بعد از لیزر موهای زائد
واکنش های پوسنی بعد از درمان برای هر فرد متغیر بوده وبستگی به نوع پوست و مو و میزان طول لیزر دارد.
ممکن است شما در محل لیزر شده شاهد متورم شدن منافذ پوست شوید، یا در حین درمان و بعد از آن بوی سوختگی مو احساس کنید.در اداامه ما راهکارهایی را به شما ارائه میکنیم.

 

اقداماتی که بعد از لیزر کردن باید انجام دهیم

 بر روی ناحیه لیزر شده یخ بگذارید

بعضی از افراد به دلیل پوست حساسی که دارند ممکن است در قسمت لیزر شده بدن، احساس درد کنند یکی از روش های پیشنهاد شده استفاده از کیسه یخ میباشد.

 استفاده از ژل آلوئه ورا

اگر روی پوست خود احساس سوزش یا تورم بیش از حد یا تاول کردید،نیازی نیست شما به درمان زخم بپردازید. میتوانید از مرطوب کننده هایی مانند ژل آلوئه ورا استفاده کنید. در مدت زمان کمی، حساسیت پوستی را کامل برطرف میکند.

 کرم ضد آفتاب

اگر مصرف روزانه کرم ضد افتاب ندارید. بهتر است، پس از لیزر استفاده کنید. پوست درمقابل اشعه ماورا بنفش خورشید آسیب پذیر میشود.امکان دارد قسمت هایی ازپوست شما تیره تر شود که میتواند پوست شمارا از حالت یکنواخت بودن در بیاورد. برای دوری ازاین حالت سعی کنید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید به صورتی که حداقل SPF30 باشد.

دوری از حرارت

تا دو روز بعد از لیزر از حرارت دوری کنید، باید از رفتن به اتاق بخار، سونا ودوش آب داغ خودداری کنید.

 از کرم های سفید کننده استفاده نکنیم

کرم های آلفا هیدروکسی اسید و کرم های سفید کننده را تا زمانی پوست به حالت طبیعی خود بازگردد باید کنار گذاشته شود.تمیز ومرطوب نمودن پوست را میتوان پس از لیزر شروع کرد.

 استفاده از لوازم آرایشی

استفاده از لوازم آرایشی زمانی که ناحیه لیزر شده صورت شما می باشد، توصیه نمیشود. استفاده از این مواد باعث بسته شدن فولیکول های مو و تحریک شدن پوست می گردد. همچنین استفاده از داروهای ضد آکنه و پماد های موضعی را کنار بگذارید و فقط در صورت نیاز از از مواد آرایشی معدنی استفاده کنید .

 اصلاح موها

برای یافتن نتیجه بهتر پس از لیزر به هیچ روش دیگری فولیکول های مو را تحریک نکنید.مثال از روش هایی مانند کندن یا اپیلاسیون کردن موهای زائد دوری کنید. ( در مقاله قبلی راجب این که چه کار کنیم بعد از اپیلاسیون جوش نزنیم پیشنهاد کردیم در صورت بدست نیاوردن نتیجه مطلوب از روش لیزر موهای زائد استفاده کنید.) بنابراین اگر نیاز بود این مو هارا ازبین ببرید، حتما از تیغ استفاده کنید. در این روش ریشه های مو تحریک نشده و برای جلسه های بعدی لیزر آمادگی لازم را دارد.ممکن است شما بین جلسات درمان نیاز به ازبین بردن مو ها توسط تیغ داشته باشید،اما به مرور زمان این نیاز کمتر می شود. پس از درمان به مدت  24تا76 ساعت در صورت وجود تاول یا پوسته پوسته شدن از کشیدن تیغ خودداری کنید.

 مدت زمان بین جلسات

مدت زمان بین جلسات هر 4 تا 8 هفته یکبار میباشد که با توجه به نوع پوست، مو و میزان رشد طبیعی موهای شما متخصص این امر برای شما وقت بعدی جهت مراجه را تعیین میکند.

نتیجه گیری

برای داشتن ظاهری زیبا در مرحله اول نیاز به پوست شاداب و زیبا داریم. از مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد توضیح دادیم، با توجه به این مطالب شما میتوانید برای زیبایی پوست خود، تلاش کنید.
امیدوارم توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.