Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

ماساژ صورت و فواید آن

By نرگس یزدان پناه شهریور 19, 1397 378 2 comments
ماساژ صورت و فواید آن ماساژ صورت و فواید آن

در دنیا روش هاي گوناگونی جهت ماساژ صورت و دیگر اجزاي بدن وجود دارد. این ماساژ ها در بسیاري از آرایشگاه ها و استخرهاي زنانه ، و سالن هاي ارائه دهنده خدمات ماساژ انجام می گیرد . اما اینکه چقدر این موضوع در ایجاد سلامتی و زیبایی پوست مؤثرند نکته اي است که در ادامه این مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت .

انجام عملیات ماساژ از قدیم و در بسیاري از تمدن هاي اولیه بشري وجود داشته است . این موضوع در کشور هایی همچون چین ، ایران و هند قدمت بیشتري دارد . به گفته محققان ماساژ صورت می تواند تأثیرات فراوانی به دنبال داشته باشد . پیشگیري از پیري زود هنگام پوست و حفظ شادابی و جوانی صورت به مدت طولانی از مهم ترین و اصلی ترین فواید ماساژ صورت می باشد . اگر چه ماساژ صورت به صورت معمولی و ساده در منزل نیز قابل انجام است اما براي رسیدن به نتایج دلخواه بهتر است از یک متخصص در این زمینه بهره برد .


قواعد ماساژ صورت


ماساژ صورت داراي قواعدي است که با انجام آن ها می توان بهترین نتیجه را از این عمل به دست آورد . به عنوان مثال می توان از مواد طبیعی مانند روغن هاي گیاهی مفید در عملیات ماساژ صورت بهره برد . همچنین قبل از انجام ماساژ صورت باید پوست صورت و انگشتان دست از هر گونه آلودگی پاك گردند . نکته دیگر اینکه بهتر است براي شروع کار در مقابل آینه اي قرار گرفته و از پیشانی ماساژ را آغاز نماییم ماساژ صورت را بهتر است به صورت دایره وار و بسیار آهسته ، بدون کشش و با تمرکز و دقت بالا انجام گیرد . در مواردي مانند وجود زخم ، آکنه و جوش هاي چرکی و نیز وجود لنز در چشم این کار باید با احتیاط فراوانی صورت پذیرد . از دیگر توصیه ها توسط متخصصان در این امر این است که بهتر است ماساژ صورت در امتداد خطوط و چروك هاي پوست انجام داده شود . در ادامه به مهم ترین فواید ماساژ صورت اشاره می گردد .


فواید ماساژ صورت:


ریلکس شدن سلول هاي پوستی و چشم

بهبود حالت کششی و به اصطلاح قوام پوست

بهبود جریان خون در زیر پوست صورت

بهبود وضعیت پوست و افزایش قدرت عضلات صورت کاهش و از بین رفتن چین و چروك هاي کم عمق پوست

کاهش اضطراب و استرس هاي روزانه


در پایان ذکر این نکته ضروري است که در صورتی که فردي هیچگونه بیماري پوستی خاصی در صورت خود ندارد ، ماساژ صورت به عنوان یک اقدام تکمیل کننده در کنار دیگر اقدامات پیشگیرانه و درمانی براي حفظ سلامت و شادابی پوست می تواند کارایی فوق العاده اي به همراه داشته باشد .

Rate this item
(1 Vote)

2 comments

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.