Print this page

ماسک جوانه گندم برای شادابی پوست صورت Featured

By اصلانی فروردين 16, 1399 101 0
ماسک جوانه گندم برای شادابی پوست صورت ماسک جوانه گندم برای شادابی پوست صورت

ماسک جوانه گندم برای شادابی پوست صورت ، خانم ها علاقه زیادی به استفاده از ماسک های صورت برای زیبایی پوست خود دارند. برخی ماسک ها را می توان به صورت خانگی و با هزینه کم تهیه کرد.

ماسک جوانه گندم یکی از پر طرفدارترین ماسک ها در بین بانوان می باشد. در این مقاله به آموزش تهیه 4 ماسک خانگی با جوانه گندم خواهیم پرداخت.


مزایای استفاده از پودر جوانه گندم برای پوست


از آنجایی که این ماده حاوی ویتامین ای و سی بوده قادر است لک های ناشی از آفتاب را از بین ببرد. جوانه گندم دارای خاصیت ضد لک، ضد جوش، ضد چروک بوده وبه دلیل دارا بودن موادی مانند فسسفر، روی، آهن، اسید فولیک، کلسیم، منیزیم و ویتامین هایی مانند B-A-B1-B2-E1- E12 سبب جوانی پوست شده و در کاهش تیرگی های صورت و همچنین چاق شدن صورت تاثیر بسزایی خواهد داشت. حال در ادامه مقاله به آموزش تهیه 4 ماسک پودر جوانه گندم خواهیم پرداخت.

 

انواع ماسک پودر جوانه گندم


ماسک جوانه گندم و شیر: برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم را با مقداری شیر ترکیب کرده تا به غلظتی مناسب برسد و بر روی پوست قرار بگیرد و حدود یک ربع بر روی پوست صورت قرار دهید.از این ماسک برای لطافت و درخشندگی پوست استفاده می کنند.


ماسک جوانه گندم و ماست: برای تهیه این ماسک سه قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق پودر جوانه گندم ترکیب کنید و به مدت 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. از این ماسک برای کاهش التهابات پوست صورت استفاده می کنند.


ماسک جوانه گندم و سیب زمینی: برای تهیه این ماسک پودر جوانه گندم را با یک سیب زمینی رنده شده و چند قطره آبلیمو با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و حدود نیم ساعت بر روی پوست خود قرار دهید. از این ماسک برای چاق شدن پوست صورت استفاده می کنند.


ماسک جوانه گندم و نشاسته: برای تهیه این ماسک پودر جوانه گندم را با نشاسته ترکیب کرده و مقداری گلاب هم به آن اضافه نمایید. ماسک را به آرامی به مدت 10 الی15 دقیقه بر روی صورتتان بگدارید و در نهایت با آب سرد بشویید. از این ماسک می تونید برای لایه برداری و شفاف کردن پوست صورت خود استفاده نمایید.


نتیجه پایانی


همانطور که مشاهده کردید می توان از پودر جوانه گندم تعداد بسیاری ماسک طبیعی تهیه نمود که هر یک برای شفاف سازی، لایه برداری، لطافت و چاق شدن پوست صورت کاربرد دارند. امیدواریم این ماسک ها را تهیه کرده و شاهد آثار خوب آن بر روی پوست صورتتان باشید. در مقاله های بعدی ماسک های طبیعی بیشتری را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

Rate this item
(0 votes)