Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

مراقبت از مو در فصل پاییز Featured

مراقبت از مو در فصل پاییز مراقبت از مو در فصل پاییز

مراقبت از مو در فصل پاییز ، با شروع فصل پاییز و تغییر آب و هوا سرما تاثیر زیادی روی لطافت پوست و مو می گذارد . مراقبت از پوست و مو در فصل های سرد با فصل های گرم متفاوت است . در مقاله های قبلی راه های جلوگیری از خشکی پوست به شما آموزش داده شد .

امروز در این مقاله راه هایی برای مراقبت از موها در فصل پاییز آموزش داده می شود :

 

تاثیرات آب و هوا روی موها :


در آب و هوای سرد رشد موها کم می شود و احتمال ریزش مو زیاد است. هوای سرد باعث خشکی و آسیب رسیدن به مو می شود . هوای گرم خانه و هوای سرد بیرون می تواند یک لایه مواد از کوتیکول و رطوبت روی موها قرار دهد و باعث خشکی موها شود . اگر می خواهید موهایی لطیف و درخشان داشته باشید می توانید با کم هزینه ترین راهکارها سلامت موهایتان را حفظ کنید .


6 راه مراقبت از مو در سرما:


1-هر روز حمام نکنید : 


هوای سرد موهای شما را خشک می کند و نیاز به هر روز شستن موها نیست . اگر هر روز حمام کنید رطوبت موها که راهی برای حفاظت موها در فصل پاییز و زمستان است از بین می رود و باعث خشکی بیشتر موها می شود . در فصل هایی با آب و هوای سرد 2 یا 3 بار حمام کردن و شستن موها کافی است .


2- استفاده از نرم کننده : 


اگر موهای چربی دارید بهتر است در فصل های سرد از یک مرطوب کننده سبک استفاده کنید . و افرادی که جنس موهایشان خشک است باید از مرطوب کننده های عمیق استفاده کنند . برای استفاده از نرم کننده باید 15 دقیقه قبل از حمام مرطوب کننده را به موها به ویژه پایین موها بزنید و بعد از زمان مشخص شده موها را بشویید .


3- شامپو بچه : 


شامپو هایی که مخصوص بچه ها هستند مواد شیمیایی کمتری دارند . بهتر است در هفته حداقل یکبار از شامپو بچه استفاده کنید . استفاده از نرم کننده همراه با شامپو بچه می تواند به نرمی موهای شما کمک کند.


4- روغن های طبیعی : 


استفاده از روغن های طبیعی فقط مخصوص فصل پاییز و زمستان نیست . مو در همه ی فصل ها نیاز به تغذیه دارد اما در فصل سرما نیاز به رسیدگی بیشتری دارد . شما می توانید چند قطره روغن نارگیل به شامپو خود اضافه کنید و بعد از حمام قسمت پایین موها را با روغن های طبیعی ماساژ دهید .


5- ماساژ موها : 


شاید کمی عجیب به نظر برسد اما ماساژ پوست سر می تواند باعث افزایش گردش خون و رشد بیشتر موها شود . برای ماساژ می توانید از روغن های گیاهی نیز استفاده کنید که باعث بهبود و سلامت موها می شود .


6- دوش آب سرد یا ولرم : 


دوش گرفتن با آب داغ باعث آسیب موها می شود . برای حمام کردن از آب ولرم استفاده کنید. آب سرد نیز باعث درخشندگی موها می شود .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.