Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

نحوه انتخاب کرم دور چشم Featured

By اصلانی فروردين 19, 1399 64 0
نحوه انتخاب کرم دور چشم نحوه انتخاب کرم دور چشم

نحوه انتخاب کرم دور چشم ، پوست دور چشم به دلیل ظرافت و حساسیتی که دارد بیشتر در معرض چروک و افتادگی قرار می گیرد، به طوری که با افزایش سن این نواحی زودتر از سایرنقاط پوست دچار فرسودگی می شوند.

متخصصان بر این باورند برای پیشگیری و جلوگیری از چروک دور چشم باید همواره این نواحی را مرطوب نگهداشت، برای این منظور کرم های دور چشم مناسب ترین روش برای این کار به شمار می روند.


فواید استفاده از کرم های دور چشم


مواد مغذی که در کرم های معمولی وجود دارد بیشتر از مواد مغذی موجود در کرم های دور چشم است، به همین سبب چنانچه طولانی مدت از این کرم های معمولی برای دور چشم استفاده شود به سبب نازک بودن پوست دور چشم و جذب بالا، می تواند عوارضی ایجاد کند، به همین دلیل توصیه می شود برای مرطوب نگهداشتن پوست دور چشم از کرم های مخصوص این نواحی استفاده کنید. ترکیبات این کرم ها به طور ویژه برای این نواحی ساخته شده اند و با رطوبت دهی مناسب با حجم کمتر و قیمت بیشتر سبب کاهش چین و چروک و رفع تیرگی های دور چشم می شوند.


مواد تشکیل دهنده کرم های دور چشم


اغلب کرم های دور چشم از ویتامین هایی مانند آ، سی، ای تشکیل شده اند. کرم های دور چشم را می توان هم در روز و هم در شب هنگام خواب استفاده کرد. البته برخی کرم های دور چشم دارای خواص ضد آفتابی نیز می باشند و از تابش نور خورشید و اثرات اشعه ماوراء بنفش جلوگیری می کنند، پس بهتر است این کرم ها را در طول روز به منظور مراقبت بیشتر استفاده کنید. در سنین جوانی از کرم هایی استفاده کنید که حاوی اسید هیالورونیک هستند، پس از سی سالگی از کرم های دور چشم حاوی ویتامین سی، چای سبز و آنتی اکسیدان ها، استفاده نمایید و در سنین 40 تا 50 سالگی بهتر است کرم هایی را که حاوی رتینول هستند به کار برید. با استفاده از این نوع کرم ها خطوط دور چشم کاهش یافته و تیرگی های آن از بین می روند. کسانی هم که سن بالاتری دارند باید از کرم های حاوی فاکتورهای رشد اپیدرمال استفاده نمایند. فاکتورهای رشد سبب تحریک رشد سلول های پوستی می شوند.


نتیجه پایانی


در انتخاب کرم های دور چشم فقط به قیمت محصول توجه نداشته باشید به این معنی که کرم های دور چشم گران ضرورتا به این معنی نیست که بهتر عمل می کنند. بلکه باید به مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.