Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
×

هشدار

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: پوشه را نمی تواند ایجاد نمایدPath: /home/lastadmin/public_html/cache/com_templates

کربوکسی تراپی چیست Featured

By اصلانی فروردين 07, 1399 88 0
کربوکسی تراپی چیست کربوکسی تراپی چیست

کربوکسی تراپی چیست ، یکی دیگر از روش های زیباسازی پوست صورت و بدن کربوکسی تراپی می باشد. در این روش گازی به نام کربنیک توسط دستگاهی به زیر پوست تزریق می شود. کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن می باشد هنگامی که این گاز وارد زیر پوست می شود

بدن به طور طبیعی آن منطقه از بدن را به عنوان کمبود اکسیژن شناسایی می کند و اکسیژن بیشتری را به آن قسمت انتقال می دهد، با افزایش گردش خون در آن قسمت ترمیم سلولی اتفاق می افتد.


مزایای کربوکسی تراپی


از این روش برای ترمیم، رفع سیاهی زیر چشم، کاهش ترک های پوستی ناشی از زایمان و چاقی،لاغری، جوانسازی، کاهش چین و چروک استفاده می شود. دستگاه کربوکسی یک مخزن گاز دی اکسید کربن و یک خروجی دارد که سوزنی شکل است و زیر پوست وارد می شود که شدت و میزان گاز خروجی توسط پزشک با توجه به محل درمان و نوع عارضه کم و زیاد می شود. در درمان ترک های پوستی با تزریق گاز زیر پوست کمی سوزش احساس می شود و در درمان سلولیت به دلیل تزریق حجم بیشتری از گاز، کمی فشار و کشش احساس خواهد شد و در زیر پلک ها بعد از تزریق کمی تورم به وجود می آید که بعد از گذشت ده دقیقه و جذب گاز توسط پوست، تورم از بین خواهد رفت. کربوکسی روش مناسبی برای از بین بردن سلولیت و رسوبات چربی بعد از عمل لیپوساکشن در نواحی بالایی زانو می باشد و سبب بازسازی و ضخیم شدن و صاف شدن پوست خواهد شد. البته کربوکسی برای برخی افراد مثلا افراد دارای نارسایی کلیه، بیماران دیالیزی، افراد باردار، بیماران سرطانی، بیماران کم خونی، بیماران مغزی و بیمارانی که شیمی درمانی می شوند، ممنوع اعلام شده است.


مدت ماندگاری کربوکسی


هنگامی که افراد برای استفاده از این روش به پزشک معالج مراجعه می کنند پزشک با توجه به نوع و شدت ضایعه تعداد جلسات درمان را برای بیمار تعیین می کند. فاصله بین این جلسات حدودا چند هفته می باشد. مثلا اگر تعداد جلسات درمانی ده هفته باشد هر دو هفته یک بار کربوکسی انجام می شود، که در مراحل پایانی خود بیمار شاهد تغییرات محسوس در پوست خود خواهد بود. بعد از اینکه دوره درمان کامل شد، ماندگاری اثر درمان حدودا تا 2 سال دوام خواهد داشت. در ضمن یکی دیگر از مواردی که در نتیجه درمان موثر است، شرایط جسمانی فرد است به این معنی که بیماری هایی مانند بیماری های عفونی و پر کاری یا کم کاری تیروئید سبب می شود نتیجه درمان آنطور که باید و شاید مطلوب نباشد. قبل از عمل کربوکسی لازم است پزشک را از شرایط جسمانی خود آگاه کرده تا وی بتواند برای درمان شما، تصمیم بهتری بگیرد. در طول درمان بهتر است از اضطراب دوری کنید و رژیم های غذایی سنگین نگیرید تا کربوکسی بهترین اثر را داشته باشد.


نتیجه پایانی


برای کربوکسی تا کنون عارضه جانبی خاصی مطرح نشده است چنانچه این عمل توسط پزشک متخصص انجام شود و فرد دچار بیماری خاصی نباشد هیچ عارضه ای به دنبال نخواهد داشت و بهترین نتیجه حاصل می شود.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.