Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

5 راه اورژانسی برای رفع جوش ها Featured

5 راه اورژانسی برای رفع جوش ها 5 راه اورژانسی برای رفع جوش ها

5 راه اورژانسی برای رفع جوش ها ، آیا تمایل دارید با روش های بسیار آسان و سریع جوش هایتان را از بین ببرید؟ در این مقاله راه هایی برای رفع اورژانسی جوش ها گفته شده است.

در بسیاری از موارد ممکن است قبل از یک قرار مهم یا یک مهمانی جوش هایی روی صورت خود ببینید. با 5 روش آسان شما می توانید سریعا این جوش ها را رفع کنید.


5 راه سریع برای درمان جوش:


1- یخ:


قرار گرفتن یخ روی جوش باعث کاهش التهاب آن می شود. یخ غدد چربی را وادار می کند منقبض شده و چربی و میکروب ها را از آن قسمت پوست بیرون می کند.
روش استفاده: یک تکه یخ را در پارچه ای نخی قرار دهید و روی جوش خود بمالید. این کار را می توانید چند بار در روز انجام دهید. با این روش در عرض یک یا دو روز جوش شما از بین می رود.


2- عسل:


عسل خاصیت ضدباکتری دارد و می تواند میکروب های اطراف جوش ها را از بین ببرد.وقتی که میکروب ها کاهش پیدا کنند سرعت بهبود جوش نیز زیاد می شود.
روش استفاده: مقداری عسل طبیعی را روی پنبه یا گوش پاک کن بریزید و روی جوش ها بمالید. اجازه دهید عسل 20 دقیقه روی جوش ها بماند و بعد از این مدت صورت را با آب سرد بشوئید.


3- آبلیمو:


استفاده از اب لیموی تازه یکی از راه های بسیار موثر برای رفع جوش ها می باشد. آب لیمو خاصیت میکروب کشی دارد و چربی ها را بیرون می راند.
روش استفاده: شب هنگام خواب گوش پاک کن را به آب لیمو آغشته کنید و روی جوش ها بمالید و اجازه دهید آب لیمو تا صبح روی پوست شما بماند.


4- خمیردندان:


خمیر دندان در رفع جوش بسیار موثر است. اگر بعد از گذاشتن یخ روی جوش از خمیر دندان استفاده کنید تاثیر فوق العاده ای را شاهد خواهید بود. حتما به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از خمیر دندان های ژله ای و دارای سفید کننده برای رفع جوش موثر نیست.
روش استفاده: قبل از خواب مقداری خمیر دندان را روی جوش بمالید و اجازه دهید تا صبح روی جوش باقی بماند. صبح می توانید صورتتان را با آب سرد شستشو دهید. اگر می خواهید این کار را در طول روز انجام دهید بگذارید خمیردندان 30 دقیقه روی جوش بماند.
نکته: اگر پوست حساسی دارید از این روش استفاده نکنید .


5- جوش شیرین:


جوش شیرین پوست را لایه برداری می کند. جوش شیرین راه خروج چربی ها را باز می کند و سلول های مرده جوش ها را از بین می برد . روش استفاده: با مخلوط کردن آب، آبلیمو و جوش شیرین یک خمیر درست کنید. پوست را با مایع شستشو دهنده ی مخصوص پوستتان بشوئید و در حالی که نمدار است خمیر را روی جوش ها بمالید . بعد از خشک شدن خمیر روی پوست می توانید خمیر را با آب گرم پاک کنید . استفاده ی زیاد از جوش شیرین می تواند باعث خشکی پوست شود.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.