Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

بیماری های موجود در استخر

By امیر ایلخانی شهریور 04, 1397 447 0
بیماری های موجود در استخر بیماری های موجود در استخر

بیمار شدن پس از رفتن داخل استخر رابطه مستقیم با آب آن دارد که به احتمال بسیار بالا آلوده بوده است . با اینکه شنا ورزشی شاد هیجان انگیز است اما باید بدانید هر سال افراد بسیاری دچار بیماری هایی می شوند که سرچشمه آن استخر یا وان های آب گرم و یا حتی پارک های آبی بوده اند .

البته نباید دلهره به سراغ شما بیاید که دیگر نباید به استخر بروید زیرا تا هنگامی که PH و کلر آب استخر درست باشد مواد گندزدا می توانند میکروب های درون استخر را از میان ببرند . با این وجود اقدام های احتیاطی می تواند جلوی بیمار شدن شما را بگیرد .


انگل کریپتو عامل اسهال در استخر:


بزرگترین عامل اسهال گرفتن پس از استخر انگلی به نام کریپتو است که در برابر مواد گندزدا نیز مقاوم است . این انگل در مدفوع وجود دارد و ممکن است به وسیله شناگران به آب راه یابد و هاگ های آن تا روزها روی سطح آب مب مانند . اگر این انگل وارد بدن شما شود تا دو هفته با اسهال درگیر خواهید بود برای جلوگیری از این بیماری مراقب باشید که آب استخر را نخورید .


قرمزی چشم هایتان از کلر آب نیست:


برخلاف آنچه که بسیاری فکر می کنند چشم ها در استخر به دلیلی کلر قرمز نمی شوند بلکه ادرار . عرق و آلودگی وارد چشم ها می شوند و باعث قرمزی می شوند . هنگامی کلر با این موارد ترکیب شود بوی شدیدی تولید می کند که برخی فکر می کنند بوی کلر خالص است .بیماری گوش شناگران را جدی بگیرید:


بسیاری از کسانی که به استخر می روند پس از مدتی گوشهایشان دچار عفونت می شود . دلیل این بیماری وارد شدن باکتری موجود در آب به گوش و رشد و گسترش آن است.به همین دلیل باید از گوش گیر استفاده کنید تا مرجای ورودی آن بسته شود .


راش های پوستی تان آب گرم:


با اینکه رفتن در آب گرم خوشایند است اما باکتری سودوموناس در کمین شما است و می تواند عفونت پوستی به نام راش را به وجود بیاورد . این میکروب در آب زندگی  و در وان آب گرم گسترش پیدا می کند . برای اینکه جلوی انتقال آن را بگیرید خودتان را با آب و صابون بشویید تا آب گرم وان از روی پوست شما شسته شود .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.