Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

جدیدترین روش جراحی بینی

By آخرین مد آبان 02, 1397 1073 8 comments
جدیدترین روش جراحی بینی جدیدترین روش جراحی بینی

مطمئن ترین روش جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty) یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی در ایران و کشور های دیگر ، شناخته شده است . هدف از انجام عمل رینوپلاستی ، بهبود عملکرد تنفسی و یا تغییر شکل ظاهری بینی می باشد . افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و یا از اختلالات تنفسی رنج می برند ، با تحقیق و بررسی های اولیه ، اقدام به جراحی بینی و یا رینوپلاستی می کنند .


قطعاً برای هر فرد مهم است که بعد از انجام عمل بینی، به فرم ایده آل مد نظرخود برسد . آیا بینی دقیقاً شبیه همان فرم ایده آل ذهنی می شود یا خیر؟ و یا چگونه جراح ، خواسته های متقاضی را درک می کند؟
طبق پرسشنامه هایی که پژوهشگران در خصوص میزان رضایت متقاضیان عمل بینی، انجام داده اند ، اکثر افراد اینگونه بیان کرده اند که جراح اصلاً به خواسته آنها توجه نکرده است و نتیجه نهایی جراحی بینی مطابق با تصور ذهنی و ایده آل آن ها نبوده است .


جراحی مجازی بینی:


جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهرهمندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می شود ، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد . جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به ذهن متقاضی که قصد عمل بینی دارد ، کمک می کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید . طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی ، مربوط به نتیجه جراحی است ، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.


 
ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است ، متقاضی جراحی زیبایی می تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود ، از زوایای مختلف نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود ، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند . به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت ، موجب می شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند . در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی ، می تواند پیش از جراحی ، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد ، آشنا خواهید شد .


1)    مشاوره زیبایی شناسی:


نکته ای که حائز اهمیت است ، هنگام مراجعه به متخصصین گوش و حلق و بینی و یا متخصص جراحی پلاستیک قبل از انجام هر گونه عمل بینی چه عمل زیبایی و چه درمانی ضروری است مشاوره و گفتگو با بیمار قبل از انجام جراحی بینی انجام شود ، این امر سبب می شود که جراح خواسته های بیمار را به خوبی بداند .


2)    اسکن سه بعدی بینی:


در گام بعدی، اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای ، انجام می شود . تصویر برداری سه بعدی موجب می شود ، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند .

 

3)    طراحی سه بعدی بینی:


پس از آنکه اسکن سه بعدی از چهره فرد انجام شد ، مراجعه کننده جراحی بینی طی یک جلسه مشاوره ، به همراه جراح می تواند تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی بر روی چهره اعمال کند .
 
در درجه اول با استفاده از طراحی سه بعدی، جراح از دیدگاه و سلیقه بیمار خود آگاهی کامل پیدا می کند و در درجه دوم متقاضی می تواند تمامی تصورهای ذهنی خود را مشاهده کند و بتواند پیش از جراحی بینی ، چهره ایده آل خود را مشاهده کند . اما این سوال مطرح خواهد شد که جراح چگونه می تواند در حین جراحی به قول خود عمل کند و بینی را مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده ، جراحی کند . پاسخ این سوال در استفاده از تکنولوژی های برتر مهندسی در علم پزشکی ، به منظور کاهش ریسک جراحی می باشد که در ادامه این مقاله ، توضیح داده شده است .


4)    آنالیز دقیق تغییرات بینی:


پس از طراحی انجام شده در جلسه مشاوره ، تیم مهندسی طراح طب بر اساس طراحی انجام شده ، آنالیز دقیقی از تغییرات فرم بینی انجام میدهد . آنالیز تغییرات به جراح کمک می کند تا پیش از شروع جراحی ، دیدگاه کاملی از تغییرات فرم بینی داشته باشد . به طور مثال همانطور که در شکل قابل مشاهده است ، بنابر طراحی سه بعدی انجام شده برای متقاضی ، جراح  به خوبی می داند در کدام ناحیه از بینی ، چه تغییراتی را به چه میزانی باید انجام دهد .


 
5)    قالب کنترلی:


در گام بعدی مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی ، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی ، به عنوان قالب کنترلی را طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می سازند .
این ابزار به جراح این امکان را می دهد تا در حین جراحی ، فرم بینی را با آن چک کند . اگر قالب بر روی بینی کاملاً منطبق نشود ، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده ، دست یابد .  به عبارت دیگر ، پایان زمان جراحی ، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد .
بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب های کنترلی) ، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد .
قالب های کنترلی برای انواع بینی ها (گوشتی ، استخوانی ، ترمیم بینی ، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی سه بعدی انجام شده متقاضی ، در جلسه مشاوره با جراح، می باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد .
هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می شود ، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس های دو بعدی فرد ، به کلینیک جراحی ارسال میگردد ؛ از آن رو عکس و تصاویر طراحی سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می گردد . بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است ، جراحی خود را انجام می دهد . به دلیل تاثیر زیاد نتیجه جراحی بینی در زندگی فرد ، اکثر متقاضیان جراحی بینی بر این باور هستند که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ، میتوان ریسک عمل جراحی را کاهش داده و اطمینان داشته باشند که جراح آن ها در حین جراحی ، از خواسته آن ها مطلع می باشد و به همین دلیل با استفاده از تکنولوژی اسکن ، طراحی سه بعدی و قالب کنترلی میزان رضایت متقاضیان جراحی بینی افزایش چشمگیری داشته است .

منبع : https://tarahteb.com

Rate this item
(27 votes)

8 comments

 • ali
  Comment Link ali دوشنبه, 07 آبان 1397 12:34

  این خانمی که تو عکسه باید چونه اش رو هم عمل کنه خیلی عقبه

 • مهتاب
  Comment Link مهتاب دوشنبه, 07 آبان 1397 12:33

  با این روش عمل هم صورت آدم زیبا می شه و هم طبیعی در میاد . چون یه جوری صورت رو آنالیز و عمل می کنن که همه اجزا صورت تنناسب داشته باشن

 • لست مد
  Comment Link لست مد دوشنبه, 07 آبان 1397 08:50

  سلام الهام عزیز ، بله کاملا روش خوبیه و شما می توانید به راحتی به این روش از جراحی عمل بینی اعتماد کنید . بسیار روش کاملی است .

 • مونا قاسمی
  Comment Link مونا قاسمی یکشنبه, 06 آبان 1397 12:43

  این روش عمل خیلی خوبه ، واقعا میشه روی نتیجه اش حسای کرد . منم انجام دادم به همه هم پیشنهاد می کنم

 • elham
  Comment Link elham شنبه, 05 آبان 1397 11:12

  سلام . آیا این روش واقعا روش خوبیه ؟ کسی انجام داده ؟ لطفا راهنماییم کنید . ممنون میشم .

 • elham
  Comment Link elham شنبه, 05 آبان 1397 11:12

  سلام . آیا این روش واقعا روش خوبیه ؟ کسی انجام داده ؟ لطفا راهنماییم کنید . ممنون میشم .

 • زهرا
  Comment Link زهرا پنج شنبه, 03 آبان 1397 18:54

  این روش واقعا فوق العادس چون قبل عملا میتوید نتیجه کار رو ببینی و نظر بدی . کاش در مورد هزینه عمل بینی های استخوانی هم توضیح می دادید

 • میثم آقاجانی
  Comment Link میثم آقاجانی چهارشنبه, 02 آبان 1397 12:13

  من چند وقته میخوام جراحی کنم این سیستم و دیدم و درموردش تحقیق کردم اولش فکر کردم تبلیغه ولی با کمی تحقیق دیدم واقعا خارج کشور هم دارن شروع میکنم با این روش جراحی کنن و دردرجه اول خیلی خوشحالم حداقل تو این یه مورد مثل همه جای دنیا داریم پیشرفت میکنیم امیدوارم یه روزی بتونم منم جراحی کنم :»))

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.