Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 919

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی چیست ؟

جراحی زیبایی بازو یا برایکوپلاستی چیست ؟ جراحی زیبایی بازو یا برایکوپلاستی چیست ؟ جراحی زیبایی بازو یا برایکوپلاستی چیست ؟

عمل جراحی زیبایی بازو یا برایکوپلاستی از طریق حذف چربی و پوست اضافی باعث می شود بازو لاغرتر و سفت تر شود . این عمل جراحی به تازگی در ایران روایج یافته و نتایج رضایت بخشی برای انجام دهندگان این عمل حاصل کرده است . البته قابل ذکر است که لیپوساکشن ( اگر نمی دانید لیپوساکشن چیست ؟ حتما بخوانید ) هم می تواند چنین کاری را انجام دهد .

 

عمل جراحی زیبایی بازو یا برایکو پلاستی

وقتی بیماران از حالت بازو های خود راضی نیستند ، غالبا این ناراحتی را به دو صورت بیان می کنند : اول آن که پوست و چربی اضافی بازویشان آویزان، شل و بد حالت است و دیگر اینکه بازویشان زیادی بزرگ است و نمی گذارد اندامشان حالتی زنانه داشته باشد . بسیاری از خانم هایی که این مشکل را دارند می گویند پوشیدن لباس های بدون آستین و آستین کوتاه برایشان عذاب آور است و باعث می شود معذب شوند و از طرفی پیدا کردن لباسی مناسب برایشان سخت است و اکثر آن ها به اجبار لباسی بزرگتر از سایز خود را می خرند . همه این مشکلات با عمل جراحی زیبایی بازو یا برایکوپلاستی رفع می شود .

 

عمل برایکو پلاستی یا جراحی زیبایی چگونه انجام می شود ؟

برایکو پلاستی یا همان جراحی زیبایی بازو به هدف لاغر و صاف شدن بازو ها انجام می شود . به این منظور توده های چربی انباشته شده در بازو ها و پوست اضافی خارج می شود . لاغر کردن بازو ها از دو طریق لیپوساکشن بازو و حذف مستقیم پوست اضافه ی ناحیه بالای بازو انجام می گیرد . در این عمل نواحی بالای آرنج تا زیر بغل تحت عمل قرار می گیرد .

 

برایکوپلاستی برای چه کسانی مناسب است ؟

این عمل به افرادی پیشنهاد می شود که شل شدگی و آویزان بودن پوست قسمت بالای بازویشان ، نارضایتی زیادی برایشان به وجود آورده است . نارضایتی های پوستی اغلب به دلایل تغییرات وزنی ( افزایش / کاهش وزن ) ، اثرات تخریبی نور خورشید ، سن و یا ژنتیک اشخاص رخ می دهد .
بسیاری از مراجعینی که اندازه بازوهایشان بسیار بزرگتر از سایز دیگر اندام های آن ها است و به دنبال کوچک کردن بازوهایشان و ایجاد تناسب نسبت به بدنشان هستند ، برای این عمل مناسب هستند .
بعضی از اشخاصی که بازوهایشان به دلیل کاهش شدید وزن ناشی از رعایت رژیم های غذایی لاغر کننده و یا جراحی های چاقی ، شل و افتاده شده است ، کاندیدای مناسبی برای برایکو پلاستی هستند .
افرادی که با افزایش سن ، دچار افتادگی در ناحیه پوست بازو شده اند و اگر این عمل را انجام ندهند ، به مرور زمان گسترش می یابد .
این عمل مناسب افرادی است که سلامتی کامل دارند . البته قابل ذکر است این عمل در هر سنی قابل انجام است .

 

نکاتی در مورد عمل جراحی برایکوپلاستی

یکی از مهم ترین نکاتی که در جراحی برایکو پلاستی باید در نظر داشته باشید ، این است که در جراحی زیبایی بازو، اسکار آن از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج وجود دارد . معمولا محدودیت هایی در رابطه با نواحی اسکار بازو در آن قرار گرفته ، وجود دارد . برای مثال در پوشیدن لباس های بدون آستین ممکن است محدودیت ایجاد کند . البته تعداد افرادی که خواهان حذف پوست اضافی بازوهایشان هستند بیشتر از افرادی است که قصد دارند اسکار ناشی از آن را حذف کنند .
همچنین برشی در اندازه 2-3 سانتی متر به منظور لیپوساکشن ایجاد می شود . معمولا در مشاوره های قبل از برایکو پلاستی افراد متوجه می شوند که این عمل برایشان مناسب هست یا نه .

 

جزئیات عمل زیبایی جراحی بازو

پزشک جراح معمولا این عمل را با بیهوشی عمومی انجام می دهد . او قبل از شروع عمل ، مناطقی را که باید لیپوساکشن شوند و یا حذف پوست اضافه قرار بگیرد ، مشخص می کند . هنگامی که شخص بیهوش است ، جراح در ابتدا عمل لیپوساکشن را برای کاهش حجم بازو و حذف آسان پوست اضافی در مرحله بعد انجام می دهد . سپس پوست اضافی و چربی متصل به آن را حذف می کند . البته پزشک جراح باید به این توجه داشته باشد که حذف پوست باید با مقدار چربی حذفی تناسب داشته باشد چرا که در غیر این صورت ، پوست بازو ممکن است تنگ تر ویا گشاد تر از حالت نرمال شود . پس از آن محل برش بخیه زده شده و پانسمان می شود . این اعمال هم بلا فاصله روی بازوی دیگر هم انجام می شود و در آخر پس از پایان این اعمال ، شخص به هوش خواهد آمد .

 

دوره نقاهت پس از برایکو پلاستی


بازیابی بلافاصله پس از براکیوپلاستی

پس از عمل جراحی لیفت بازو ، شخص تحت جراحی قرار گرفته به اتاق ریکاوری منتقل شده و در آنجا تحت نظارت کامل پزشکان و پرستاران قرار می گیرد . زمانی که شرایط بیمار از نظر عمومی برای مرخصی مناسب بود ، به وی اجازه داده می شود که از بیمارستان مرخص شود .

دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی در منزل

پس از عمل برایکوپلاستی ، تا یک هفته بیمار نباید هیچ گونه فعالیتی با دست های خود انجام دهد . در این هفته دست ها پانسمان می شود  و در حالت خواب و نشسته باید کمی بالا تر از بدن قرار داده شوند . توصیه می شود که زیر هر دست یک بالش قرار داده شود ، به این ترتیب تورم دست ها و درد آن ها کاهش می یابد و به طور کلی روند بهبود تسریع می یابد . بازوها در 1-2 هفته اول ممکن است در لمس دردناک باشند . احساس سوزش مختصر در بازوها برای 1-2 هفته اول طبیعی می باشد . پزشک اجازه انجام فعالیت های سبک را پس از پایان هفته دوم به بیمار خواهد داد . اما انجام هرگونه فعالیت ورزشی با بازوها برای 4 هفته پس از عمل ممنوع است . معمولا چند داروی مسکن را برای اکثریت بیماران تا یک هفته پس از عمل براکیوپلاستی برای تسکین درد تجویز می شود .

 

مراجعه به پزشک جراح پس از برایکوپلاستی

یک هفته پس از انجام براکیوپلاستی باید به پزشک خود مراجعه کنید . در آن جلسه پانسمان بازوها باز می شوند و بخیه ها کشیده می شوند . پس از آن دوباره بازوها را پانسمان می کند . البته این پانسمان قابل تعویض بوده و باید پس از هر بار استحمام تعویض گردد . مراجعه بعدی شما به پزشک ، دو هفته ، شش هفته و شش ماه ، پس از عمل جراحی خواهد بود . که در هر ملاقات وی میزان وضعیت بهبودی زخم ها را بررسی خواهد کرد .

 

سخن پایانی

برایکوپلاستی همانند دیگر اعمال جراحی پلاستیک عوارض و خطرات خود را دارد . در این جراحی ، خطرات نادرند اما ممکن است رخ دهند . در اولین جلسه مشاوره براکیوپلاستی، پزشک جراح همه ی خطرات و عوارض مربوطه در این جراحی را برای بیماران خود به طور کامل شرح می دهد .
     

Rate this item
(2 votes)

3 comments

 • لست مد
  Comment Link لست مد پنج شنبه, 10 آبان 1397 09:24

  چرا دوست عزیز عوارض برایکوپلاستی مثل عوارض لیپوساکشن هستش

 • ذهره
  Comment Link ذهره دوشنبه, 07 آبان 1397 08:55

  چقدر خوب و عالی . واقعا دیگه برنمیگرده ؟ عوارض به خصوصی که نداره ؟

 • مهتاب
  Comment Link مهتاب دوشنبه, 07 آبان 1397 07:27

  واقعا بازو های خوش فرم خیلی تو تناسب اندام مهمه . من بازو هام نسبت به بدنم خیلی بزرگه اما همه اش عضله است . نمی دونم برایکو پلاستی به دردم می خورده یا نه ؟!

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.