Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

درمان سیاهی دور چشم با 10 روش کاملا طبیعی

By مریم خطیبی آبان 05, 1397 666 4 comments
درمان سیاهی دور چشم با 10 روش کاملا طبیعی درمان سیاهی دور چشم با 10 روش کاملا طبیعی

درمان سیاهی دور چشم با 10 روش کاملا طبیعی ، سیاهی اطراف چشم ، چندان مشکل جدی و خطرناکی نیست اما سبب می‌شوند تا چهره افراد را خسته ، بی‌حوصله ، بیمار و پیرتر نشان دهد ، اگر این موضوع برایتان آزار دهنده است می توانید به راحتی با چند روش خانگی ساده ان ها را از بین ببرید . در ادامه با ما همراه شوید تا با 10 راه حل خانگی برای از بین بردن این سیاهی ها آشنا شوید .


روغن بادام:


روغن بادام ، مخلوط ترکیبی بسیارعالی برای از بین رفتن سیاهی دور چشم است . با چرب نمودن اطراف چشم با روغن بادام به از  ، بین رفتن این سیاهی  ها کمک کنید . علاوه بر روغن بادام می توانید از ویتامین ایی نیز استفاده کنید . روغن بادام را حتما قبل از خواب به  دور چشم بمالید و به آرامی آن را ماساژ دهید . و کل شب روی پوستتان بماند . فردا صبح صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید . این کار را تا زمان از بین رفتن این سیاهی ها انجام دهید .


خیار:


خیار دارای خواص روشن کنندگی می باشد و ماده ای بسیار معتدل و جمع کننده است که می تواند به بهبود و از بین رفتن این سیاهی ها کمک کند . دارای خواص نرم کننده می باشد و همچنین به پوست تازگی و شادابی می بخشد . خیار را به صورت حلقه ای برش دهید و به مدت نیم ساعت آن را داخل یخچال قرار دهید ، سپس آن را به مدت زمان ، سپس صورتتان را با آب سرد بشویید و این کار را به مدت زمان یک هفته در روز دوبار انجام دهید  . راه حلی دیگر این است که آب خیار را با آب لیمو مخلوط کرده ، بعد یک تکه پنبه را به این مخلوط آغشته کرده و این پنبه را به مدت یک ربع بر روی چشم قرار داده و بعد صورتتان را شستشو  دهید این کار را حداکثر به مدت زمان یک هفته انجام دهید .


سیب‌زمینی خام:


سیب زمینی نیز دارای خواص سفید کنندگی می باشد و به روشن کردن و از بین سیاهی های اطراف چشم کمک می کند و همچنین برای از بین بردن پف چشم‌ها نیز بسیار تاثیر گذار است . دو و یا یک عدد سیب زمینی را رنده و سپس آب آن را بگیرید ، پنبه را به آب سیب زمینی آغشته کنید و آن را به شکلی بر روی حلقه‌های دور چشم بگذارید که تمامی قسمت های دارای سیاهی را بپوشاند ، بگذارید به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی چشم هایتان باقی بماند .  وبعد صورتتان را با آب سرد شست و شو دهید  و این کار را یک یا دو بار در روز . در طول چند هفته ، انجام دهید همینطور می توانید به جای این که آب سیب زمینی را بگیرید ، خود سیب‌ زمینی را ببرید و آن را به شکل مسستقیم بر روی حلقه‌های دور چشم بگذارید .

گلاب:

عصاره گل رز - درمان سیاهی دور چشم

ترکیبات موجود در گل روز بسیار فوق العاده هستند و در جوان سازی پوست بسیار موثر می باشند و برای خستگی چشم ها مسکن خوبی است . به دلیل دارا بودن خواص جمع کنندگی و قابض بودن آن می توان به عنوان یک روشن کننده پوست نیز استفاده کرد . یک تکه پنبه را به گلاب آغشته کنید . پنبه را بر روی چشم هایتان قرار کنید . به مدت 15 دقیقه اجازه دهید بر روی چشم ها باقی بماند . این روش را در روز دوبار و به مدت چند هفته انجام دهید .


گوجه‌فرنگی :


کوجه فرنگی نیز دارای خواص سفید کنندگی می باشد و بسیار به از بین رفتن سیاهی های دور چشم کمک می کند . آب گوجه فرنگی را به مقدار یک قاشق چایخوری با نصف قاشق چایخوری آب لیمو مخلوط کرده و به صورت آهسته آن را بر روی قسمت های سیاهی چشم بمالید .  و پس از 10 دقیقه صورتتان را با آب سرد شست و شو دهید . این روش را در روز دوبار و به مدت چند هفته انجام دهید . آب گوجه فرنگی به تنهایی نیزبسیار تاثیر گذار و مفید است .  یک لیوان آب گوجه فرنگی به همراه چند برگ نعناع و آب لیمو و نمک بنوشید بسیار تاثیر گذار می باشد . به این دلیل که این محلول حداقل خاصیت خود را حفظ کند ،‌ آن را سریعا پس از آماده شدن مصرف کنید . استفاده این محلول در دوروز از هفته بسیار مفید می باشد .


عصاره لیموترش - رفع سیاهی دور چشم:

آب لیمو به دلیل دارا بودن خاصیت روشن‌کنندگی به از بین بردن سیاهی های زیر چشم کمک به سزایی می کند . یک تکه پنبه را به آّب لیمو آغشته کرده و پس از 10 دقیقه صورتتان را آب سرد شست و شو دهید . این کار را در روز یک بار انجام دهید . راه حلی دیگر ، درست نمودن خمیی با آب لیمو و آب گوجه‌فرنگی و به مقدار بسیار کم آرد و زردچوبه می باشد . این محلول را به آرامی بر روی چشم بمالید و سپس بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید این کار به مدت چند هفته تکرار کنید . نکته : دقت کنید اگر با استفاده از آب لیمو بر روی پوستتان احساس سوزش کردید دیگر آن را استفاده نکنید .


روغن نارگیل :


مالیدن روغن نارگیل به دور چشم روشی است بسیار تاثیر گذار و طبیعی برای از بین بردن سیاهی های زیر چشم می باشد . با دقت به دارا بودن خواص مرطوب کنندگی  ، سبب نرمی پوست و جلوگیری از چین و چروک افتادن پوست می شود و خط های زیر چشم را از بین می برد . روغن نارگیل را بر زیر چشم ها مالیده و سپس آن را ماساژ دهید . اجازه دهید به مدت چند ساعت بر روی پوستتان باقی بماند . این کار را در روز 2تا 3 بار انجام دهید ، به مدت زمان چند هفته تکرار کنید تا به نتیجه ی دلخواه برسید .

 


چای کیسه‌ای :

چای کیسه‌ای - برطرف کردن سیاهی دور چشم:


آنتی اکسیدان و کافئین موجود در چای به شکل کوچک کردن رگ‌های خونی و کم شدن احتباس مایعات سبب از بین رفتن سیاهی های زیر چشم و پف چشم می شود . به ویژه تانین موجود در چای سبب کم شدن تورم و تغییر رنگ پوست می شود . دو عدد چای سیاه یا چای سبز کیسه‌ای را به مدت زمان نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود . کیسه ها را بر روی چشم قرار دهید و به مدت زمان 10الی 15 دقیقه بر روی چشم بگذارید. سپس کیسه ها را برداشته و صورتتان را شست و شو دهید .  این کار را در چند هفته و در روز 1الی 2 بار انجام دهید
نکته : دقت کنید که چای وارد چشم هایتان نشود .


کمپرس سرد :


کمپرس سرد سبب منقرض شدن رگ‌های خونی زیر چشم می شود و به کم شدن پف چشم و از بین رفتن سیاهی های زیر چشم کمک می کند . لیف حمام را در شیر خنک و یا آب قرار دهید و به مدت چند دقیقه آن را بر روی چشم ها قرار دهید .  همینطور می توانید مقداری یخ را در یک پارچه ریخته و به زیر چشم ها به مدت چند دقیقه بگذارید .همچنین می تواند به جای یخ از نخود فرنگی یخ زده ، چای کیسه‌ای یخ زده و یا قاشق سرد استفاده کنید . این کار را در روز چند بار انجام دهید .  


زردچوبه :


زردچوبه برای رفع سیاهی دور چشم:


زردچوبه خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی را دارا می باشد که به کم شدن سیاهی های زیر چشم کمک می‌کند . همینطور پوست اطراف چشم صاف و نرم می شود . مقدار دو قاشق چایخوری زردچوبه را با آناناس ترکیب  کنید تا به صورت خمیری سفت در بیاید .
خمیر به دست آمده را به اطراف چشم بمالید . پس از گذشت 10 دقیقه آن را از صورتتان  با پارچه ای نرم و مرطوب پاک کنید . این کار به صورت روزانه تکرار کرده تا به نتیجه ی دلخواه برسید .


دیگر توصیه ها :

به اندازه نیاز بخوابید و استراحت داشته باشید .

از مالیدن زیاد چشم‌هاخودداری کنید به این دلیل که این کار سبب گشاد شدن رگ‌های خونی اطراف چشم می‌شود که سیاهی های چشم را تیره ‌تر نشان می‌دهد.

حتما آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید ،در غیر این صورت به چشم‌ها آسیب جدی وارد می شود .

نور آفتاب قرار نگیرید .  سعی داشته باشید که مستقیم مقابل

در تمام روز زیاد آب بنوشید تا از حبس شدن مایعات در بدن جلوگیری شود .

برای محافظت از تشکیل کیسه‌های زیر چشم که ناشی از تجمع مایعات در پلک پایین است ، موقع خواب با قرار دادن دو یا سه بالش زیر سرتان ، آن را بالا نگه دارید . 

رژیم غذایی مناسب و استفاده از ویتامین‌های A، E و C را فراموش نکنید . از مصرف الکل و مایعات کافئین دار خودداری کنید و سیگار نیز نکشید ، کشیدن سیگار به سلول های پوستی بسیار آسیب می رساند  و الکل و کافئین سبب کم شدن آب بدن می‌شوند که باعث ضعیف شدن پوست حساس اطراف چشم را به دنبال خواهد داشت .

سخن پایانی :

در مقاله بالا چند راه حل برای رفع و پیشگیری از سیاهی های زیر چشم با 10 روش طبیعی  برای شما عزیزان شرح داده شد حتما اگر به مشکل دچار هستید و شما را اذیت می کند این موضوع از راه های بالا استفاده کرده تا به نتیجه ی دلخواه برسید ، امیدواریم توانسته باشیم مطالب مطلوبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

Rate this item
(14 votes)

4 comments

 • marzie
  Comment Link marzie پنج شنبه, 10 آبان 1397 09:32

  از کجا بفهمیم سیاهی دور چشممون غیر طبیعیه ؟

 • zahra
  Comment Link zahra دوشنبه, 07 آبان 1397 12:24

  سلام ، من تغذیه ی نادرستی داشتم ، روش تغذیه ام رو تغییر دادم و الان خیلی وضعیت بهتری دارم . پیشنهاد می کنم دوستان این روش رو برای داشتن پوست خوب و زیبایی انجام بدن

 • مریم
  Comment Link مریم دوشنبه, 07 آبان 1397 08:44

  سلام دوست عزیز ، بله تمامی روش های ذکر شده بسیار موثر و خوب هستند . امتحان کنید حتما جواب می گیرید .

 • maryam
  Comment Link maryam شنبه, 05 آبان 1397 11:33

  سلام . من تا حالا این روش هایی که معرفی کردید رو جایی نشنیده بودم . اما در کل خیلی از روش های مختلف رو امتحان کردم اما جوابی نگرفتم . روش هایی که شرح داده اید در این مقاله واقعا موثر هستند ؟

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.