Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

روش های افزایش اشتها

By زهره احمدی تیر 27, 1398 162 0
روش های افزایش اشتها روش های افزایش اشتها

روش های افزایش اشتها، امروزه همه برای داشتن هیکلی مناسب و زیبا تلاش می کنند. جدا از کسانی که رژیم های لاغری می گیرند تعدادی از افراد هم هستند که از لاغری زیاد رنج می برند و دنبال راه های افزایش اشتها هستند تا اشتهای خود را زیاد کنند و به تناسب اندام برسند روش های افزایش اشتها زیاد هستند. این افراد از حالت عادی خیلی کمتر غذا می‌خورند و علت آن هم معمولا هضم کم مواد غذایی می‌باشد. افزایش اشتها با جویدن طولانی مدت غذا و نوشیدن مایعات سرد، باعث لاغری و کاهش اشتها می شود. یکی دیگر از دلایل مهم کاهش اشتها عوامل روحی می باشد.

کاهش اشتها ، باعث می شود که وزن کم شود. از این رو یکی از روش‌های افزایش وزن در افراد لاغر افزایش اشتها در آن‌ها می‌باشد. در این متن تعدادی راهکار افزایش اشتها را برای شما فهرست کرده ایم.

 

راهکارهای افزایش اشتها


1.تعداد وعده های غذایی را بیشتر کنید.


وعده های غذایی با حجم و تعداد زیاد می تواند به افزایش اشتهای شما کمک کند. سعی کنید که وعده های غذایی خود را کوچکتر کنید و آن را به صورت مرتب و مکرر استفاده کنید. خوردن وعده های غذایی کم به شما کمک می کند که بعد از استفاده احساس خوبی داشته باشید یعنی احساس سبکی می کنید. غذای زیاد و کامل باعث می شود شما بعد از خوردن احساس سنگینی کنید و تا ساعتها چیزی نتوانید بخورید. سعی کنید که روزانه 4 الی 6 وعده های غذایی مفید و مغذی داشته باشید. بهتر است که عادت های بد غذایی را کنار بگذارید و غذاهایی را که دوست دارید استفاده کنید. توصیه می شود در صورت تمایل وعده های غذایی بزرگ را در صبحانه میل کنید.


2.از ادویه‌ جات و سبزی های معطر در پخت و پز خود استفاده کنید.


به عبارت دیگر، غذاهایی که دارای بوی خوبی هستند می‌توانند اشتهای شما را تحریک کنند. سعی کنید به غذاهای خود سبزی های معطر و ادویه جات خوشبوی مختلفی را اضافه کنید تا بتوانید بوی بسیار مطبوع و اشتها برانگیزی را ایجاد نمایید. در این صورت دیگر مصرف غذا برایتان خسته کننده نخواهد بود.


3.از پرخوری اجتناب کنید.


بهتر است که برای افزایش وزن از راه های اصولی و درست استفاده کنید. بهتر است که برای رژیم افزایش وزن خود برنامه معینی داشته باشید. وعده های غذایی مفید و مغذی را استفاده کنید.


4. مصرف پروتئین خود را افزایش دهید.

 


بدن شما یعنی سلول ها، پوست، خون، عضلات و مغز برای ادامه کار کرد خود به پروتیئن احتیاج دارند. اگر قصد شما افزایش وزن می باشد باید مصرف پروتئین را حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید زیرا افزایش وزن بدون استفاده از پروتئین کاری سخت می باشد.


5.پسته و آجیل را به برنامه روزانه خود اضافه کنید.


برای اینکه پروژه افزایش وزن شما بدرستی انجام شود مصرف خشکبار را فراموش نکنید. پسته، آجیل و گردو غنی از مواد معدنی مفید و دارای مقدار خوبی از فیبر هستند. غذاهایی که فیبر زیادی دارند، از جمله نان گندم و غلات می‌تواند راه خوبی برای افزایش دریافت کالری باشد که به سلامت سیستم گوارش شما نیز کمک می کنند.

 


7. برنامه غذایی پیوسته‌ای داشته باشید.


باید از یک الگوی پایدار و مرتب در غذا خوردن و هضم و فعالیت استفاده کنید. زمانی که شما مداوم از یک الگو مناسب استفاده می کنید، بدن شما به احتمال زیاد در مسیر درستی قرار می‌گیرد و تعدیل هورمون به درجه خاصی می‌رسد. سوخت و ساز بدن می‌تواند الگوهای شما را یاد بگیرد. بدیهی است که پیروی از یک روال کامل غیر ممکن است، اما سعی کنید که یک ثبات ادامه دار در برنامه خود داشته باشید.


توصیه های کلی افزایش اشتها


-فیبر کمتری استفاده کنید.
- کالری مفید استفاده کنید.
- صبحانه را فراموش نکنید.
- ازسبزی جات و ادویه استفاده کنید.
- همراه غذا نوشیدنی کمتری را مصرف کنید.
- میان وعده های سالم و مفید بخورید
- غذاهای غنی از مواد مغذی بخورید.
- برنامه ریزی غذایی داشته باشید.
- غذاهای مورد علاقه خود را بیشتر بخورید.
- برخی از مکمل ها نیز می توانند موثر باشند.
- کالری بیشتر به وعده های غذایی خود اضافه کنید.
- مغز خود را با اندازه های مختلف ظرف غذا گول بزنید.


با این روش ها شما می توانید اشتهای خود را افزایش دهید و به وزن ایده آل خودتان برسید. فقط به موارد مهم توجه نمایید تا از افزایش وزن غیر اصولی اجتناب کنید.

 

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.