Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

سلامت بانوان در سنین 30 تا 50 سال

By هما صادق زاده شهریور 19, 1397 525 0
سلامت بانوان در سنین 30 تا 50 سال سلامت بانوان در سنین 30 تا 50 سال

خانم ها نسبت به سایر موجودات در روی زمین بیشتر به از مکمل و ویتامین ها استفاده می کنند. زنان در طول زندگی خود بیشتر از مردان دچار نوسانات بدنی می شوند. به همین خاطر آن ها در سنین مختلف نیاز به مصرف مواد گوناگون دارند. بلوغ، قاعدگی، ازدواج و بارداری و نیز شیردهی  دورانی هستن که یک تمامی زنان آن ها در طول زندگی خود تجربه خواهد کرد. پس داشتن بدنی سالم و سلامت از نیازات گذراندن این دوران می باشد. برای پشت سر گذاشتن این دوران شماباید نکاتی را درباره نیازات در هر محدوده سنی بدانید.ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع روش هایی که در هر سن برای مراقبت از بدن لازم است بدانید را به شما آموزش دهیم.

تا در سه دهه مهم زندگی خود بتوانید از سلامت خود و زندگیتان مراقبت های لازم را به عمل آورید.

نیاز زنان در دهه 30 سالگی:

بسیاری از زنان عادت کرده اند که از بسیاری قرص های شیمیایی جهت درمان و پیشگیری  استفاده کنند. اما ما قصد داریم داروهای مورد نیاز و بدون خطر در این سن را برایتان شرح بدهیم. یکی از نیازات بدن در این سن نیاز به کلسیم می باشد. کلسیم برای سلامت استخوان بسیار مناسب است.معمولا در اواخر 30 سالگی وجود کلسیم در بدن ما بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. زیرا در این دهه استخوان ها رو به ساییدگی و پوکی می روند. اما نگران نباشید هرگز برای مصرف قرص کلسیم دیر نشده است. شما کی توانید با ورود با سن 30 سالگی این قرص را مصرف کنید.وجود کلسیم کافی در بدن از دردهای شدید قاعدگی در بدن می کاهد. در سی سالگی بدنتان روزانه 1000 میلی گرم کلسیم نیاز دارد. و این میزان در 40 سالگی به 1200 میلی گرم و نیز  50سالگی به 1500 میلی گرم خواهد رسید.


منزیم و آهن:

اگر شما فردی هستید که در اواخر پریود دجار دردهای شدید یا بدخلقی می شوید، مصرف 30 میلی گرم منزیم می تواند به شما آرامش بدهد.لازم نیست حتما روزانه از منزیم استفاده کنید.اما تحقیقات نشان داده است مصرف روزانه آهن برای بانوان بسیار اهمیت دارد، زیرا بسیاری از زنان ممکن است در هر سنی از دچار کمبود آهن شوند.پس مصرف مواد سرشار از آهن و قرص آهن زیر نظر پزشک به زنان به خصوص آن هایی که در این سنین به سر می برند توصیه می شود.

 

مکمل امگا سه:

امگا سه از اسیدهای چرب ضروری بدن هستند که در انواع ماهی هایی چون سالون و ساروس یافت می شود. این اسید چرب ضروری در سنین 30 سالگی به بعد از اهمیت خاصی برخوردار می شود. وجود این اسید چرب در بدن سبب کاهش درد عضلانی، تکامل سلول های مغزی جنین در طول بارداری خواهد شد.


احتیاجات بدن در 40 سالگی:


دهه چهل سالگی به مراتب علائم یائسگی نمایان می شود و معمولا این دهه را اخرین دوران قاعدگی می نامند. گرگرفتگی و تعریق های شبانه از علائم شایع یائسگی می باشد. بنابراین مصرف  کلسیم و امگا 3 و 6 از عناصر مهم مصرفی در این سن می باشند. به هنگام نزدیک شدن به سنین یائسگی میزان استروژن در بدن کم شده و بدن با خشکی واژن رو به رو خواهد شد. ویتامین ب 12 یکی از موارد مهمی است،که زنان بالای 40 سال باید آن را مصرف کنند.  این ویتامین در گوشت، مرغ، تخم مرغ و نیز لبنیات وجود دارد.


زنان 50 سال


با افزایش سن و کاهش تراکم استخوانی کمبود ویتامین دی افزایش چشمگیری پیدا می کند. فقدان این ماده سبب ضعیف شدن استخوان، کج خلقی، ابتلا به سرطان ها می شود. مصرف روی بسیار حائز اهمیت می باشد.سعی کنید روزانه به طور عادی 15 تا 30 میلی گرم از مواد غذایی حاوی روس استفاده کنید. مواد معدنی حاوی روی سبب تقویت قدرت دفاعی و سیستم ایمنی خواهد شد. مشکلات خطر چشمی از کمبود روی در بدن بدن صورت می گیرد.

Rate this item
(2 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.