Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

شستشوی زیاد دندان بعد از مسواک درست است؟ Featured

شستشوی زیاد دندان بعد از مسواک درست است؟ ، مسواک زدن یکی از قوانین اولیه زندگی روزانه است که به صورت یک عادت درآمده است . خیلی از افراد مسواک می زنند اما با انجام کارهای نادرست باعث می شوند که عمر دندانهایشان کم شود .

لست مد در این مقاله به شما می گوید که چه کارهایی را بعد از مسواک زدن نباید انجام داد تا بتوان عمر دندان ها را افزایش داد .


فواید فلوراید برای دندان : 


فلوراید یکی از موادی است که برای دندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر از این ماده به صورت روزانه استفاده شود، می تواند از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کند. این ماده در خمیر دندان موجود است به طوری که با مسواک زدن می توان 25 تا 45 درصد، از پوسیدگی دندان جلوگیری کرد .


مدت زمان مسواک زدن و تاثیر آن بر روی سلامت دندان ها : 


خیلی از افراد مسواک زدن را بسیار سریع انجام می دهند، اما دندانپزشکان توصیه می کنند که برای تمیز شدن کامل دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها، باید مسواک زدن را به مدت 2 دقیقه ادامه داد.


جلوگیری از شستن زیاد دندان ها بعد از مسواک : 


بسیاری از افراد تصور می کنند که برای تمیز شدن بهتر دندان ها باید آنها با دقت زیاد و چند مرتبه انجام داد، به طوری که ذره ای از خمیر دندان در دهان احساس نشود. اما بهتر است بدانید که با اینکار ذراتی از فلوراید که بر روی دندان های شما قرار گرفته اند، از بین رفته و اثرات خمیردندان را کاهش می دهد.


مسواک زدن در شب فراموش نشود : 


مسواک زدن در هنگام شب بسیار مهم است، به این دلیل که در هنگام شب مقدار ترشح بزاق دهان کمتر از روز است، به همین دلیل دهان نمی تواند باکتری هایی که در دهان هستند و ایجاد پوسیدگی می کنند را از بین ببرد. پس بهتر است که در هنگام شب حتما مسواک بزنید تا به این طریق بتوانید عمر دندان های خود را افزایش دهید .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.