Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

طبع سرد چیست؟ خصوصیات افراد سرد مزاج

طبع سرد چیست؟ خصوصیات افراد سرد مزاج طبع سرد چیست؟ خصوصیات افراد سرد مزاج

طبع سرد چیست؟ خصوصیات افراد سرد مزاج چیست ؟ شناسایی طبع سرد مسئله ی بسیار مهمی در طب سنتی است . همچنین بسیاری افراد معتقد هستند که حالات جسمی و روانی افراد تحت تاثیر طبیعت آنها می باشد . در این مقاله قصد داریم شما را با راه های شناسایی طبع سرد آشنا کنیم با ما همراه شوید .

در طب سنتی شناسایی مزاج و طبع بدن افراد ، یکی از کاربردی ترین و مهم ترین راه برای حفظ سلامت جسمی و روانی بدن می باشد . غذایی که هر فرد مصرف می کند بر تمامی قسمت ها و عضو های بدن او تاثیر می گذارد که در هر فرد با توجه به طبع بدن او متفاوت است .

نشانه های طبع سرد در افراد:

 

بسیاری از افراد دارای طبع سرد هستند و دارای رنگ پوست سفید می باشند.
در فصل سرما به راحتی بدنشان گرم نمی شود و تا ساعت ها اثر سرما در بدنشان باقی می ماند.
بسیار به خواب علاقه مند هستند و به سختی از رختخواب جدا می شوند و سست هستند.
بسیار آروم و خونسرد هستند و بسیار کم پیش می آید که عصبانی شوند.
در بروز احساسات خود کمی ضعیف هستند و به راحتی نمی توانند احساسات خود را بروز دهند.
ریزش موی بسیاری دارند و دچار سفیدی مو زودرس می شوند.
به دلیل داشتن بدن سرد و فعال بودن سیستم سردی این افراد خطر ابتلا به بیماری هایی مانند اتوایمیون مانند ام اس و همچنین پارکینسون در آن ها بسیار زیاد است.
بی حالی ، سستی ، داشتن ضعف در این افراد بسیار مشاهده می شود.
دارای رگ های باریکی هستند و نبض آن ها نیز آرام است.
این افراد ممکن است با خوردن انواع خوراکی ها مانند ماست ، خیار ، دوغ ، آب یخ و ترشیجات ...بسیار افت فشار داشته باشند و بی حال و ناتوان شوند که به شدت به استراحت و خواب نیاز پیدا می کنند . ولی اما اگر با خوردن این خوراکی ها علایمی در شما پیدا نشد به این معنی است که طبع شما متعادل است.

بررسی سردی بدن:

برای تشخیص طبع بدن باید فردی که این کار را انجام می دهد دارای طبع متعادلی باشد همچنین قسمتی از بدن شما لمس را کند مانند ساعد یا بازویتان را که اگر احساس سرما در این قسمت کرد به این معنی است که شما دارای مزاج  سرد و یا همان طبع سرد هستید.

نحوه تشخیص طبع سرد از طریق رنگ پوست:

افرادی که دارای رنگ پوست سفید و مایل به سفید دارند این یکی از نشانه های مزاج سرد و یا همان طبع سرد می باشد . ممکن است از کم خونی فرد نیز باشد.

نحوه تشخیص طبع سرد از طریق عضلانی یا استخوانی بودن:

یکی دیگر از راه هایی که متخصصان طب سنتی به کمک آن طبع سرد را تشخیص می دهند بررسی ظاهر و شکل اندام ، عضلات و میزان عضلانی بودن است.
افرادی که دارای اندامی ضعیف و بالاتنه کوچکی هستند این نیز یکی از نشانه های سرد مزاجی و یا همان طبع سرد است.

بررسی ساعت و چگونگی خواب:

برررسی ساعت و چکونگی و کیفیت خواب نیز یکی دیگر از نشانه های تشخیص طبع سرد می باشد.
اگر جزو افرادی هستید که بسیار به خواب علاقه مند هستید و ساعت خواب شما بیش از حد مجاز که 8 ساعت است ، می باشد دارای طبع سرد هستید.

میزان رشد و جنس مو:

میزان رشد مو و جنس موی افراد با طبع های متفاوت فرق می کند.
افرادی که دارای ریزش مو شدید و موهای آن ها  رشد خوبی ندارد همیشه هم رضایت کافی از موهای خود ندارند این افراد دارای طبع سرد هستند . این افراد در بدنشان نیز موی کمی دارند همانند موهای سر و ابرویشان کم پشت است.

اجابت مزاج:

رنگ مدفوع و کیفیت آن نیز یکی دیگر از نشانه های تشخیص طبع سرد می باشد.
بی رنگ بودن و کم بودن بوی فضولات از نشانه های سردی مزاج می باشد.

انواع خوراکی هایی که دارای طبع سرد هستند:

ماهی ، پنیر،ماست ، خیار،گلابی ، زرد آلو ، دوغ

نتیجه گیری:

در این مقاله شما را با چند راه تشخیص طبع سرد آشنا کردیم و امیدواریم توانسته باشیم شما در این زمینه همراهی کرده باشیم . با لست مد همراه شوید.  

Rate this item
(1 Vote)
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.