Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

طبع گرم چیست؟ خصوصیات افراد گرم مزاج

طبع گرم چیست؟ خصوصیات افراد گرم مزاج طبع گرم چیست؟ خصوصیات افراد گرم مزاج

طبع گرم چیست؟ خصوصیات افراد گرم مزاج چیست ؟ بسیاری افراد به دنبال راه هایی برای تشخیص مزاج خود هستند ، دوست دارند بدانند که گرم مزاج هستند یا سرد مزاج با ما در این مقاله همراه شوید تا نشانه های دارای گرم مزاجی رو بشناسید . از نظر طب سنتی تشخیص مزاج یکی از مهم ترین و کاربردی ترین برای سلامت جسمی و روانی افراد است.

همچنین متخصصان طب سنتی عقیده دارند زندگی فرد وابسته به طبیعت بدنش می باشد . غذایی که هر فرد استفاده می کند نیز بر روی اعضای بدن از مغز و اعصاب تا قلب و کبد او تاثیر گذار است . آن تاثیر ها بر افراد با طبیعت مختلف فرق می کند . افراد از نظر عمومی به دو دسته دارای طبع گرم و سرد تقسیم می شوند.

نشانه های طبع گرم:

1- بسیار خوش اخلاق و خوش برخورد هستند ، اما بسیار زود عصبانی می شوند.  
2- همیشه گرمشان است و بسیار زود داغ می کنند.
3- اگر شیرینی جات زیادی مصرف کنند ، جوش می زنند و همچنین دچار خارش بدن می شوند . نیاز به مصرف آب در آن ها بیشتر است.
4- بدن این افراد در هوای سرد به زودی گرم می شود اما در گرما به راحتی خنک نمی شوند.
5- بسیار پر انرژی هستند ، همچنین برونگرا و فعال می باشند ، احساسات خود را به راحتی بروز می دهند.
اگر با خوردن خوراکی هایی گرمی مانند مویز ، خرما ، موز ، انجیر ، مغز های آجیلی ، مواد تند و تیز و... شروع به عرق ریختن و حرارت درونی بدن بسیار شدید و یا صورت تان جوش زد ، رنگ پوستتان قرمز و کبود و عروقتان پرخون و کمی عصبی و نیاز به انجام فعالیت های جسمی و جنسی پیدا کردید به احتمال بسیار زیاد شما دارای طبع گرم هستید . البته ممکن است استثنا هم پیش بیاید . به این دلیل که بعضی افراد دارای طبع سرد ولی کبد گرم دارند هم این علایم را داشته باشند . یا ممکن است افراد دارای طبع گرم به دلیل داشتن عادت به خوردن غذاهای طبع گرم این علایم را تجربه نکنند و یا حتی برعکس عمل کند.

بررسی گرمی بدن:

برای تشخیص طبع بدن فردی که دارای طبع متعادل است باید قسمتی از بدن شما را لمس کند و در صورتی که با لمس بدن شما مثلا لمس ساعد یا بازوی شما اگر احساس گرما و حرارت کرد شما دارای طبع گرم هستید.

رنگ پوست در افراد طبع گرم:

افرادی که دارای رنگ پوست بدن  قرمز و یا متمایل به قرمز هستند ، جزو افرادی می باشند که دارای طبع گرم هستند . این افراد پوست مایل به صورتی و قرمز دارند و به علاوه از طبع گرم داشتن جزو افراد پرخون محسوب می شوند.

عضلانی یا استخوانی بودن:

افرادی که دارای بالا تنه ی بزرگ و کشیده هستند ، و اندام های بدن آن ها بزرگ است و عروق برجسته و نبض قوی دارند و همچنین دارای عضلات قوی و بزرگ و تاندون های ظریف تر دارند دارای طبع گرم هستند.

بررسی ساعت و چگونگی خواب:

یکی دیگر از روش ها ی تشخیص طبع بدن بررسی کیفیت و ساعت خواب افراد است.
اگر شما جزو افرادی هستید که ساعت خوابتان کمتر از 8 ساعت می باشد . و در بیشتر از ساعات روز را بیدار هستید و مشغول کار هستید و یا خود را مشغول انجام کاری می کنید . جزو افراد دارای طبع گرم محسوب می شوید.

میزان رشد و جنس مو :

نحوه ی رشد مو و جنس آن نیز در افراد با طبع های مختلف متفاوت است.
افرادی که سرعت رشد موی خوبی دارند و بسیار پرمو هستند در گروه افراد دارای طبع گرم قرار می گیرند.

خوراکی های گرم:

میوه ها:

انجیر ، انگور ، بادام زمینی ، بادام شیرین ، بادام کوهی ، به ، تخم خربزه ، توت (شاه توت) ، پرتقال ، پسته ، خرما ، خرمالو ، کشمش ، گردو ، موم عسل ، فندق ، نارگیل ، ترب

غذاهایی گرم:

گوشت آهو ، شیر شتر ، گوشت شتر ، گوشت شتر مرغ ، گوشت کبوتر ، کوهان شتر ، گوشت گاو میش ، گوشت گنجشک ، گوشت لک لک ، نمک طعام ، گوشت اردک

نتیجه گیری:

در مقاله بالا راه هایی برای تشخیص شناسایی طبع گرم شرح داده شد و شما عزیزان می توانید با استفاده از این مطالب طبع خود و یا اطرافیان خود را بشناسید.   

Rate this item
(1 Vote)
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.