Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

علت بوی بد دهان چیست ؟

By امیر ایلخانی شهریور 02, 1397 543 0
علت بوی بد دهان چیست علت بوی بد دهان چیست

الکل ، نوشیدن الکل دهان را خشک می کند و به آن هالیتوزیس می گویند اگر کافئین یا غذاهای دارای ادویه بخورید و یا حتی سیگار بکشید باید منتظر بوی بد دهان باشید . اگر هم صبح گاه دچار بوی بد دهان هستید باید علت آن را در تولیدنشدن بزاق جستجو کنید .


زبان:

برای اینکه باکتری های روی زبان شما بوی بدی تولیدی نکنند بهتر است آن را با مسواک یا اسکرابر تمیز بسازید . البته به کاربردن اسکرابرهای پلاستیکی که زبان را چسبنده می کنند پیشنهاد نمی شود . اسکرابرهای فلزی نیز به زبان آسیب می زنند .


کربوهیدرات:


هنگامی که به جای کربوهیدرات از پروتئئین ها استفاده می کنید خود به خود سوخت و ساز افزایش می یابد و سبب می شود بوی بدی از دهان بیرون بیاید . در این فرآیند کتون تولید می شود که عامل اصلی بوی بد دهان است . در این روش بهتر است از آداماس های بدون قند بهره ببرید چون بهداشت دهان و دندان سودی برای درمان آن ندارد .


سرماخوردگی:


عفونت هایی که در زمان سرماخوردگی به سراغ شما می آیند و یا برونشیت نیز می تواند بوی بد ایجاد کند . زیرا باکتری های بود بد تولید می کنند از مخاطی که ساخته شده تغذیه می کنند . کسانی که گرفتگی بینی دارند در معرض بوی بد دهان هستند .


زخم معده:


خود زخم معده نمی تواند بوی بد ایجاد کند اما هلیکوباکتر پیلوری که زخم گوارشی ایجاد می کند سبب بوی بد دهان خواهد شد . اگر هلی کوباکترها با آنتی بیوتیکی که پزشک تجویز کرده درمان شود بوی بد دهان نیز از میان می رود .


داروها:


کاهش بزاق که توسط مصرف داروها به ویژه آن هایی که ضد افسردگی هستند . بزاق دهان را می شوید و بوی بد دهان به وجود نمی آید . کسانی که به دلیل مصرف دارو دچار بوی بد دهان می شوند نباید دارو را قطع کنند بلکه بهتر است نوشیدنی بیشتری بنوشند .


سنگ لوزه:

این سنگ ها توده های سپید و کوچکی هستند در آن سلول های مرده و مخاط و باکتری ها و ذرات غذا وجود دارد و در پشت لوزه و پشت زبان گیر می کند . این سنگ ها زیان دیگری ندارند و تنها سبب بوی بد دهان خواهند شد . بهتر است آب نمک قرقره کنید تا مشکل برطرف شود .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.