Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

هزینه لیپوساکشن Featured

By زهره احمدی خرداد 19, 1398 268 0
هزینه لیپوساکشن هزینه لیپوساکشن

هزینه لیپوساکشن، هزینه لیپوساکشن به عوامل زیاد و مختلفی بستگی دارد که در این مقاله برایتان حتما بازگو خواهیم کرد. در ابتدای مقاله بهتر است که شما را با خود عمل لیپوساکشن آشنا کنیم و به بعد بطورمفصل راجع به هزینه آن صحبت کنیم. امروزه علاقه مند شدن عموم جامعه برای داشتن اندامی مناسب و جذاب باعث شهرت بیش از حد این عمل لیپوساکشن شده است.

لیپوساکشن چیست؟

امروزه عمل جراحی لیپوساکشن به‌ عملی می گویند که می‌تواند چربی‌های مقاومی که با ورزش و رژیم غذایی ازبین نرفته اند از ناحیه شکم، ران‌ها، پهلو، کناره ران، ساق‌های پا، قوزک پا، سینه‌ها (شامل سینه‌های مردان)، کمر، بازوها و گردن خارج کند. این یکی از بی‌خطرترین و رایج‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی در دنیا می باشد. جراحی لیپوساکشن به عنوان روشی جهت رفع چربی‌های موضعی بکار میرود. در عمل لیپوساکشن، پزشک معالج لوله‌های ریز و نازکی (کانولا) در برش های کوچکی از پوست که قبلا ایجاد شده است قرار می دهد. با کمک این لوله‌ها چربی از بدن خارج می‌شود. پزشک می‌تواند این لوله‌ها را در زیر پوست حرکت دهد تا بتواند موقعیت خاصی را برای شکل دهی مورد هدف قرار دهد.

 

لیپوساکشن برای چه کسانی توصیه می شود؟


برخلاف تصورعموم مردم، افرادی که اضافه وزن خیلی زیادی دارند کاندید مناسب این جراحی نیستند اما کسانی که بی ام آی شان بین 30 تا 35 است کاندید مناسب تری هستند. چرا که بهترین روش برای کاهش وزن زیاد در اولین قدم پیروی از رژیم غذایی است و این روش های کمک لاغری تنها در رفع چربی های موضعی نقش بسزایی دارند و فقط در کوچک کردن سایز به شما کمک می کنند. اگرچه لیپوساکشن برای هر کسی می‌تواند مناسب باشد اما وجود بعضی ویژگی‌ها باعث می‌شود یک شخص، شرایط بهتری برای این لیپوساکشن داشته باشد. عمل لیپوساکشن بیشتر برای کسانی توصیه می‌شود که وزن طبیعی یا نزدیک به طبیعی دارند یا اینکه پوستشان خاصیت ارتجاعی خوبی دارد و چربی اضافی در جاهای خاصی از بدنشان قرار دارد. عمل لیپوساکشن چاقی را بطور کلی درمان نمی‌کند، اما می‌توان از آن برای رفع چربی‌هایی که به رژیم غذایی و ورزش جواب نمی‌دهند استفاده کرد. اما قبل ازعمل با پزشک حاذق خودتان مشورت کنید و از وضعیت جسمانی خودتان مطلع شوید و با آمادگی کامل دست به این عمل بزنید و این نکته مهم را در نظربگیرید که وضعیت پوستتان چگونه است زیرا این عمل برای کسانی که خاصیت کشسانی یا ارتجاعی پوست آنها کم است یا زخم آنها دیر خوب می شوند توصیه نمی شود.

 

چه نواحی با عمل لیپوساکشن قابل درمان هستند؟

 

نواحی که با عمل لیپوساکشن قابل درمان هستند عبارتند از: صورت، گردن، بازوها، کمر، سینه، شکم و اطراف لگن، پهلوها، باسن و ران ها، طرف داخلی زانوها، پشت ساق و مچ پاها. شما می توانید با لیپوساکشن این نواحی را عمل کنید.

 


هزینه لیپوساکشن


خب حالا اینجا بهتراست که به سوال عزیزانی که راجع به هزینه داشتند پاسخ دهیم. برای مشخص کردن هزینه لیپوساکشن فاکتورهای زیادی را باید مد نظر گرفت که مهم ترین آن قسمتی است که تحت عمل قرار می گیرد. مثلا هزینه لیپوساکشن شکم با بازو بسیار با هم متفاوت هستند. اما باید گفت که هزینه دستمزد پزشک بسته به تخصص متفاوت است. شما برای محاسبه عمل لیپوساکشن باید عواملی مثل:هزینه بیهوشی، هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی، قیمت داروهای تجویز شده، هزینه آزمایش‌ها، قیمت گن پس از جراحی را حتما در نظر بگیرید.


لیپو ساکشن برای چه افرادی اصلا مناسب نیست؟


همانطور که می دانید این عمل هم عوارض خاص خودش را دارد. اما به طور عمده این عمل برای افرادی که بیماری قلبی و عروقی ، یا فشار خون بالایی دارند، خانم های باردار، مادران شیر ده ، افراد دیابتی، و همچنین افرادی که به علت اضافه وزن بالا درد های استخوانی و درد های ستون فقرات دارند

 

انواع لیپوساکشن


عمل لیپوساکشن سه نوع می باشد.

1.عمل لیپو ساکشن تامسنت،

2. عمل لیپوساکشن به روش فوق مرطوب،

3. عمل لیپوساکشن به روش اولترا سوند،

4. لیپوساکشن به کمک لیزر

 

لیپوساکشن تامسنت


لیپوساکشن تامسنت یا با بی‌حسی موضعی متداول ترین نوع عمل لیپوساکشن است. در این روش، قبل از برداشتن چربی‌ها اول مقدار زیادی از یک محلول دارویی به درون مناطقی از بدن که چربی اضافی آن باید برداشته شود، تزریق می کنند. گاهی از اوقات ممکن است که حجم محلول تزریق شده بیش از سه برابر مقدار چربی‌هایی باشد که از آن قسمت برداشته می‌شود. این محلول بی حسی شامل ترکیبی از یک داروی بی‌حسی موضعی به نام لیدوکائین و یک داروی دیگر برای منقبض کردن رگ‌های خونی به اسم اپینفرین و یک محلول آب نمک داخل وریدی می‌باشد. لیدوکائین به بی‌حس شدن قسمت مورد نظر در زمان قبل و بعد از عمل جراحی کمک می‌کند. به صورتی که ممکن است به هیچ بی‌حسی دیگری غیر از آن نیازی نباشد. اپینفرین موجود در محلول دارویی باعث کاهش خونریزی، خون‌مردگی و ورم در اندام مورد عمل می‌شود. محلول داخل وریدی هم به حذف راحت‌تر چربی‌ها کمک می‌کند. در واقع این محلول همراه با چربی‌های زائد از داخل موضع مورد نظر بیرون کشیده می‌شود. این نوع از عمل لیپوساکشن در مقایسه با سایر انواع آن، معمولاً به زمان طولانی‌تری نیاز دارد.


لیپوساکشن به روش فوق مرطوب


لیپوساکشن به روش فوق مرطوب نیز روشی شبیه با لیپوساکشن تامسنت می‌باشد، اما فرقی که با عمل تامسنت دارد آن است که مقدار محلول تزریق شده درقسمت محل عمل، کمتر از مقدار تزریق شده در روش تامسنت می‌باشد. در واقع مقدار محلولی که تزریق می‌شود، برابر با مقدار چربی‌های زائدی است که باید برداشته شود. ضمناً این روش به زمان کمتری نیاز دارد، اما اغلب لازم است که این عمل تحت شرایط بیهوشی خفیف نوعی از بیهوشی که بیمار در زمان عمل به حالت خواب‌آلود است یا بیهوشی عمومی نوعی از بیهوشی که بیمار در زمان انجام عمل کاملاً خواب است و دردی احساس نمی‌کند انجام شود.

 

لیپوساکشن به کمک اولتراسوند

 


لیپوساکشن به کمک اولتراسوند یکی دیگر از روش‌های عمل لیپوساکشن است که در آن از امواج اولتراسونیک برای شکستن بافت های چربی و تبدیل آنها به حالت مایع استفاده می‌شود. در مرحله بعد، این سلول‌ها با استفاده از مکش وکیوم از محل مورد نظر خارج می‌شوند. عمل لیپوساکشن با کمک اولتراسوند را می‌توان به دو روش عمده انجام داد که شامل روش خارجی به صورتی که از روی سطح پوست به وسیله یک دستگاه مخصوص ساطع کننده امواج اولتراسوند و اما روش داخلی از زیر سطح پوست به وسیله یک لوله کوچک و داغ به نام کانولا می‌باشد. این نوع ازعمل لیپوساکشن را می‌توان برای حذف چربی در قسمت های متراکم و فیبری بدن از قبیل بالای کمر یا سینه‌های بزرگ شده آقایان انجام داد. به طور کلی این روش در مقایسه با روش فوق مرطوب، زمان بیشتری به طول می‌انجامد.

 

لیپو ساکشن به کمک لیزر

 


لیپوساکشن به کمک لیزر،روشی است که در آن از انرژی امواج لیزر برای آب کردن بافت های چربی استفاده می‌شود. بعد از آنکه بافت های چربی به حالت آبکی تبدیل شدند، می‌توان آن را از طریق مکش وکیوم از موضع محل عمل خارج کرد و یا به آن اجازه داد تا خود به خود از طریق لوله‌های کوچکی که در این منطقه قرار داده می‌شود، خارج گردد. از آنجا که لوله‌ای که برای عمل لیپوساکشن به کمک لیزر استفاده می‌شود (کانولا) کوچک‌تر از لوله‌هایی است که در روش سنتی لیپوساکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین بیشتر جراحان برای لیپوساکشن در مناطق ظریف و حساس بدن این روش را به به مراجع کنندگان خود توصیه می کنند. این مناطق شامل چانه، فک‌ها و صورت می‌باشد. یکی از مزیت‌های دیگری که روش لیپوساکشن به کمک لیزر نسبت به سایر روش‌های لیپوساکشن دارد آن است که در این روش انرژی امواج لیزر باعث تحریک ساخت کلاژن در بافت‌ها نیز می‌شود. کلاژن پروتئین رشته ای شکلی است که به حفظ ساختار پوست کمک می کند و به افزایش استحکام بافت پوست و جلوگیری از افتادگی آن بعد ازعمل لیپوساکشن کمک می‌کند.

 

دو مورد از مهم‌ترین کاربردهای عمل جراحی لیپوساکشن

 

عمل‌های زیبایی برای از بین بردن برآمدگی‌های روی پهلوها و یا اصلاح شکل غیر طبیعی خط چانه
فرم‌دهی بدن و تناسب اندام‌ها برای افرادی که از چربی‌های زائد یا چاقی موضعی رنج می‌برند و با ورزش و رژیم غذایی نتوانسته‌اند آن ها از بین ببرند.

 

سخن آخر


عمل لیپوساکشن یک عمل جراحی اختیاری است و خطرات و ریسک های بسیار زیاد و مهم مخصوص خود را دارد. نمی‌توان برای کاهش وزن به این روش درمانی تکیه کرد و همه افراد گزینه مناسبی برای لیپوساکشن نیستند. بهتر است که اول با رژیم غذایی و ورزش اقدام به لاغری کنید و اگر نتیجه ی دلخواه را نگرفتید به عمل لیپو ساکشن فکر کنید.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.