Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چگونه بوی بد عرق را از بین ببریم؟

By نرگس گودرزی مرداد 07, 1397 497 0
چگونه بوی بد عرق را از بین ببریم؟ چگونه بوی بد عرق را از بین ببریم؟

همانطور که می دانید در این روزهای گرم تابستان به دلیل تعریق زیاد بدن ، افراد زیادی از این موضوغ رنج می ببرند ، بهترین راه برای از بین بردن بوی بد عرق ، شست وشوی مرتب و روزانه بدن است . شما می توانید به جای دئو دورانت به زیر بغل خود الکل یا سرکه سیب بمالید . سرکه سیب با کاهش ph پوست موجب برطرف شدن بوی بد زیر بغل و بدن می شود ، چون باکتری در این ph نمی توانند زندگی کنند .


دئودورانت چیست؟

دئودورانت ها برای مبارزه با بوی بد بدن ساخته شدند . در حقیقت عرق به خودی خود بو ندارد ، رنگ هم ندارد . بوی بد عرق وقتی ایجاد می شود که عرق با باکتری های موجود در سطح پوست مخلوط شود . دئودورانت اجازه نمی دهد که این باکتری ها ایجاد شود تا بدن بو بگیرد ولی اصلا به این معنا نیست که رطوبت و خیسی عرق را هم مهار می کند . کمی سرکه (ترجیحا سرکه سفید) را روی یک پارچه بریزید و پارچه را مانند دئودورانت زیر بغل خود بمالید . نگران بوی سرکه نباشید ، زیرا بوی سرکه ظرف چند دقیقه از بین می رود و در طول روز بدن شما بویی نخواهد داد . در صورت تعریق زیاد از پودر بچه  یا پودر تالک می توانید استفاده کنید . جوش شیرین هم می تواند به جای دئودورانت استفاده شود . زیر بغل خود را شسته و خشک کنید و به آن کمی جوش شیرین بمالید . این ماده با تغیر ph  باعث کشتن باکتری ها می شود . عرق بدن را هم جذب می کند . می توانید به جوش شیرین کمی هم نشاسته اضافه کنید . آب تعدادی تربچه را گرفته و به آن 10قطره گلیسیرین اضافه کنید . مایع بدست آمده را در یک ظرف افشانه (اسپری) بریزید و به جای دئو دورانت بکار ببرید . اکلیل کوهی یک گیاهی ضد باکتری است . 8 تا 10 قطره از روغن عصاره آن را در 30 سی سی آب بریزید و به بدن خود بمالید . کسانی که به خاطر فشارهای عصبی تعریق شان زیاد می شود ، می توانند یک یک قاشق مریم گلی خشک را با یک لیوان آب دم کنند و در طول  روز بنوشند . مریم گلی فعالیت غدد عرق را کاهش می دهد . یک شلغم متوسط را خوب شسته ، رنده کرده و آب آن را صاف کنید . آب شلغم را با اسپری و یا با قطعه ای پارچه به زیر بغل بمالید . این ترکیب ساعت  ها جلوی عرق بدبو را می گیرد .

سخن پایانی:

طبق یک ضرب مثل قدیمی ، حقیقت این است که از کوزه همان برون تراود که در اوست . همانطور که مشخص شد ، این پروتئین‌های موجود در عرق هستند که خوراک باکتری‌ها شده و بو تولید می‌کنند . پس بهتر است مراقب غذایی که می‌خورید باشید . ابتدا سعی کنید که از غذاهایی که باعث تعریق بیش از حد می‌شوند کم تر بخورید . غذاهای کافئین دار، نوشیدنی‌های الکلی ، غذاهای تند و چربی‌ها . بعد از این سعی کنید کنید که غذاهایی که حاوی پروتئین هستند دوری کنید . مانند گوشت و ماهی . البته بدن به شدت به پروتئین نیاز دارد پس وقتی می‌خواهید وارد جمع شوید از این غذاها کمتر بخورید . با کلیک بر لینک روبه رو مقاله لست مد را که رابطه با چگونه بوی بد پا را از بین ببریم ما را دنبال نمائید .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.