Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چیزهایی که باید درباره ی آلرژی بدانید

By امیر ایلخانی شهریور 08, 1397 573 0
چیزهایی که باید درباره ی آلرژی بدانید چیزهایی که باید درباره ی آلرژی بدانید

دچار خود تشخیصی نشوید این که شما دچار سرماخوردگی شده اید و یا اینکه آلرژی گرفته اید چیزی نیست که خودتان بتوانید تشخصی بدهید . بسیاری از افرادبرای خودشان دارو تجویز می کنند اما در نهایت پس از مدتی نه تنها بهبود نمی یابند بلکه بدتر هم می شوند و عوارض داروی اشتباه نیز به سراغشان می آید . اگر آلرژی به هنگام کنترل نشود می تواند عواض چون آسم در پی داشته باشد . حتی اگر آلرژی غذایی دارید هم آن را جدی بگیرید و کمترین کار این است که دیگر از آن خوراکی نخورید .


شاید آلرژی سالها بعد به سراغتان بیاید:


هیچ کس با آلرژی به دنبا نمی آید و همه چیز بستگی به محیط پیرامون دارد که آیا بیماری شکل بگیرد یا نه  . در کودکان آغاز نشانه های آلرژیک 4 تا 6 سالگی است هر چند می توان در بزرگسالی نیز دچار آلرژی شد  . در بزرگسالی اگر کسی آلرژی داشته باشد ممکن است تنها با سفر کردن و از شهری به شهری دیگر رفتن پدیدار شود .
 


 برای مصرف دارو با پزشک مشورت کنید:


 داروهای آلرژی جز داروهایی هستند که بدون نسخه ارائه می شوند و اگر به داروخانه ها سر بزنید با انبوهی از آن ها رو به رو می شوید اما کار درست این است که هرگز به صورت خودسر دارویی را هر چند بدون عوارض باشد مصرف نکنید و سراغ پزشک بروید تا او پس از تشخیص مشکل شما دارو نیز بنویسد . از آنجایی که داروهای آلرژی کاربردهای زیادی دارند و ممکن است یک دارو چندین کار انجلم دهد تجویز دارویی که به تنهایی مشکل شما را ل کند و به دیگر اعضا آسیب نزند کار ساده ای نیست و تنها از عهده پزشک بر می آید .


 
تست آلرژی بدهید:


اگر به سراغ دادن تست آلرژی رفتید نباید انتظار معجزه داشته باشید چون ممکن است تا اینکه پزشک به بیماری شما پی ببرد کمی زمان بر باشد . دو گونه تست خون و تست پوست وجود دارد که همیشه با مورد نخست آغاز می شودپزشکان برای اینکه ببینند پوست شما چه واکنشی نشان می دهد کمی مواد آلرژی زا را با سوزن به زیر پوست شما می فرستند به همین دلیل چند دقیقه ای باید خارش و سوزش را تاب بیاورید .

Rate this item
(1 Vote)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.